PLENYTESTUJEME

Zkušenost s Pampers Pants (2017)

První jednorázové kalhoty, které jsem vyzkoušela, a první velké zklamání. Pampers pants jsou silně cítit chemií, gumičky škrtí a kalhotky jsou vyrobeny z laciného papíru. O opruzeninách, které se dostavily už po první pleně raději ani nemluvím.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Pleny jsou vyrobeny z šustivého papíru, který působí poměrně lacině. To ale na nich není to nejhorší a tento aspekt bych bez potíží pominula. Horší je chemický zápach, který se line už přes obal. Zápach je silný až nesnesitelný, a je známkou toho, že pleny jsou napuštěny něčím výrazně dráždivým. Což se záhy potvrdilo. Opruzeniny se objevily ještě týž den, po použití první plenky.

Pampers Pants lepící proužek

Asi vůbec nejhorší jsou gumičky. Gumičky v pase jsou pevné a nepropustí tekutinu, což by se mohlo zdát jako pozitivum. Jenže na druhé straně jsou tak pevné, že se zarývají do bříška dítěte. Neumím si představit, že bych měla dítěti dávat plenky po celý den. To by mělo na břiše hned několik rýh vedle sebe, které by mu po měsíci používání těchto super plen asi zůstaly natrvalo. Plenka má ze zadní strany lepící proužek, který slouží na zalepení plenky po použití.

Pampers Pants savé jádro

Pampers pants neprosákly, protože se k pořádnému zátěžovému testu ani nedostaly. Fíla z nich měl takovou vyrážku a omačkané celé tělo, že nevyzkoušel ani celé balení. S plenkami mám výrazně špatnou zkušenost, a to jednak díky pevným gumičkám, které dítě škrtí a plena nemůže být na těle příjemná, poté díky nadměrnému chemickému zápachu a vzniklým opruzeninám. Velikost jsme zvolila správnou, č. 3 na váhu dítěte 6,5 kg. I přesto plena škrtila a po necelých třech hodinách způsobila opruzeniny a otlačeniny na břiše. Na své laciné provedení jsou poměrně drahé.

Pampers Pants gumičky kolem nožiček

Jaké plenkové kalhotky pro dítě pořídit?

Zkoušela jsem na dětech okolo 10 druhů plenkových kalhotek. Nejlépe dopadly plenkové kalhotky Huggies, které neškrtí, neprotékají a nezpůsobují opruzeniny. Plenkové kalhotky Huggies koupíte v lékárně Dr.Max (zde bývají nejlevnější a když je na ně sleva, tak je koupíte velmi výhodně).

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Plenkové kalhotky Huggies

Plenkové kalhotky Huggies v lékárně Dr.Max.cz

Kalhotky koupíte také v online obchodech s dětským zbožím, slevy na plenkové kalhotky bývají také v e-shopu Proděti.cz.

6.4 Celkové hodnocení
Pampers Pants

Na první pohled působí plenky lacině, což není ten největší problém. Pampers Pants zapáchají chemií a otlačí dítěti bříško. Mohou způsobit opruzeniny. Sají dobře.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
4
Savé jádro
6
Absorpce
8
Výdrž
8
Dostupnost
8
Poměr ceny a kvality
2
Velikost
8
Klady
  • Neprotékají
  • Dobře sají.
  • Velmi dobře dostupné
Zápory
  • Zapáchají
  • Gumičky v pase škrtí
  • Vysoká cena (vztaženo ke kvalitě)

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.