TOP KVALITA
PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Muumi Baby

Plenky s mumínky finský původ nezapřou. Alespoň ne takovým nadšencům severské literatury jako já. Ekologické pleny Muumi Baby mají certifikát Nordic Ecolabel, Chlorine Free TCF 100 %, Certified for Sensitive Skin. Vyrobeno ve Finsku. 🙂

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost 4, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 14 kg. Velikostně odpovídají a sedí perfektně. Na zádech mají gumičku, díky které se dobře přizpůsobí tělu dítěte. Dostatečně dlouhé lepící pásky pěkně pruží. Jsou na suchý zip a lze je odlepit a opět přilepit. Plenka vás zaujme hned po vyndání z obalu. Je tenká a je složena do úhledného balíčku. Na přední straně si dítě všimne krásných mumínků, které se staly symbolem Finska (tak trochu s nadsázkou). Když přiletíte do Helsinek, nemůžete si jich nevšimnout hned na letišti. A že je Finové použili na plenkách, které mají ve Finsku tradici již od roku 1979? To mě vůbec nepřekvapuje. 🙂 Na zadní straně jsou namalované kapsy kalhot. Zkrátka celkem vtipný nápad, který se cení.

Muumi Baby: Jak pleny sedí? Miminko o hmotnosti 8,5 kg, velikost č.4.

Plena nezapáchá chemicky a na první pohled uvidíte, jak je kvalitní, měkoučká a krásně provedená. Kdyby nebyly plenky tak drahé, nekupovala bych už nikdy jiné a sáhla bych vždy po mumínkách. Za dobu testování neprotekly, krásně seděly a nezpůsobily opruzeniny. Jediné, co mi na nich vadí, je vysoká cena.  Jsou to jedny z nejdražších plenek, které se u nás prodávají. Na straně druhé patří k nejkvalitnějším. Máte-li doma miminko s velmi citlivou pokožkou, tyto plenky by mu mohly dobře sedět. Jedno balení stojí v akci 200 Kč, bez akce jej pořídíte okolo 250 Kč. Více o cenách se dozvíte zde.

Muumi Baby: Jak pleny vypadají? Přední strana.

EKO a BIO pleny

Pleny jsou vyráběny ve speciální továrně, která je velmi ekologická. Teplo, které výrobou vznikne se používá k ohřevu haly, vzniklý odpad je recyklován. Co se nerecykluje, to firma spálí. Společnost Delipap, která pleny vyrábí, používá speciální certifikovanou hydroelektrickou energii, která nevytváří emise oxidu uhličitého.  Plenky se rozloží za rok.

Muumi Baby Jak pleny vypadají? Zadní strana.

Plenka je vyrobena z buničiny, která se bělí kyslíkem. Saje krásně, má speciální střih do U, díky kterému se dobře přizpůsobí postavě dítěte. Plenky jsou trojitě skládané, novorozenecké balení dvojitě skládané. Nejmenší velikost má výřez na pupík. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou.

Zajímá vás, jak plenky vypadají? Podívejte se na Youtube.

Muumi Baby bych doporučila rodičům, kteří neřeší výdaje za pleny. Doporučuji je také jen tak na vyzkoušení. Na pravidelné používání jsou velmi drahé. 

Hodnocení

NAPROSTO VÝJIMEČNÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.7

Shrnutí

Ekologické plenky Muumi Baby jsou krásném kvalitním produktem, který si zaslouží pozornost a vyzkoušení. Na plence jsem nenašla žádnou chybu. Bohužel jsou velmi drahé a ne každý je může dítěti pravidelně kupovat.

Foto&video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.