Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti

Zmrzlinové tvoření patří k velmi oblíbeným. Minulý rok jsme lepili zmrzliny z barevného papíru, letos děti zmrzliny malovaly. Vodítkem jim byla rulička od toaletního papíru. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na polovinu čtvrtky formátu A4 děti nakreslily zmrzlinu. Kopečky nejprve tiskaly ruličkou od toaletního papíru, poté kolečka vybarvily, dokreslily kornout a zmrzlina byla hotová.

Pro koho je tvoření určeno

Malovat mohou už tříleté děti. Tvoření bude bavit děti od tří do šesti let. Pro starší děti už nemusí být atraktivní. Naopak pro tříleté a čtyřleté děti bude velmi zábavné a zajímavé.

Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti
Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku (nebo papírový talíř, tenký karton, obal od cereálií)
  • Tempery (vodovky)
  • Štětec
  • Ruličku od toaletního papíru
Cute zvířátka počítání

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsem rozdělila podélně na polovinu. Do dolní části jsem žlutou pastelkou nakreslila trojúhelník jako kornoutek. Děti namočily do žluté tempery ruličku od toaletního papíru a na čtvrtku tiskaly kolečka jako kopečky zmrzliny. Kolečka vybarvily temperou. Samy si vybraly příchutě kopečků – čokoládová, pistáciová, vanilková a jahodová. Nakonec vymalovaly také zmrzlinový kornoutek.

Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti
Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti

Závěrem

Toto tvoření je na přípravu rychlé, na vyrábění snadné a hodí se pro malé děti, které ještě neumí samy podle fantazie malovat štětcem a barvami. Malování je pro malé děti těžké a takto si hezky procvičí práci se štětcem a barvami.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart