Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci, The Simpsons, Dr. Max a Vibovit + tip na zdroj vitálních látek

Jaké vybrat multivitamíny pro děti? Vyzkoušeli jsme Marťánky, Vibovit, Vitastar i Dr. Max. Do článku jsem připravila krátké recenze na multivitamínové želé pro děti.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyzkoušeli

Zkusili jsme balení Marťánků echinacea,  balení Marťánků černý bez, The Simpsons Multivitamin, Vibovit Dino, Vibovit Farma, Dr.Max Kids Gummies airplanes a Vibovit imunity

Složení vitamínů a vůně

Připravila jsem krátké recenze a zkušenosti s želé multivitamíny. Tyto vitamíny jsou všechny chuťově dobré, cenově dostupné (některé jsou levnější, jiné trošku dražší), mají dobré složení stran poměru a zastoupení důležitých vitamínů. Děti by měly jíst denně 1-2 vitamíny. 

Vibovit Dino a Vibovit Farma recenze

Vibovit Dino a Vibovit Farma

Vibovit Dino a Vibovit Farma

Vibovit Dino a Vibovit Farma obsahují: Vitamin C 40 mg (50 % RHP*), Niacin 8 mg (50 % RHP*), Vitamin E 5 mg (42 % RHP*), Zinek 5 mg (50 % RHP*), Vitamin A 500 mcg (62 % RHP*), kyselina listová 150 mcg (75 % RHP*), Selen 27,5 mcg (50 % RHP*), Biotin 25 mcg (50 % RHP*), Vitamin D 2 mcg (40 % RHP*) a Vitamin B12 1,25 mcg (50 % RHP*) => 1 bonbon

Vitamíny hezky voní a chutnají skvěle – jako klasické bonbony. Děti je milují. Tyto vitamíny patří k našim nejoblíbenějším. Bonbony jsem chutnala, jsou vynikající.  Malé děti okolo 3 let věku mohou jíst místo 2 bonbonů jen jeden. Vibovit jsem koupila v akci na Drmax.cz.

VIBOVIT na DRMAX.CZ

KLADY
 • Skvěle voní a výborně chutnají.
 • Krásné tvary (dětem se líbí).
 • Jsou dobře dostupné.

ZÁPORY
 • Cena


Vibovit Imunity recenze

Vibovit Imunity obsahuje: Vitamin C 50 mg (63 % RHP), niacin 8 mg (50 % RHP), vitamin E 6 mg (50 % RHP), zinek 5 mg (50 % RHP), vitamin B6 0,6 mg (43 % RHP), vitamin A 450 µg (56 % RHP), kyselina listová 200 µg (100 % RHP), selen 30 µg (55 % RHP), biotin 12 µg (24 % RHP), vitamin D 5 µg (100 % RHP), vitamin B12 1,2 µg (48 % RHP) => 1 bonbon

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Pokud si přičichnete do plastového boxu, ucítíte ne příliš libou vitamínovou vůni. Chuťově je Vibovit Imunity dobrý, nechutná jako vitamíny. Chutnala jsem je a mně bonbon chutná. Vitamíny chutnají dobře, ale jsou hodně cítit po vitamínovém zápachu. Dětem nevoní, některým dětem nemusí kvůli vůni chutnat.  Obsahují vyšší množství vitaminu C než ostatní produkty. Uváděné množství vitamínu je na jeden bonbon. Vitamíny Vibovit jsem pořídila v lékárně v akci za 140 Kč. Běžná cena je okolo 170 Kč.  Akce a slevy na tyto vitamíny bývají například v lékárně Dr.Max.

VIBOVIT IMUNITY na DRMAX.CZ

KLADY
 • Obsahují více vitamínů než jiné bonbony.
 • Stačí 1 bonbon.
 • Jsou dobře dostupné.

ZÁPORY
 • Nevoní.


Dr.Max Kids Gummies Airplanes recenze

Dr.Max Kids Gummies Airplanes

Dr.Max Kids Gummies Airplanes

Dr.Max Kids Gummies Airplanes obsahují: Vitamin C 40 mg, niacin 8 mg, vitamin E 6 mg, riboflavin 0,35 mg, vitamin A 400 µg, kyselina listová 100 µg, biotin 25 µg, vitamin D3 2,5 µg, vitamin B12 1,25 µg, zinek 2,5 mg, rutin 5 mg => 1 bonbon

Bonbony krásně voní, hezky vypadají a chuťově jsou moc dobré (chutnala jsem je).  Dětem chutnají, složení je velmi dobré a v akci lze bonbony pořídit okolo 110 Kč. Střídáme je s Vibovitem. Želé bonbony jsou dostupné pouze v lékárně Dr.Max.

DR.MAX KIDS GUMMIES na DRMAX.CZ

KLADY
 • Hezky voní.
 • Chutnají jako normální bonbony.
 • V akci skvělá cena

ZÁPORY
 • Pouze v lékárně Dr.Max


Vitamíny s rakytníkem Terezia.eu recenze

Vynikající vitamínové bonbony s rakytníkem dětem moc chutnají. Bonbony obsahují vyjma rakytníku také vitamíny, i když ne v tak velké koncentraci jako například Vibovit nebo Marťánci. Tyto vitamíny můžete dávat dětem jako náhradu za želé bonbony. Denně se užívá různé množství (záleží na tom, jaké rakytníkové bonbony koupíte). Obecně se jich mí sníst výrazně více než například bonbonů Vibovit, a tak jimi snadno nahradíte klasické gumové medvídky. Bonbony obsahují 20 % ovocné šťávy a chuťově jsou moc dobé. Neobsahují umělá barviva ani umělá sladidla. Velký výběr vitamínů za dobré ceny najdete v e-shopu Terezia.eu.

Vitamíny s rakytníkem

RAKYTNÍČEK na TEREZIA.EU

KLADY
 • Vynikající složení
 • Skvělá chuť
 • Můžete je dávat jako náhradu za klasické želé bonbony.
 • Obsahují rakytník (ten žádné jiné želé bonbony v takovém množství neobsahují)

ZÁPORY
 • Cena


Marťánci s Echinaceou recenze

Marťánci s Echinaceou obsahují: Echinaceu purpureu sušenou rostlinu (extrakt z rostliny min. 6:1 – 40 mg) 240 mg, Vitamín B3 16,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín B12 2,5 mcg (100 % DRHP*), Vitamín D3 5,0 mcg (100 % DRHP*), Vitamín C 80,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín E 12,0 mg (100 % DRHP*), Vitamín K 25,0 mcg (33 % DRHP*), Biotin 50,0 mcg (100 % DRHP*), Kyselinu listovou 200,0 mcg (100 % DRHP*), Zinek 10,0 mg (100 % DRHP*) => 2 bonbony

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Vitamíny velmi hezky voní. Mají tvar jako Marťánek a v jednom balení jsou dvě různé barvy. Bonbony chutnají výborně. Obě děti je zbožňují. Marťánci s echynaceou chutnají ovocně, echynacea není cítit.

Vibovit Imunity (vlevo) a Marťánci

Vibovit Imunity (vlevo) a Marťánci

Marťánci krásně voní a skvěle chutnají. Obě děti je mají rády a jsou zaměnitelné s obyčejnými bonbony. Uváděné množství vitamínu je na dva bonbony. Vitamíny pro děti jsem pořídila na Dr.Max.cz.

MARŤÁNCI na DRMAX.CZ

KLADY
 • Hezky voní.
 • Chutnají jako normální bonbony.
 • Jsou dobře dostupné.

ZÁPORY
 • Drahé


The Simpsons Multivitamin recenze

The Simpsons Multivitamin obsahuje: 80 mg vitamínu C, 50 ug biotinu, 12 mg vitamínu E, 1,4 mg vitamínu B6, 2,5 ug vitamínu B12, 16 mg Nikotinamidu, 6 mg kyseliny pantotenové, 200 ug kyseliny listové, 5 ug vitamínu D3, 150 ug jodu, 10 mg zinku a 20 mg extraktu ze šípku => 2 bonbony

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Želé vitamíny pro děti: Hodnocení Marťánci a Vibovit

Vitamíny jsou zavakuovány v igelitovém sáčku, který je vložen do plastové dózy. V balení je větší množství tvarů a příchutí. Tvary připomínají ovoce, nikoli postavičky ze seriálu The Simpsons. Bonbony velmi hezky voní, dobře chutnají. Obě děti je mají rády.

 • Hezky voní.
 • V jednom balení jsou různé tvary a příchutě.
 • Chuť je velmi dobrá.
The Simpsons Multivitamin

The Simpsons Multivitamin

Multivitaminy chutnají velmi dobře, skoro jako klasické bonbony a děti nepoznaly rozdíl. Hezky voní, vitamíny z nich nejsou cítit. Uváděné množství vitamínu je na dva bonbony. Bonbony mají tvar ovoce. 

KLADY
 • Hezky voní.
 • Chutnají jako normální bonbony.
 • Dostupné v akci často v kamenných prodejnách – Lidl, Rossmann, drogerie.
 • V akci nízká cena.

ZÁPORY
 • Online dražší.

 

LaVita: Zdroj vitálních látek

Celá rodina jsme navíc začali pít ovocno-zeleninovou šťávu s bylinami LaVita (zjednodušeně řečeno).

LaVita je tekutá koncentrovaná šťáva z více než 70 přírodních surovin. Základem je ovoce, zelenina a byliny, dále ve šťávě jsou rostlinné oleje, aloe vera, mléčné zkvašené zeleninové šťávy. Šťáva je na trhu přes 20 let, na vývoji složení se podílelo mnoho odborníků a také bylo sepsáno za tu dobu několik studií, které ukazují na to, že LaVita skutečně funguje. Vyrábí se v Německu.

Do jednoho výrobku se spojily důležité vitaminy, stopové prvky, vitaminoidy, koenzym Q10, L-karnitin, fytonutrienty, aminokyseliny a enzymy. Dávkování vitaminů a stopových prvků vychází z doporučení ortomilekulární medicíny s cílem optimálně zásobovat buňky a vytvořit co nejlepší podmínky pro zdravý a výkonný organismus. Vitamíny a stopové prvky nejlépe působí spolu, a proto v nápoji LaVita fungují perfektně. Tekutá forma je obzvláště dobře pro tělo využitelná. Látky jsou z části přijímány již přes sliznice. Více odborných informací najdete přímo na webových stránkách LaVita.cz, kde si můžete šťávu objednat. POZOR: Platí akce 7+1 zdarma. Při koupi 8 lahví zaplatíte jen 7. Jedna láhev vydrží na 50 dávek = 50 dní.

Podívejte se na celou recenzi: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů.

Základní informace

 • Vhodné pro: Děti, mladistvé, dospělé a seniory
 • Dávkování: Doporučuje se 1 až 2 lžíce šťávy denně podle životního stylu (užívám jednu)
 • Složení: 1 lžíce šťávy (= 100 ml hotového nápoje) obsahuje:
  Vitamin C (375 % RDA = 300 mg), Vitamin B3 (niacin) (250 % RDA = 40 mg), Hořčík (8 % RDA = 30 mg), L-carnitin 30 mg, Omega 3 mastné kyseliny 30 mg, Vitamin E (250 % RDA = 30 mg), Vitamin B5 (133 % RDA = 8 mg), Coenzym Q10 5 mg, Zinek (50 % RDA) 5 mg, Beta-karoten 4 mg, Vitamin B6 (286 % RDA = 4 mg), Železo (29 % RDA = 4 mg), Vitamin B1 (273 % RDA = 3 mg), Vitamin B2 (179 % RDA = 2,5 mg), Mangan (50 % RDA = 1 mg), Vitamin B9 (kyselina listová) (200 % RDA = 400 μg), Měď (25 % RDA = 250 μg), Vitamin H (biotin) (140 % RDA = 70 μg), Selen (64 % RDA = 35 μg), Molybden (60 % RDA = 30 μg), Vitamin K (40 % RDA = 30 μg), Jod (17 % RDA = 25 μg), Chrom (36 % RDA = 15 μg, Vitamin B12 (200 % RDA = 5 μg, Vitamin D (100 % RDA = 5 μg), Sacharidy 2 g, Acerola třešeň-extrakt, Ananas-koncentrovaná šťáva, Anýz-výtažek, Artyčok – výtažek, Banány-pyré, Bazalka-výtažek, Bedrník-výtažek, Bezinky-koncentrovaná šťáva, Borůvky-koncentrovaná šťáva, Brokolice-výtažek,Brusinky-extrakt, Brutnáková semena-olej, Bílkoviny, Celer-koncentrovaná šťáva, Celer-mléčná zkvašená šťáva, Celer-nať-výtažek, Chmel-výtažek, Cibule-koncentrovaná šťáva, Cibule-mléčná zkvašená šťáva, Citronan hořečnatý, Citróny-koncentrovaná šťáva, Cukrový meloun-pyré, Dýňová semena-olej, Fermentované kobylí mléko, Fruktóza, Hroznová jádra-olej, Hrozny-koncentrovaná šťáva, Jablka-koncentrovaná šťáva, Jahody-koncentrovaná šťáva, Jitrocel kopinatý – výtažek, Kopřiva-výtažek, Kysané zelí-koncentrovaná šťáva, Kysané zelí-mléčná zkvašená šťáva, Len-olej-omega-3 mastné kyseliny, Lípa-květ-výtažek, Maracuja-koncentrovaná šťáva, Maté-extrakt, Mařinka vonná-výtažek, Meduňka-výtažek, Mochna-výtažek, Mrkev-koncentrovaná šťáva, Mrkev-mléčná zkvašená šťáva, Okurka-koncentrovaná šťáva, Okurka-mléčná zkvašená šťáva, Pampeliška-výtažek, Paprika-koncentrovaná šťáva, Paprika-mléčná zkvašená šťáva, Papája-koncentrovaná šťáva, Petržel-výtažek, Pomeranče-koncentrovaná šťáva, Přeslička-výtažek, Rajče-koncentrovaná šťáva, Rakytník-plody-koncentrovaná šťáva, Rozmarýn-výtažek, Rybíz-koncentrovaná šťáva, Topinambur-výtažek, Tuky, Tymián-výtažek, Třešně-koncentrovaná šťáva, Zelený čaj extrakt, Zeměžluč-výtažek, Zázvor-výtažek, Červená řepa-koncentrovaná šťáva, Červená řepa-mléčná zkvašená šťáva, Česnek medvědí-výtažek, Řebříček-výtažek, Šalvěj-výtažek, Špenát-výtažek, Šípek-výtažek, Šípková jádra-olej, Šípky-koncentrovaná šťáva

Šťáva LaVita

Závěr

Multivitaminy ve formě želé velmi vítám, protože pilulku děti nespolknou, sirup také ne a tato forma vitamínu je perfektní. Dětské vitamíny dávám zatím na zimní (podzimní) období. Nově celoročně pijeme celá rodina každý jednu lžíci koncentrované šťávy LaVita.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart