DOPORUČUJI

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Šťáva mě hned zaujala, protože je poctivá, vyrobená v Německu, vědecky je podloženo, že funguje a na trhu je více než dvacet let. LaVita dodá buňkám a metabolismu mnoho nezbytných látek. Více informací a také osobní zkušenost s touto šťávou jsem sepsala do článku.

LaVita zdroj vitálních látek

Obsah

LaVita vitální látky bez konzervantů

LaVita je tekutá koncentrovaná šťáva z více než 70 přírodních surovin. Základem je ovoce, zelenina a byliny, dále ve šťávě jsou rostlinné oleje, aloe vera, mléčné zkvašené zeleninové šťávy. Šťáva je na trhu přes 20 let, na vývoji složení se podílelo mnoho odborníků a také bylo sepsáno za tu dobu několik studií, které ukazují na to, že LaVita skutečně funguje. Vyrábí se v Německu.

Do jednoho výrobku se spojily důležité vitaminy, stopové prvky, vitaminoidy, koenzym Q10, L-karnitin, fytonutrienty, aminokyseliny a enzymy. Dávkování vitaminů a stopových prvků vychází z doporučení ortomilekulární medicíny s cílem optimálně zásobovat buňky a vytvořit co nejlepší podmínky pro zdravý a výkonný organismus. Vitamíny a stopové prvky nejlépe působí spolu, a proto v nápoji LaVita fungují perfektně. Tekutá forma je obzvláště dobře pro tělo využitelná. Látky jsou z části přijímány již přes sliznice.

LaVita: Zdroj vitálních látek
LaVita: Zdroj vitálních látek

Suroviny, které do nápoje vstupují se sklízí vyzrálé a zpracovávají se šetrným způsobem za studena (maximální teplota při zpracování je 32 °C). Díky nízké teplotě zůstanou zachovány důležité fytonutrienty, které působí společně s vitamíny a minerály.

LaVita je bez konzervantů, bez geneticky modifikovaných surovin, bez škodlivých látek, nejsou v ní dochucovadla, barviva, syntetické látky, sladidla. Neobsahuje lepek ani laktózu. Je vhodná pro vegany.

Na jakém principu LaVita sirup funguje

LaVita využívá synergické účinky přírodní stravy, která je přirozená. Látky se dostanou až do nitra buněk a mají pro lidský organismus zásadní přínos. Čím lépe je buňka zásobena správnými látkami, tím lepší předpoklady má organismus člověka pro látkovou výměnu, tím více má dostatek energie, silný imunitní systém a celkově zdravý organismus.

LaVita byla poprvé na trh uvedena v roce 1999 a od té doby je vědecky zkoumána a prověřována. Studie se zabývaly tím, jak rychle a v jakém množství jsou vitaminy a stopové prvky vstřebávány a jak jsou k dispozici v buňkách, kde se mohou aktivně zapojovat do metabolických procesů. Studie ukázaly, že látky z LaVity do buněk dorazí a buňky je velmi dobře dokáží využít. Studie sledovala stovky dobrovolníků, kteří po dobu půl roku denně pili 2×10 ml LaVity a po této době se dobrovolníkům výrazně zlepšily sledované hodnoty (vitaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, kyselina listová, vitamin B12, biotin, vitaminy E a K, železo, chrom, zinek, selen, koenzym Q10, L-karnitin, beta karoteny). Žádná z hodnot nevybočila z doporučeného rozmezí.

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Proč je dobré ji pravidelně užívat

LaVita není lék. Tělu dodá přirozenou a snadnou cestou všechny důležité vitamíny a stopové prvky. Stačí pít pravidelně každý den alespoň 100 mililitrů nápoje (1 polévkovou lžíci koncentrátu+90 ml vody).

LaVita pozitivně působí na imunitní systém (vitamin C a D, železo, měď, selen a zinek), únavu (kyselina listová, hořčík, železo, niacin, vitamin B12, vitamin B6), působí pozitivně na psychiku (biotin, kyselina listová, niacin a vitamin B12) a koncentraci (železo, jód, zinek), výkonnost a vitalitu (niacin, vitamin B12, vitamin B1 a B2, kyselina pantothenová a vitamin B6). Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity, zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu. Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy. Biotin, niacin a zinek přispívají k udržení normálního stavu pokožky, selen a zinek k udržení normálního stavu vlasů a nehtů. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad. Vitamin B2, selen, vitamin C, vitamin E a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Kyselina listová, vitamin B6 a B12 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu. Vitamin D, K a mangan přispívají k udržení normálního stavu kostí. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek. Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Vitamin B1 přispívá k normální činnosti srdce, vitamin K k normální srážlivosti krve. Biotin, chrom a zinek přispívají k normálnímu metabolismu makroživin.

LaVita na LAVITA.CZ

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Složení

(1 lžíce šťávy, 100 ml hotového výrobku)
Vitamin C (375 % RDA = 300 mg), Vitamin B3 (niacin) (250 % RDA = 40 mg), Hořčík (8 % RDA = 30 mg), L-carnitin 30 mg, Omega 3 mastné kyseliny 30 mg, Vitamin E (250 % RDA = 30 mg), Vitamin B5 (133 % RDA = 8 mg), Coenzym Q10 5 mg, Zinek (50 % RDA) 5 mg, Beta-karoten 4 mg, Vitamin B6 (286 % RDA = 4 mg), Železo (29 % RDA = 4 mg), Vitamin B1 (273 % RDA = 3 mg), Vitamin B2 (179 % RDA = 2,5 mg), Mangan (50 % RDA = 1 mg), Vitamin B9 (kyselina listová) (200 % RDA = 400 μg), Měď (25 % RDA = 250 μg), Vitamin H (biotin) (140 % RDA = 70 μg), Selen (64 % RDA = 35 μg), Molybden (60 % RDA = 30 μg), Vitamin K (40 % RDA = 30 μg), Jod (17 % RDA = 25 μg), Chrom (36 % RDA = 15 μg, Vitamin B12 (200 % RDA = 5 μg, Vitamin D (100 % RDA = 5 μg), Sacharidy 2 g, Acerola třešeň-extrakt, Ananas-koncentrovaná šťáva, Anýz-výtažek, Artyčok – výtažek, Banány-pyré, Bazalka-výtažek, Bedrník-výtažek, Bezinky-koncentrovaná šťáva, Borůvky-koncentrovaná šťáva, Brokolice-výtažek,Brusinky-extrakt, Brutnáková semena-olej, Bílkoviny, Celer-koncentrovaná šťáva, Celer-mléčná zkvašená šťáva, Celer-nať-výtažek, Chmel-výtažek, Cibule-koncentrovaná šťáva, Cibule-mléčná zkvašená šťáva, Citronan hořečnatý, Citróny-koncentrovaná šťáva, Cukrový meloun-pyré, Dýňová semena-olej, Fermentované kobylí mléko, Fruktóza, Hroznová jádra-olej, Hrozny-koncentrovaná šťáva, Jablka-koncentrovaná šťáva, Jahody-koncentrovaná šťáva, Jitrocel kopinatý – výtažek, Kopřiva-výtažek, Kysané zelí-koncentrovaná šťáva, Kysané zelí-mléčná zkvašená šťáva, Len-olej-omega-3 mastné kyseliny, Lípa-květ-výtažek, Maracuja-koncentrovaná šťáva, Maté-extrakt, Mařinka vonná-výtažek, Meduňka-výtažek, Mochna-výtažek, Mrkev-koncentrovaná šťáva, Mrkev-mléčná zkvašená šťáva, Okurka-koncentrovaná šťáva, Okurka-mléčná zkvašená šťáva, Pampeliška-výtažek, Paprika-koncentrovaná šťáva, Paprika-mléčná zkvašená šťáva, Papája-koncentrovaná šťáva, Petržel-výtažek, Pomeranče-koncentrovaná šťáva, Přeslička-výtažek, Rajče-koncentrovaná šťáva, Rakytník-plody-koncentrovaná šťáva, Rozmarýn-výtažek, Rybíz-koncentrovaná šťáva, Topinambur-výtažek, Tuky, Tymián-výtažek, Třešně-koncentrovaná šťáva, Zelený čaj extrakt, Zeměžluč-výtažek, Zázvor-výtažek, Červená řepa-koncentrovaná šťáva, Červená řepa-mléčná zkvašená šťáva, Česnek medvědí-výtažek, Řebříček-výtažek, Šalvěj-výtažek, Špenát-výtažek, Šípek-výtažek, Šípková jádra-olej, Šípky-koncentrovaná šťáva

Jak nápoj připravit

Příprava je snadná. Šťávu nalejete na polévkovou lžíci, dáte do skleničky a zalijete cca 90 ml vody. Vypijte a je to. Šťáva chutná jako multivitamínový džus, ale méně sladký. Já z ní cítím jen pomeranče a mrkev. Není doslazovaná a to mi moc vyhovuje. Dětem také chutná. Užívá se denně pouze 1 lžíce (můžete pít maximálně 2 lžíce denně).

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Youtube: Jak nápoj připravit

Dávkování

LaVita by se měla pít denně. Základní dávkou pro zdravého jedince je 10 ml nápoje (1 polévková lžíce) zamíchaná s 90 ml vody. Denní porce stojí 26 Kč.

Doporučené dávkování pro děti

 • 3-6 let: 1×5 ml (polovina polévkové lžíce) = 13 Kč na den
 • od 6 let: 1×10 ml (jedna polévková lžíce) = 26 Kč na den
 • mladiství mohou 1-2x 10 ml denně

DŮLEŽITÉ: LaVitu je nutné skladovat v lednici I NEOTEVŘENOU. Otevřená láhev vydrží 70-90 dnů v lednici.

Jak dlouho LaVita užívat a jak dlouho vydrží jedna láhev

Prokazatelné účinky se projeví za 3 měsíce užívání (2 celé láhve). Jedna láhev nápoje vydrží 50 dní.

Pro koho je LaVita šťáva určena

Nápoj mohou pít děti, mladiství, dospělí i senioři. Nápoj je perfektní pro děti, které odmítají jakékoli vitamíny. Stačí, když vypijí 100 mililitrů LaVita (1 lžíce šťávy + 90 ml vody.

Kde LaVita koupit + slevy

Koncentrovanou šťávu LaVita koupíte přímo v e-shopu Lavita.cz. Zákazníci mohou využít akci na šťávy 7+1 zdarma. Když koupíte osm šťáv, zaplatíte jen 7. Můžete se domluvit ve skupině a udělat velkou levnější objednávku. (Vhodné i pro firmy, například když chcete dát šťávu svým zaměstnancům jako dárek k Vánocům.)

Zboží zaslali ihned a do druhého dne jsem jej měla doma. Šťáva je poctivě zabalena v papírovém obalu, aby se nerozbila. Přikládám fotografii, jak e-shop své produkty posílá.

LaVita zdroj vitálních látek
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
10 Hodnocení
LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii

Líbila se mi myšlenka a tak jsem se o tento nápoj začala více zajímat. Zaujalo mě, že výsledky jsou skutečně testovány a vědecky podloženy a měla jsem jistotu, že nápoj LaVita není taháním peněz z kapsy. Nápoj chutná jako ovocná šťáva. Není sladký a vlastně je škoda, že se ho pije pouze tak málo. Užívat jej mohou děti, mladiství, dospělí i senioři. Nápoj není lék, ale dokáže zlepšit hodnoty vitamínů i stopových prvků při dlouhodobém užívání.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Šetrnost výroby
10
Vlastnosti (chuŤ, jak dlouho vydrží)
10
Jak funguje
10
KLADY
 • Je chuťově moc dobrá.
 • Láhev vydrží dlouho (až 50 dní).
 • Vyráběná šetrnou metodou za studena
 • Funguje.
 • Když přepočtu denní dávku a vezmu v úvahu, kolik je v nápoji vitamínů, tak cena je příznivá.
 • Zvýší hodnotu vitamínů v těle.
 • Snadná příprava
 • Na LaVitu nebudete zapomínat jako na pravidelné užívání vitamínů - je dobrá.
 • Chutná i dětem.
 • Vyrobeno v Německu.
ZÁPORY
 • Cena - na první pohled je LaVita drahá, ale když se dávka rozpočítá na dny, tak cena odpovídá ceně za vitamíny z lékárny (když jich budete jíst tolik jako jich je v nápoji, tak LaVita vyjde ještě levněji).

LaVita na LAVITA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart