DIY včelka z krabičky od sirek

Už jednou jsme zkusili vyrábět z krabičky od sirek. Škoda jen, že sirky nevyužíváme tolik, abychom měli dostatek volných krabiček, protože vyrábění z nich je parádní. V článku najdete tip na snadnou ozdobnou krabičku, kterou zvládnou vytvořit i malé děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z krabičky od sirek jsme vytvořili malou a roztomilou včeličku s křidélky a klasickými černo-žlutými proužky.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je vhodné pro děti nejdříve od čtyř let věku. Filkovi ve třech letech dělalo poměrně velké problémy nalepit proužky na krabičku. Martínek v pěti letech zvládl včelu nalepit sám.

Co budete potřebovat

Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem připravila větší černý pruh a malé žluté proužky. Můžete nastříhat také obráceně, a sice, že krabička bude žlutá a budou se na ni lepit černé proužky. Nám žlutá barva ošklivě prosvítala, proto jsem se rozhodla pro černý podklad. Připravila jsem křídla a oči.

DIY ozdobné krabičky včelka z krabičky od sirek
DIY ozdobné krabičky včelka z krabičky od sirek

Děti nejprve nalepily na krabičku velký černý proužek, poté malé žluté proužky. Martínek lepil zcela sám, Filkovi jsem pomohla. Nakonec připevnily křídla a oči.

Závěrem

Z obyčejné krabičky od zápalek jsme vyrobili krásnou ozdobnou krabičku, kterou jsme darovali babičce jako dárek. Do krabičky můžete vložit ručně kreslené kamínky, korálky nebo třeba kancelářské sponky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart