Kam s dětmi v Praze zdarma? Do zábavního parku Gutovka

Zábavní areál Gutovka je místem, které stojí za to navštívit. S dětmi i bez dětí. V areálu na vás čeká vyjma dětského hřiště také lezecká stěna, vodní svět, skatepark nebo hřiště na volejbal. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak se do Gutovky dostanete

Velkou výhodou je perfektní poloha a dopravní dostupnost. Sportovní areál se nachází kousek od zastávky metra A Strašnická. Do zastávky Strašnická jezdí také autobusy č. 154, 175, 188. Tramvaj č. 22 a 7 vás doveze do zastávky Na Hroudě. Vstupů do areálu je hned několik a pohodlně se do něj dostanete, ať se rozhodnete přijet čímkoli. Auto lze zaparkovat bezplatně v ulici Gutova hned u vstupu do parku. Avšak pokud pojedete vlastním vozem, hrajete o čas. Odpoledne nebo v poledne jsou místa obsazená. Ráno zde bývá volněji. Modré zóny na silnicích zatím nejsou.
Zábavní park Gutovka

Zábavní park Gutovka

Pro koho je areál určen a časová náročnost

V areálu strávíme vždy okolo dvou hodin a více. Děti hraní velmi baví a klidně by zde vydržely i celé dopoledne nebo odpoledne. Časová dotace se odvíjí od toho, jaké aktivity zde budete vykonávat. S malými dětmi můžete v parku strávit hodinu až tři hodiny. Multifunkční hřiště je určeno pro děti od jednoho roku, vyhrají si i desetileté a starší děti. Celý zábavní areál je určen pro děti i dospělé.

Základní informace

GUTOVKA
 • Adresa: Gutova 39, Praha 10 – Strašnice
 • Věk dětí: 1 rok až 99 let
 • Otevřeno: V létě od 8:00 do 22:00 (COVID19: areál je otevřen)
 • Vstup: Některé aktivity jsou zdarma, jiné za poplatek. Vstup do areálu je zdarma.
 • Plánovaná doba návštěvy: individuální (u nás to jsou 2+ hodiny)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano (přímo v ulici Gutova zdarma, modré zóny zde zatím nejsou)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano
 • Výlety po okolí: Ne
 • Aktuální informace najdete na webu www.gutovka.cz.

Co se zde dá dělat

V areálu můžete využívat několik různých atrakcí. Některé jsou zdarma, jiné za poplatek.
 • Dětské hřiště (ZDARMA)
 • Vodní svět(ZDARMA)
 • Lanové hřiště(ZDARMA)
 • Lanové centrum (ZA POPLATEK)
 • Lezecká stěna (ZA POPLATEK)
 • Skatepark (ZDARMA)
 • Hřiště na volejbal (ZA POPLATEK)
 • Fotbalové hřiště (ZA POPLATEK)
 • In-line plocha (ZA POPLATEK)
 • Minigolf (ZA POPLATEK)

Toalety a zázemí

V celém areálu najdete několik toalet, strategicky rozmístěných, avšak ne příliš pestrobarevně označených, takže je na poprvé můžete chvíli hledat. Ke zdárnému dopátrání se cíle vám pomůže plán areálu, který se nachází u vstupu do Gutovky. V létě je zde bohužel málo stínu, poměrně hodně lidí a také příšerné vedro. I tak je ale areál skvělým místem jak na sportovní vyžití, tak na rodinný výlet. Doporučuji v letních měsících vyrazit hned dopoledne, případně ráno. My sem docházíme na devátou hodinu ráno a do půl dvanácté odcházíme. Děti se mohou nasvačit na lavičce, kterých je v celém areálu dostatek. Prostor u lanového hřiště vybízí k pikniku.

Mapa areálu

Zábavní park Gutovka - mapa areálu

Zábavní park Gutovka – mapa areálu

Multifunkční dětské hřiště

Dětské hřiště nás překvapilo tím, jak je velké, krásně vybavené, vhodné pro nejmenší i starší děti. Je zde spousta prvků, kterých se děti nemohly nabažit. Vyzkoušely si lanovku (pumu), prolézačky, skluzavky, chvíli pobyly v domečku, na houpačkách, kterých je zde více než dost. Menší děti si mohou hrát na pískovišti. Výhodou je poměrně rozsáhlý areál, do kterého se vejde spousta dětí. V létě se můžete schovat pod stromy do stínu. Avšak dětské atrakce nejsou před sluncem chráněny, takže klouzačky mohou být rozpálené.  Na dětském hřišti je také dostatek laviček, kde si mohou děti sníst svačinu. Vstup na hřiště i do areálu je bezbariérový. Toalety jsou zdarma a v celém areálu jich najdete hned několik.
Zábavní park Gutovka

Zábavní park Gutovka

Vodní svět

Zajímavý nápad, jak v létě zabavit děti trošku jinou formou, představuje vodní svět. Děti si mohou vyzkoušet, jak protéká voda skrze různé prvky a překážky. Vodní svět je určen spíše pro starší děti okolo pěti a více let. Tato atrakce má svého správce. Je zakázáno házet kameny do vody, ucpávat výlevky a také není vhodné se ve vodě koupat. Voda není moc čistá, ale měla by procházet čističkou. Děti atrakce zajímala, ale větší úspěch mělo hřiště. Součástí vodního světa je větší skluzavka (ta je zcela bez vody).
Zábavní park Gutovka - vodní svět

Zábavní park Gutovka

Skatepark

Velmi povedený skatepark se hodí pro starší děti, které jezdí třeba na koloběžce. Děti do 16 let věku musí přijít do parku s plnoletým doprovodem. Malé děti by do skateparku neměly vstupovat, avšak mohou využít jakousi odnož pro začátečníky. Zde je možné jezdit a trénovat i s úplnými prcky. Povinností je nosit helmu. Skatepark se otevírá pouze v případě, je-li venku hezké počasí.

Lanové hřiště

Hned vedle vodního světa se nachází lanové hřiště a také lanový park, který je zpoplatněn. Lanové hřiště můžete navštívit zcela zdarma. Děti se prolezou po provazech, mohou si zajezdit na lanovce (puma) nebo se nasvačit v dřevěné mašince. Lanové hřiště je vhodné pro děti od tří let (možná už od dvou a půl let). V této části parku se můžete v létě schovat pod vzrostlé stromy a odpočívat na lavičce.

Závěrem

Zábavní a sportovní areál Gutovka se nám moc líbil a rádi bychom jej všem doporučili. Můžete zde využívat spoustu sportovních aktivit, řada z nich je zdarma nebo za poměrně fér a nízký poplatek. My časem využijeme lezeckou stěnu, která nabízí různé úrovně obtížnosti. Malým dětem se budou líbit dětská hřiště, která nemají široko daleko žádnou konkurenci.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Gutovka

Krásné a jedinečné místo, které nabízí sportovní vyžití pro děti i dospělé. V areálu najdete lezeckou stěnu, skatepark, hřiště na volejbal i fotbal a také krásná hřiště pro nejmenší děti. Areál nabízí také zázemí, můžete si zde koupit občerstvení, dojít si na toaletu, převléknout se v šatně.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
10 Hodnocení
Gutovka

Krásné a jedinečné místo, které nabízí sportovní vyžití pro děti i dospělé. V areálu najdete lezeckou stěnu, skatepark, hřiště na volejbal i fotbal a také krásná hřiště pro nejmenší děti. Areál nabízí také zázemí, můžete si zde koupit občerstvení, dojít si na toaletu, převléknout se v šatně.

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart