Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci, The Simpsons a Vibovit

Chtěla jsem dětem od podzimu do jara dávat vitamíny. Tento článek není zaměřen na to, jestli jsou nebo nejsou vitamíny potřeba (to je jiná kapitola), ale hodnotí Marťánky, Vibovit, The Simpsons Multivitamin a také se zaměřuje na složení  želé vitamínů. 

Obsah

Co jsme vyzkoušeli

Zkusili jsme jedno balení Marťánků echinacea, jedno balení Marťánků černý bez, The Simpsons Multivitamin a Vibovit imunity. Původně jsem Marťánky nechtěla kupovat, protože kdysi chutnaly po vápníku, ale nakonec jsme dětem pořídili dvojbalení. V krabici k vitamínům byl totiž kapesní projektor s mimozemšťany a také jsem si říkala, že když Filkovi chutná i černé uhlí, tak by bonbony mohl postupně sníst. Martínkovi naopak nechutná nic, takže u něj je to pravý opak.

Složení vitamínů

Než jsem koupila tato  balení, tak jsem samozřejmě pátrala po složení všech těchto gumových vitamínů. Ne všechny vitamíny obsahují vitamíny. Jinými slovy ne vždy je složení vitamínů takové, aby pokryly RHP, a to ani z poloviny. Není to chyba těchto gumových doplňků stravy, ale spíše jejich vnímání. Konkrétně je řeč o značce vitamínů Terezia Rakytníček. Tyto vitamíny obsahují 100 % RHP biotinu a rakytníku, ale už jen 2,4 % vitamínu C, D, E, a tak dále. Já jsem hledala nějaké komplexní pokrytí, zkrátka takový želé multivitamín. Právě proto jsem vybrala Vibovit Imunity, který má podíl vitamínů vysoký. Marťánci jsou zcela srovnatelní například s Vibovit Farma. Je jedno, kterou značku zvolíte.

Vibovit Imunity obsahuje: Vitamin C 50 mg (63 % RHP), niacin 8 mg (50 % RHP), vitamin E 6 mg (50 % RHP), zinek 5 mg (50 % RHP), vitamin B6 0,6 mg (43 % RHP), vitamin A 450 µg (56 % RHP), kyselina listová 200 µg (100 % RHP), selen 30 µg (55 % RHP), biotin 12 µg (24 % RHP), vitamin D 5 µg (100 % RHP), vitamin B12 1,2 µg (48 % RHP) => 1 bonbon

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Marťánci s Echynaceou obsahují: Echinaceu purpureu sušenou rostlinu (extrakt z rostliny min. 6:1 – 40 mg) 240 mg, Vitamín B3 16,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín B12 2,5 mcg (100 % DRHP*), Vitamín D3 5,0 mcg (100 % DRHP*), Vitamín C 80,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín E 12,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín K 25,0 mcg (33 % DRHP*), Biotin 50,0 mcg (100 % DRHP*), Kyselinu listovou 200,0 mcg (100 % DRHP*), Zinek 10,0 mg (100 % DRHP*) => 2 bonbony

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

The Simpsons Multivitamin obsahuje: 80 mg vitamínu C, 50 ug biotinu, 12 mg vitamínu E, 1,4 mg vitamínu B6, 2,5 ug vitamínu B12, 16 mg Nikotinamidu, 6 mg kyseliny pantotenové, 200 ug kyseliny listové, 5 ug vitamínu D3, 150 ug jodu, 10 mg zinku a 20 mg extraktu ze šípku => 2 bonbony

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Chuť a vůně

Vibovit Imunity: Pokud si přičichnete do plastového boxu, ucítíte ne příliš libou vitamínovou vůni. Chuťově je Vibovit Imunity dobrý, nechutná jako vitamíny. Chutnala jsem a mně bonbon chutná, Filka jej ve třech letech jedl každý den a neměl s ním problém. Martínek ve čtyřech letech nechtěl.

  • Nevoní.
  • Všechny bonbony mají stejný tvar i příchuť.
  • Chuť je velmi dobrá.

Marťánci: Vitamíny velmi hezky voní. Mají tvar jako Marťánek a v jednom balení jsou dvě různé barvy. Bonbony chutnají výborně. Obě děti je zbožňují. Marťánci s echynaceou chutnají ovocně, echynacea není cítit.

  • Hezky voní.
  • V jednom balení jsou dvě různé barvy bonbonů.
  • Chuť je výborná.
Vibovit Imunity (vlevo) a Marťánci

Vibovit Imunity (vlevo) a Marťánci

The Simpsons Multivitamin: Vitamíny jsou zavakuovány v igelitovém sáčků, který je vložen do plastové dózy. V balení je větší množství tvarů a příchutí. Tvary připomínají ovoce, nikoli postavičky ze seriálu The Simpsons. Bonbony velmi hezky voní, dobře chutnají. Obě děti je mají rády.

  • Hezky voní.
  • V jednom balení jsou různé tvary a příchutě.
  • Chuť je velmi dobrá.
The Simpsons Multivitamin

The Simpsons Multivitamin

Poměr ceny a kvality a dostupnost

Všechny uvedené vitamíny mají dobrý poměr ceny a kvality. Všechny lze sehnat v akci nebo ve slevě, případně ve výhodném multipacku s dárkem.

Vibovit Imunity: Vitamíny chutnají dobře, ale jsou hodně cítit po vitamínovém zápachu. Dětem nevoní, Martínkovi nechutnají, Filkovi ano.  Obsahují vyšší množství vitaminu C než ostatní produkty. Uváděné množství vitamínu je na jeden bonbon. Vitamíny Vibovit jsem pořídila v lékárně v akci za 140 Kč. Běžná cena je okolo 170 Kč.  Akce a slevy na tyto vitamíny bývají například v lékárně Dr.Max.

Marťánci: Marťánci krásně voní a skvěle chutnají. Obě děti je mají rády a jsou zaměnitelné s obyčejnými bonbony. Uváděné množství vitamínu je na dva bonbony. Vitamíny pro děti jsem pořídila v Kauflandu. Za výhodnou cenu je koupíte například v lékárně nebo na Alza.cz.

The Simpsons Multivitamin: Multivitaminy chutnají velmi dobře, skoro jako klasické bonbony a děti nepoznaly rozdíl. Hezky voní, vitamíny z nich nejsou cítit. Uváděné množství vitamínu je na dva bonbony. Bonbony mají tvar ovoce. Tyto vitamíny jsem koupila v Rossmannu, k dostání jsou v lékárnách (například Benu.cz) i drogeriích.

Závěr

Multivitaminy ve formě želé velmi vítám, protože pilulku děti nespolknou, sirup také ne a tato forma vitamínu je perfektní. Dětské vitamíny dávám zatím na zimní (podzimní) období.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart