Pracovní sešit a karty Stíny

Když jsme s Filkou skládali pracovní sešit Zvířátka, všimla jsem si, že ho stíny zvířátek baví ze všeho nejvíce. Vytvořila jsem mu sešit, ve kterém procvičuje stíny aut, květin, tvarů i věcí, se kterými se setkáváme v běžném životě. Přiřazování ho hodně baví, a tak jsem vytvořila ještě kartičky, které můžeme vozit s sebou na cesty.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho jsou hra a sešit určeny

Pracovní sešit Stíny je určen pro děti od roku a půl až roku a tři čtvrtě, stejně jako hra Stíny, která je koncipována jako karty. Stíny si rády zahrají i dvouleté a tříleté děti. Při hraní děti raději vždy hlídám,  i když si kousky papíru nestrkají do pusy, jistota je jistota. Děti by měly být při hraní pod dohledem rodičů.  Karty Stíny mohou být k přiřazování těžší než pracovní sešit. Dětem se lépe pracuje s pracovním sešitem.

Co PDF pracovní sešit Stíny obsahuje

Sešit obsahuje osm listů (a dalších 8 listů na stříhání):
 • Poznáš stíny? Dopravní prostředky (2 listy)
 • Poznáš stíny? Tvary (2 listy)
 • Poznáš stíny? Ovoce (1 list)
 • Poznáš stíny? Svět kolem nás (2 listy)
 • Poznáš stíny? Příroda (1 list)

Koupit PDF v e-shopu za 40 Kč

Co obsahuje PDF Stíny (karty)

Hra Stíny vychází z pracovního sešitu Stíny. Obsahuje 42 obrázků a 42 stínů na téma: dopravní prostředky, tvary, ovoce, svět kolem nás a příroda. Hra je určena pro děti od jednoho roku až roku a tři čtvrtě.

Časový harmonogram výroby

Listy jsem zalaminovala během deseti minut. Stříhání jde rychle, lepení suchých zipů bylo také snadné. Do 40 minut jsem měla všechno  hotovo.

Co budete potřebovat

K výrobě sešitu
 • 16 laminovacích folií (vzala jsem 100 mic)
 • Laminovačku
 • Samolepicí suchý zip v černé barvě na 42 kusů obrázků (přibližně 50 až 70 cm stříhacího suchého zipu o šířce 2 cm)
 • Nůžky
 • PDF předlohu
K výrobě karet

Youtube

Jak na výrobu

PDF jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. U pracovního sešitu jsem vystřihla potřebné díly v části k vystřižení. Černý suchý zip jsem nastříhala na kousky. U větších obrázků jsem nalepila kousek suchého zipu o velikosti 2×2 cm, u menších 1×2 cm, případně dva menší kousíčky. Lepila jsem černý suchý zip pouze na černý podklad. Kdybyste neměli černý suchý zip, můžete nalepit bílý suchý zip na bílý podklad okolo černého stínu (to jsem nezkoušela). Černý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním). Karty stačí rozstříhat podle čar. Papír můžete před nastříháním zalaminovat. Karty budou mít delší životnost. Papír (bez laminace) můžete také nalepit na karton.

Tipy na závěr

 • Sešit jsme testovali přes dva týdny, než vznikla finální verze. Jak se ukázalo, musela jsem vytvořit stránky s autíčky dvakrát, protože byly hodně oblíbené. Jestli máte dvě a více dětí možná, že vás čeká podobný osud. 🙂
 • Stíny jsme zkoušeli hrát různými způsoby. Nejprve po jednotlivých stránkách, poté po tématech (dopravní prostředky, tvary, příroda), a nakonec jsme sundali všechny dílky. Děti společnými silami hledaly stíny. Byla to skvělá týmová práce mezi sourozenci.

Další fotografie

Koupit PDF v e-shopu za 40 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Pracovní sešit a karty Stíny
Přeji vám hodně zábavy. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart