Když děda slavil narozeniny, vyrobil pro něj Martínek (s mojí pomocí) krásné narozeninové přání. Moc se mu povedlo. K vyrábění jsme nepotřebovali nic speciálního. Stačil nám barevný papír, lepidlo a bavlnka.

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme otevírací narozeninové přání z obyčejné čtvrtky. Na první stranu nalepil Martínek dort, stranu druhou zdobí vlaječková girlanda a na třetí stránce sedí sovička se založenými křídly, pod nimiž ukrývá věk oslavence.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení přání zvládnou děti od tří let. Tříleté děti budou potřebovat pomoc rodiče. Starší děti mohou vyrobit přání zcela sami. Já jsem Martínkovi nastříhala všechny potřebné dílky a on je sám lepil.

Co jsme potřebovali

Co jsme potřebovali

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku formátu A4
  • Barevný papír
  • Bílý papír
  • Balicí papír (vzala jsem světle hnědý)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Bavlnka
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Jestli se vám nechce do čtení, můžete se podívat na krátké video.

Youtube

První strana

Na první stranu jsme nalepili balicí papír. Vybrala jsem hnědý. Přečuhující papír jsem zastřihla tak, aby bylo přání hezké, hladké. Nastříhala jsem čtyři různě barevné proužky papíru. Každý proužek musel být jinak dlouhý, aby mohl Martínek nalepit dort. Nejprve lepil nejdelší proužek, poté na sebe vrstvil jednotlivé proužky podle velikosti. Nakonec nalepil svíčku a plamínek.

Přání pro dědu k narozeninám

Přání pro dědu k narozeninám

Druhá strana

Z různě barevných papírů jsem vystřihla malé trojúhelníčky, z nichž jsem vytvořila papírovou girlandu. Ustřihla jsem kousek obyčejného bílého papíru, Martínek jej natřel lepidlem a girlandu pomocí dvou papírků přichytil na druhou stranu.

Přání pro dědu k narozeninám

Třetí strana

Ze světe hnědého papíru jsem vystřihla sovu s roztaženými křídly. Křídla jsem trošku nastřihla, abych vytvořila jakoby peří. Z hnědého papíru jsem vystřihla větev a ze zeleného papíru lístečky.

Ze žlutého papíru jsem udělala otevírací zobáček, z bílého papíru dvě velké oči a ze světle žlutého bříško. Martínek na čtvrtku nalepil nejprve větev, poté sovičku, bříško, zobáček a očička. Větvičku dozdobil lístečky. Na bříško jsem napsala věk oslavence a přání bylo hotové.

Přání pro dědu k narozeninám

Přání pro dědu k narozeninám

Závěrem

Výroba narozeninového přání Martínka bavila. Moc rád lepí, a když měl připraveny všechny komponenty, šla mu práce hodně dobře od ruky. Dědovi se přání moc líbilo. Mne vymýšlení tohohle narozeninového přání hodně bavilo, protože výsledek se mi náramně líbí. Z obyčejného barevného papíru jsme vytvořili krásnou sovičku.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart