Recenze čistících prostředků Frosch EKO na nádobí Aloe vera a tablety do myčky

Když jsem zavrhla obyčejný Jar, Pur a další jarové prostředky pro jejich složení, hledala jsem náhradu. V německé drogerii DM jsem koupila čistící přípravek na mytí nádobí Frosch Aloe vera a také tablety do myčky s citronem. V článku najdete hodnocení produktů.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

FROSCH EKO Na nádobí Aloe vera

Ještě než jsem se pustila do mytí hrnců a pánví překvapila mě krásná vůně. Čistící prostředek na nádobí voní příjemně jako aloe vera. Vůně je silná, ale ne až tak moc. Konzistence jaru je běžná jako u klasického přípravku na mytí nádobí. Není příliš řídká, je spíše hustá. Frosch eko na nádobí myje skvěle. Předem hlásím, že nedělám příliš tučná a mastná jídla, ale zkoušela jsem s ním čistit hrnec od boloňské omáčky, a ten se umyl dobře jako běžným jarem.

Výhodou Frosch eko na nádobí je jeho složení. Neobsahuje methylisothiazolinone, benzisothiazolinone, bronopol či methylchloroisothiazolinone, což mi je sympatické a budu jej dále používat (více o těchto látkách jsem napsala do článku Jak jsem vyhodila chemii: Návod na výrobu domácích čistících prostředků). Čistící přípravek jsem koupila v Německu za 1,35 eura.

Složení: 5-15 % aniontové povrchově aktivní látky, < 5 % neiontové povrchově aktivní látky, Amfoterní povrchově aktivní látky, Konzervační prostředky (lactic acid), Parfémy, aloe vera barbensis, kosmetické barvivo

Frosch EKO na MALL.CZ

Frosch EKO Tablety do myčky vše v 1 Citron

Tablety jsou zabaleny do folie, která se při mytí rozpustí. Jsem s nimi maximálně spokojena, krásně voní, dobře myjí. Zkoušela jsem je na více různých mycích programů. Tableta se nerozpustila na krátký půlhodinový program. U delšího programu se vždy rozpustila, nádobí bylo hezky čisté a lesklé.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Složení: ≥ 5 – <15% bělicí činidla na bázi kyslíku, <5% neiontové povrchově aktivní látky, polykarboxyláty, enzymy, parfémy

Závěrem

Čistící prostředky na nádobí Frosch EKO fungují dobře. Jar funguje perfektně, není drahý a jeho složení je dobré. Tablety do myčky obsahují polykarboxyláty, což je škoda. Bio kosmetiku nebo ekologické čistící prostředky koupíte například v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží (dekorativní kosmetika, barvy na vlasy, prací prášky).

Ekologické čistící prostředky na ECONEA.CZ

8.8 Hodnocení
Frosch EKO čistící prostředek na nádobí a tablety do myčky

Čistící prostředky Frosch fungují dobře. Škoda jen, že tablety do myčky obsahují polykarboxyláty a že jsou tolik drahé. V České republice stojí jedno balení tablet 180 Kč (26 tablet) a za tuto cenu najdete výrazně lepší produkty.

Poměr ceny a kvality (jar: 9 / tablety: 7)
7
Složení
7
Ekologie
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Jak funguje
10
KLADY
  • Hezky voní.
  • Dobře čistí.
ZÁPORY
  • V ČR vyšší cena
  • Složení není stoprocentní.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart