DOPORUČUJI

Jak vybrat pastelky pro děti? Recenze pastelek Stabilo 3v1 Woody

Pastelky Stabilo 3v1 děti dostaly od babičky. Jednoznačně to jsou nejlepší pastelky, které doma máme. Dobře se drží, jdou umýt ze stolu hodně snadno (i z dětského stolečku z IKEA, ze kterého drhnu všechno houbičkou), stačí použít vodu a mýdlo nebo ekologický čistící prostředek.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

První pastelky: Jak vybrat?

Když jsem kupovala první pastelky, sáhla jsem po obyčejných voskovkách. Kupovala jsem je, když byly Martínkovi čerstvě dva roky. Kreslení ho nezajímalo, nechtěl ani moc vybarvovat, voskovky ležely ladem. Až okolo třetího roku věku se začal o kreslení více zajímat. Dostal pastelky Stabilo 3v1 a také fixy Stabilo. Filka kresli rád od roku a půl. S klasickými voskovkami se mu maluje špatně, protože se mu špatně drží, jsou krátké a musí na ně dost tlačit. Roční dítě tyto překážky nedokáže překonat. Pro batolata se prodává kulatá pastelka pro nejmenší (SES barevná kulička), která se lépe drží. Kuličku koupíte v papírnictví, online na Feedo.cz, kde není nejlevnější, ale také není nejdražší (aktuálně ke dni 18.7. 2019 stojí 189 Kč). Ve slevě ji aktuálně pořídíte na Pinkorblue za 137 Kč. Vyzkoušeno ji nemám, protože Filka chce všechno úplně stejné jako Martínek. Kreslí pastelkami Stabilo. Nestrká si je do pusy.

Pastelky Stabilo Woody 3v1

Pastelky Stabilo Woody 3v1

Věková kategorie

Pastelky jsou určeny pro děti od tří let, ale od 20 měsíců s nimi maluje i Filka. Nestrká si je do pusy, vybarvuje omalovánky, které jsem dětem nakreslila a je šťastný, že dělá stejnou aktivitu jako Martínek. Pastelky se Filkovi dobře drží, protože jsou široké a zároveň nejsou krátké. Hezky se s nimi manipuluje. Když si počmárá ruce, jdou dobře umýt.

Vlastnosti pastelek

Pastelky mají širokou tuhu a neměly by se lámat. Zatím jsem nepřišla na to, že by se zlomily. Jsou kulaté a kutálí se o sto šest. Dětem padaly hodně ze stolu, než jsem je začala dávat do krabičky, když s nimi malovaly. Naučila jsem je, aby nepotřebnou pastelku opět do krabičky vrátily a aby pastelky zbytečně nepadaly na zem. Velmi dobře kreslí, nemusí se na ně tlačit.

 • Dobře se drží.
 • Krásně kreslí.
 • Nemusí se na ně tlačit.
 • Nelámou se – zatím se nepolámaly.
 • Kreslí na různé povrchy – podle výrobce na sklo, dřevo, papír, na tmavý povrch, karton a také na holínky, kdybyste někdy potřebovali 🙂 (my jsme zkoušeli ruce, papír, stůl – na všechno perfektně kreslí)
 • Skvěle se myje z povrchů (jestli máte doma vroubkovaný stolek z IKEA, ze kterého nejde dolů vlhkým hadrem téměř nic, tak budete nadšeni).
Pastelky Stabilo Woody 3v1

Pastelky Stabilo Woody 3v1

V jakých baleních se prodávají

Pastelky se prodávají v 18 odstínech. Můžete koupit jeden kus pastelky a poskládat si svoje vlastní balení, nebo využijete už spárované pastelky v různě velkých baleních.

 • 1 kus pastelky – vybrané papírnictví nebo knihkupectví nabízí ke koupi jeden kus pastelky. Z 18 barev si můžete vybrat například stříbrnou, zlatou nebo si koupit pastelku, kterou jste z balení už vypotřebovali.
 • Balení po 6 kusech – v malé papírové krabičce si koupíte šest barev – žlutá, tělová, červená, zelená, modrá, hnědá. Na výběr máte dva druhy balení – jedno se prodává s ořezávátkem, druhé bez ořezávátka. To s ořezávátkem je trošku dražší.
 • Balení po 10 kusech – v papírové krabičce je deset odstínů barev – žlutá, oranžová, tělová, červená, světle zelená, tmavě zelená, světle modrá, tmavě modrá, hnědá a černá. Koupit si můžete balení s ořezávátkem nebo bez ořezávátka. My máme sadu po 10 kusech i s ořezávátkem.
 • Balení po 18 kusech – největší balení po 18 kusech je dostupné s ořezávátkem a se štětcem. V sadě najdete 18 odstínů – stříbrná, zlatá, bílá, žlutá, oranžová, tělová, růžová, červená, fialová, levandulová modř, světle zelená, tmavě zelená, tyrkysová, světle modrá, středně modrá, tmavě modrá, hnědá, černá.

Co lze s pastelkami všechno dělat

Woody Stabilo 3v1 používáme hlavně jako pastelky. Co ale znamená 3v1? Stabilo 3v1 je pastelka, voskovka a vodovka v jednom. S pastelkami děti vybarvují omalovánky, mají vlastnosti voskovek a kreslí hodně sytě. Vybarvený obrázek můžete natřít vlhkým štětcem a rozetřít barvu jako vodovku. Jestli budete chtít pastelky používat jako vodovky, musíte na ně opravdu pořádně přitlačit. Nakreslíte na papír obrázek (velmi silně), který rozetřete štětcem namočeným ve vodě.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Cena a dostupnost

Pastelky jsou dost drahé. V porovnání s obyčejnými pastelkami za ně zaplatíte asi o 1000 % víc. Což je tedy dost velká nevýhoda. Na stranu druhou, jestli hledáte dárek k Vánocům nebo k narozeninám, mohou být pastelky dobrou volbou. Člověk dětem koupí řadu hraček, které se zničí, nebo si s nimi děti stejně nechtějí hrát. Jestli děti rády kreslí, tak budou pastelky milovat. Balení pastelek 10 kusů s ořezávátkem stojí od 450 Kč do 550 Kč – záleží na tom, kde je budete kupovat. Akce na sadu bez ořezávátka bývají v internetovém obchodě Mall.cz, pastelky ve slevě můžete zakoupit také v knihkupectví Dobrovský. Pastelky jsou krásným dárkem k Vánocům nebo k narozeninám. Další tipy na dárky jsem sepsala do článku 17 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let.

Pastelky Stabilo na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Pastelky Stabilo 3v1

Za mne nejlepší pastelky. Skvěle kreslí na různé povrchy a jdou dobře umýt. Pastelky můžete využít také jako vodovky. Jedinou nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

KLADY
 • Krásně kreslí.
 • Nemusí se na ně tlačit.
 • Pro mě velké plus - jdou umýt vodou, případně mýdlem, ze stolku IKEA, ze kterého nejde dolů vůbec nic.
 • Nelámou se.
 • Vybrané balení se prodávají i s ořezávátkem, takže ho nemusíte shánět zvlášť.
 • Dobře dostupné.
ZÁPORY
 • Vysoká cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart