DOPORUČUJI

Recenze jednorázových plenek Muumi Baby

Plenky s mumínky finský původ nezapřou. Alespoň ne takovým nadšencům severské literatury jako já. Ekologické pleny Muumi Baby mají certifikát Nordic Ecolabel, Chlorine Free TCF 100 %, Certified for Sensitive Skin. Vyrobeno ve Finsku. 

Obsah

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost 4, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 14 kg. Velikostně odpovídají a sedí perfektně. Na zádech mají gumičku, díky které se dobře přizpůsobí tělu dítěte. Dostatečně dlouhé lepící pásky pěkně pruží. Jsou na suchý zip a lze je odlepit a opět přilepit. Plenka vás zaujme hned po vyndání z obalu. Je tenká a je složena do úhledného balíčku. Na přední straně si dítě všimne krásných mumínků, které se staly symbolem Finska (tak trochu s nadsázkou). Když přiletíte do Helsinek, nemůžete si jich nevšimnout hned na letišti. A že je Finové použili na plenkách, které mají ve Finsku tradici již od roku 1979? To mě vůbec nepřekvapuje. 🙂 Na zadní straně jsou namalované kapsy kalhot. Zkrátka celkem vtipný nápad, který se cení.

Z čeho se kládá plenka Muumi Baby a plenkové kalhotky Muumi Walkers?

Z čeho se kládá plenka Muumi Baby a plenkové kalhotky Muumi Walkers?

Plena nezapáchá chemicky a na první pohled uvidíte, jak je kvalitní, měkoučká a krásně provedená. Kdyby nebyly plenky tak drahé, nekupovala bych už nikdy jiné a sáhla bych vždy po mumínkách. Za dobu testování neprotekly, krásně seděly a nezpůsobily opruzeniny. Jediné, co mi na nich vadí, je vysoká cena.  Jsou to jedny z nejdražších plenek, které se u nás prodávají. Na straně druhé patří k nejkvalitnějším. Máte-li doma miminko s velmi citlivou pokožkou, tyto plenky by mu mohly dobře sedět. Jedno balení stojí v akci 200 Kč, bez akce jej pořídíte okolo 250 Kč.

EKO a BIO pleny

Pleny jsou vyráběny ve speciální továrně, která je velmi ekologická. Teplo, které výrobou vznikne se používá k ohřevu haly, vzniklý odpad je recyklován. Co se nerecykluje, to firma spálí. Společnost Delipap, která pleny vyrábí, používá speciální certifikovanou hydroelektrickou energii, která nevytváří emise oxidu uhličitého. 

Plenka je vyrobena z buničiny, která se bělí kyslíkem. Saje krásně, má speciální střih do U, díky kterému se dobře přizpůsobí postavě dítěte. Plenky jsou trojitě skládané, novorozenecké balení dvojitě skládané. Nejmenší velikost má výřez na pupík. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou. Testovala jsem skoro 40 druhů jednorázových plenek a kalhotek. Muumi Baby se staly absolutním vítězem testu. Plenky hezky sedí, vyhovovaly Filkovi, který měl první rok extrémně citlivou pokožku. Plenky nezpůsobují opruzeniny, jsou ekologické.

Pleny pro novorozence

Jestli čekáte miminko, můžete si pořídit startovací balíček pro novorozence (Muumi Baby Newborn 50 ks, 2-5 kg), který obsahuje dvě balení plenek Muumi Baby Newborn, jedno balení vlhčených ubrousků Helmi Baby, balení přebalovacích podložek značky Helmi Baby a jednorázové bryndáčky. Více o tom, jaké jsme zkoušeli pleny pro novorozence najdete v článku Jak jsme zkoušeli pleny pro novorozence.

Pro miminka a batolata

Startovací balíčky jsou dostupné také pro miminka a batolata. Seženete je ve všech velikostech: Mini, Midi, Maxi. U plenkových kalhotek Muumi Walkers jsou dostupné přebalovací balíčky ve velikostech Maxi+ a Junior.

Kde pleny levně koupíte?

Plenky jsou velmi dobře dostupné online, v kamenných prodejnách na ně nenarazíte. Plenky pořídíte třeba na Alza.cz, kde můžete ušetřit díky cenově výhodným multipackům. Kompletní seznam prodejců plenek značky Muumi Baby najdete zde.

PS: Muumi Baby bych doporučila rodičům, kteří neřeší výdaje za pleny. Můžete je také jen tak na vyzkoušet. Plenky patří k nejlepším na trhu. Hodí se pro novorozence a miminka s problematickou pokožkou. Nezpůsobují opruzeniny. Vyzkoušeno. 🙂 Ráda se k Muumi vracím. Dávám je Filkovi na noc a také je moc ráda používám na léto.

9.4 Hodnocení
Muumi Baby

Ekologické plenky Muumi Baby jsou krásném kvalitním produktem, který si zaslouží pozornost a vyzkoušení. Na plence jsem nenašla žádnou chybu. Bohužel jsou velmi drahé a ne každý je může dítěti pravidelně kupovat.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
10
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
10
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
10
Velikost
10
KLADY
  • Ekologické
  • Krásně sedí.
  • Mají pěkné obrázky.
  • Gumičky neškrtí.
  • Hodí se pro děti a novorozence s citlivou pokožkou.
  • Neprotékají.
ZÁPORY
  • Velmi drahé
  • Dostupné pouze online

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart