Jestli znáte zimní kreslení voskovkou na čtvrtku a vybarvování vodovkami, toto tvoření vás nikterak svými technikami nepřekvapí. Čím si jej zamilujete, jsou jasné barvy a nevšední tématika. V článku najdete tip na to, jak s dětmi nakreslit krásnou medúzu.

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsem nakreslila bílou voskovkou medúzy. Děti vybarvily čtvrtku anilinovými vodovkami – vystínovaly ji fialovou, modrou a přidaly odstíny bílé. Čtvrtka jim odkryla podmořský svět medúz.

Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti
Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Děti okolo tří až čtyř let mohou obrázek pouze vybarvit. Děti, které chodí do školy, jej mohou vytvořit zcela samy. Kreslení bílou voskovkou na bílý papír není vůbec snadné.

Co budete potřebovat

  • Vodovky nebo anilinky
  • Čtvrtku
  • Bílou voskovku
  • Černou fixu (není nutné)
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na papír jsem nakreslila medúzy – velké, malé, středně velké. Děti vybarvily papír anilinovými barvičkami. Jestli budete chtít svůj výkres ještě dotvořit, můžete na něj po uschnutí barev nakreslit černou fixou mořskou trávu a chaluhy. Malé děti mohou kreslit vodovými barvami.

Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti
Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Závěrem

K tomuto tvoření jsme se inspirovali na Pinterestu. Šli jsme na to ale jinak. Původní obrázek byl nakreslen pastelem a tuší. My jsme si jej přizpůsobili k obrazu svému a ke kreslení jsme použili bílou voskovku a anilinové barvy.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart