Recenze čistících prostředků Frosch EKO na nádobí Aloe vera a tablety do myčky

Když jsem zavrhla obyčejný Jar, Pur a další jarové prostředky pro jejich složení, hledala jsem náhradu. V německé drogerii DM jsem koupila čistící přípravek na mytí nádobí Frosch Aloe vera a také tablety do myčky s citronem. V článku najdete hodnocení produktů.

Obsah

FROSCH EKO Na nádobí Aloe vera

Ještě než jsem se pustila do mytí hrnců a pánví překvapila mě krásná vůně. Čistící prostředek na nádobí voní příjemně jako aloe vera. Vůně je silná, ale ne až tak moc. Konzistence jaru je běžná jako u klasického přípravku na mytí nádobí. Není příliš řídká, je spíše hustá. Frosch eko na nádobí myje skvěle. Předem hlásím, že nedělám příliš tučná a mastná jídla, ale zkoušela jsem s ním čistit hrnec od boloňské omáčky, a ten se umyl dobře jako běžným jarem.

Výhodou Frosch eko na nádobí je jeho složení. Neobsahuje methylisothiazolinone, benzisothiazolinone, bronopol či methylchloroisothiazolinone, což mi je sympatické a budu jej dále používat (více o těchto látkách jsem napsala do článku Jak jsem vyhodila chemii: Návod na výrobu domácích čistících prostředků). Čistící přípravek jsem koupila v Německu za 1,35 eura.

Složení: 5-15 % aniontové povrchově aktivní látky, < 5 % neiontové povrchově aktivní látky, Amfoterní povrchově aktivní látky, Konzervační prostředky (lactic acid), Parfémy, aloe vera barbensis, kosmetické barvivo

KLADY
 • V Německu jej koupíte za příznivou cenu.
 • Má dobré složení.
 • Hezky voní.
 • Dobře čistí.

ZÁPORY
 • Při nákupu v ČR je dražší než běžný jar.

Frosch EKO na MALL.CZ

Frosch EKO Tablety do myčky vše v 1 Citron

Tablety jsem koupila v Německu (drogerie DM). Jedno balení stálo 10 eur a obsahovalo 50 tablet. Tablety jsou zabaleny do folie, která se při mytí rozpustí. Jsem s nimi maximálně spokojena, krásně voní, dobře myjí. Zkoušela jsem je na více různých mycích programů. Tableta se nerozpustila na krátký půlhodinový program. U delšího programu se vždy rozpustila, nádobí bylo hezky čisté a lesklé.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení: ≥ 5 – <15% bělicí činidla na bázi kyslíku, <5% neiontové povrchově aktivní látky, polykarboxyláty, enzymy, parfémy

KLADY
 • Krásně voní
 • Hezky myjí
 • Nádobí je lesklé a čisté
 • Mají ochrannou folii, která se rozpustí

ZÁPORY
 • Vysoká cena

Závěrem

Čistící prostředky na nádobí Frosch EKO mě příjemně překvapily. Již používám Frosch EKO prací gel a také prací prášek, se kterými jsem také velmi spokojena. Výrobky bych doporučila do domácnosti s malými dětmi. Já je kupuji v Německu, protože jsou přibližně o polovinu levnější než u nás, ale jestli nemáte možnost pořídit drogistické zboží za hranicemi, můžete jej pohodlně nakoupit online. Bio kosmetiku nebo ekologické čistící prostředky koupíte například v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží (dekorativní kosmetika, barvy na vlasy, prací prášky).

Ekologické čistící prostředky na ECONEA.CZ

10 Hodnocení
Frosch EKO čistící prostředek na nádobí a tablety do myčky

Jsem velmi spokojená. Za nízkou cenu (kupováno v Německu) předčily čistící přípravky mé očekávání. Jar je skvělý a zase pro něj zajedu, tablety do myčky krásně myjí, nádobí se perfektně leskne, hezky voní.

KLADY
 • Kvalitní produkty
 • Hezky voní.
 • Dobře čistí.
 • V Německu vyjdou cenově výhodně.
ZÁPORY
 • V ČR vyšší cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart