Sněhová obloha: Kreslíme voskovkami a vodovkami

Kreslení vloček si pamatuji ze školky a ze školy. Chtěla jsem děti překvapit tím, co se na papíře objeví, když jej společně pomalujeme bílou voskovkou, a poté vybarvíme modrou barvou. Martínek byl hodně překvapený a pokreslil osm výkresů.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvářeli jsme zimní oblohu. Na modrém podkladu se rýsovaly bílé sněhové vločky. Nakreslit můžete cokoli – vločky, hvězdičky, kometu, sněhuláka. Dětem se bude líbit vše.

Pro koho je činnost určena

Kreslil Martínek (3,5 roku) a Filka (2 a čtvrt roku). Filka překvapený nebyl ani trošku. Vesele čmáral barvami a jestli byl na papíře nějaký podklad ho moc nezajímalo. 🙂 Ani nemůžu popsat, jak byl Martínek při prvním kreslení neuvěřitelně překvapený a chtěl vybarvovat papíry znovu a znovu. Zkusili jsme  nakreslit vločky bílou voskovkou společně, ale nakonec jsem kreslila vločky na papír pouze já. Martínek odkrýval malůvky modrou barvou a moc se mu tohle kreslení líbilo. Malé děti budou potřebovat pomoc rodiče, starší děti samy nakreslí sněhové vločky a následně papír vybarví.
Sněhová obloha

Sněhová obloha

Co budete potřebovat

  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Papír nebo čtvrtku
Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je nesmírně snadný. Na čtvrtku nebo na bílý papír nakreslíte sněhové vločky (nebo jiné zimní obrázky – sněhuláka, sáňky, hvězdičky) bílou voskovkou. Poté vezmete vodovky a modrou barvou přetřete výkres. Jako zázrakem (Martínek to tak vnímal) se objeví nakreslené obrázky.

Závěrem

Martínka kreslení hodně bavilo. Z bílé voskovky byl zmatený, protože ji neviděl na papíře, raději vybarvoval bílý papír a čekal, co na něm bude nakresleno. Malým dětem můžete připravit překvapení a na papír něco nakreslit. Budou nadšené z toho, že se rýsuje  pod štětcem nějaký obrázek. Aktivitu jsem Martínkovi nejdříve ukázala, aby viděl, co budeme dělat, protože tohle kreslil úplně poprvé. Použili jsme obyčejný papír, ale čtvrtka by byla lepší. Na voskovku doporučuji silněji přitlačit, aby byl výsledek co nejlepší.
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart