Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Jestli znáte zimní kreslení voskovkou na čtvrtku a vybarvování vodovkami, toto tvoření vás nikterak svými technikami nepřekvapí. Čím si jej zamilujete, jsou jasné barvy a nevšední tématika. V článku najdete tip na to, jak s dětmi nakreslit krásnou medúzu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsem nakreslila bílou voskovkou medúzy. Děti vybarvily čtvrtku anilinovými vodovkami – vystínovaly ji fialovou, modrou a přidaly odstíny bílé. Čtvrtka jim odkryla podmořský svět medúz.

Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti
Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Děti okolo tří až čtyř let mohou obrázek pouze vybarvit. Děti, které chodí do školy, jej mohou vytvořit zcela samy. Kreslení bílou voskovkou na bílý papír není vůbec snadné.

Co budete potřebovat

  • Vodovky nebo anilinky
  • Čtvrtku
  • Bílou voskovku
  • Černou fixu (není nutné)
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na papír jsem nakreslila medúzy – velké, malé, středně velké. Děti vybarvily papír anilinovými barvičkami. Jestli budete chtít svůj výkres ještě dotvořit, můžete na něj po uschnutí barev nakreslit černou fixou mořskou trávu a chaluhy. Malé děti mohou kreslit vodovými barvami.

Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti
Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Závěrem

K tomuto tvoření jsme se inspirovali na Pinterestu. Šli jsme na to ale jinak. Původní obrázek byl nakreslen pastelem a tuší. My jsme si jej přizpůsobili k obrazu svému a ke kreslení jsme použili bílou voskovku a anilinové barvy.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart