Kam s dětmi v Praze? Do muzea MHD

Do muzea MHD jsme se chystali velmi dlouho. Protože byl příjemný a slunný podzim, vypravili jsme se do Střešovic až když začalo venku skutečně sychravé počasí. Škoda, že se prostory pro veřejnost každou zimu zavírají.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Kudy do muzea

Muzeum MHD je situováno ve větší jednopatrové hale ve Střešovicích. K ní jsme se dopravili  tramvají č. 1 a vystoupili jsme na zastávce Vozovna Střešovice. Tramvaj hlásí, že muzeum MHD se nachází právě na této zastávce. Vstup do prostor muzea uvidíte přímo ze zastávky, na pravé straně. Nemůžete jej přehlédnout a ani minout.
Tramvaje

Tramvaje

MUZEUM MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY V PRAZE
  • Adresa: Patočkova 4, 160 00 Praha 6 (Zastávka tram. Vozovna Střešovice)
  • Otevřeno: SO a NE (+státní svátek): 9-17 hod.
  • Vstup: osoba 100 Kč, zlevněné 60 Kč, děti do 6 let zdarma
  • Občerstvení: Ne
  • Herny pro děti: Ne
  • Bezbariérový přístup: Ano

Co můžete v muzeu MHD vidět

V muzeu si prohlédnete tramvaje a vozy z konce 19. století až do 90. let minulého století. Některé tramvajové vozy byly vyřazeny z provozu teprve nedávno, v roce 2017. Ve velké hale uvidíte také dva autobusy ze šedesátých let minulého století. Muzeum není příliš interaktivní, přesto mě mile potěšilo. Děti mohly točit volantem a mačkat tlačítka na panelu z autobusu. Volantem pořád někdo otáčel a všem dětem se líbil. Kousek od toalet se nacházelo starodávné ovládání tramvají, kde mohly děti točit kolem a šlapat nohou na zvonek a cinkat.
V malém salonku se posadíte na židle z legendární tramvaje T3, která už bohužel nejezdí, a můžete si vychutnat krásné krátké dokumenty. My jsme viděli dva. První se věnoval 140 letému výročí dopravního podniku, ve druhém dokumentu jsme viděli den řidiče tramvaje T3. Oba dokumenty se mi moc líbily, byly krásně natočené. Tak vysokou kvalitu jsem nečekala, moc ji oceňuji a doporučuji. Dále se nám moc líbily staré jízdní řády, automaty na jízdenky i ukázka starých sedaček.

Návštěva s dětmi

Muzeum se nachází pouze v jednom patře, je bezbariérové a můžete na výstavu bez problémů s kočárkem. Děti bohužel nemohou aktivně sedět v interiéru tramvají, lze to u jedné tramvaje a u jednoho pojízdného vozu na prodávání jízdenek. Vyzkouší si točit volantem od autobusu a brzdou od tramvaje. Jinak je muzeum spíše na koukání, není příliš interaktivní.
Tramvaj z 90.let minulého století

Tramvaj z 90.let minulého století

Časová dotace

Muzeum je poměrně malé, přesto jsme zde strávili neuvěřitelné dvě hodiny. Děti se před vstupem nasvačily, uvnitř není možné jíst. Všechno jsme prohlédli několikrát, chvíli jsme se dívali na dokumenty, a po více než dvou hodinách děti stejně nechtěly odejít domů. 🙂
Hala s tramvajemi

Hala s tramvajemi

Jak se nám návštěva líbila

Děti byly nadšené a muzeum se jim moc líbilo. Nebylo zde příliš mnoho lidí, jako například v Národním technickém muzeu. Exponátů je zde přiměřeně, ani moc a ani málo. Akorát pro děti do šesti let. Perfektní výlet. Výstava by mohla být více interaktivní. Mile mě překvapilo, že si děti mohly točit volantem. Muzeum má otevřeno pouze o víkendu a ve svátek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9 Hodnocení
Muzeum MHD

Muzeum MHD nás příjemně překvapilo. Děti byly nadšené. Mohly točit volantem autobusu, vyzkoušet si, jak se točilo brzdou u starodávné tramvaje, podívaly se na krásné vozy tramvají a také si prohlédly autobusy. Perfektní rodinný výlet.

KLADY
  • Pro malé děti to je ideální zábava, když venku prší.
  • Zajímavé a moc hezky zpracované dokumenty.
  • Hezké mašinky.
ZÁPORY
  • Muzeum by mohlo být více interaktivní.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart