RECYKLUJEME

Sněhuláci z ruliček od toaletního papíru

První sníh si dává na čas, co říkáte? Šli jsme mu naproti a vytvořili jsme sněhuláky z ruliček od toaletního papíru. Vyrábění se hodí pro děti od 2,5 až tří let. Filka ve dvou letech také lepil, ale ještě mu to moc nešlo. V článku najdete inspiraci na ozdobení sněhuláků.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme sněhuláky z ruliček od toaletního papíru. Martínek s mojí pomocí lepil dva sněhuláčky – jednoho se šálou, druhého s kloboukem. Neměli jsme předem danou žádnou šablonu, spíše jsme nalepili sněhuláky spontánně tak, jak nás napadlo. 🙂 Jednotlivé díly k lepení jsme mohli různě kombinovat.

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Barevný papír
  • Nůžky
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Ruličky od toaletního papíru jsem obalila bílým papírem. Papír jsem zastřihla, aby ruličku nepřečuhoval. Připravila jsem barevné dílky k nalepení – nos, černé knoflíky, proužky na šálu a na klobouk, rukavice, pusu.
Sněhuláci z ruliček od toaletního papíru

Sněhuláci z ruliček od toaletního papíru

Martínek nalepil šálu, společně jsme přilepili rukavice, sám lepil černé knoflíčky a nos. Filka se snažil v dvou a čtvrt letech také lepit, ale ještě mu to moc nešlo. Zatím trénuje, aby příští rok vytvořil sněhuláka úplně sám. 🙂 Tak uvidíme.

Závěrem

Tato aktivita Martínka bavila. Lepil chvilku, šlo mu to od ruky a z výtvoru měl skvělý pocit. Sněhuláka uložil do postele a přikryl ho peřinou. No, ještě, že je z papíru. 🙂 Na vyrábění nepotřebujete nic speciálního. Stačí vám “co dům dal”. Sněhuláky můžete vyrábět s dětmi doma, ve školce, ale také na vánočním večírku nebo na oslavě narozenin.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart