Kosmetika Lavera a recenze zubní pasty

Proč zrovna Lavera? Klasické zubní pasty mi nevyhovují. Vyzkoušela jsem všechny běžné zubní pasty, zkusila jsem také ajurvédskou pastu na zuby, pastu s hřebíčkem, až jsem narazila na značku Lavera.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

O značce Lavera

Když v měl v mládí Thomas Haase problémy s pletí, jen těžko by ho napadlo, že by musí příčinu hledat v atopické dermatitidě. Později se ukázalo, že jeho kožní problémy způsobila dermatitida a lékaři mladému muži předepsali krémy s kortizonem. Aby se této látce Thomas vyhnul, vyvíjel svou vlastní kosmetiku, hledal možnosti přírodních ingrediencí ve starých farmaceutických dokumentech. První produkt vytvořil v roce 1975. Byl to balzám na rty, který sloužil ryze pro osobní potřebu na dovolenou v Dánsku. Zajímavostí je, že receptura balzámu se u značky Lavera dodnes používá. V roce 1987 založil značku Lavera (správný název je lavera s malým písmenem L). Přírodní certifikovaná kosmetika nabízí vynikající poměr ceny a kvality.

Produkty

Lavera nabízí široký sortiment produktů od pasty na zuby, přes šampony, krémy, opalovací krémy a dekorativní kosmetiku. Já jsem zatím zkoušela zubní pasty, ale chystám se také na další zajímavé věci – opalovací krémy, mýdla i šampony.
  • Zubní pasta Lavera
  • Zubní pasta Lavera

Zubní pasta

Zkoušela jsem prozatím tři zubní pasty – Complete Care, Complete Care bez fluoridu (obě jsem kupovala v německé drogerii DM) a Sensitive&Repair (kupovala jsem v německém Rossmannu). Zubní pasta je velmi dobrá. Mírně pění, ale ne tak moc jako klasické zubní pasty. Obsahuje Natriumfluorid, který je prostý fosfátových sloučenin. Právě proto jsem za tuhle pastu moc ráda, protože se mi konečně neloupe kůže v ústech. Vůbec. Chuťově není pasta moc dobrá, alespoň mně se to tak zdálo. Na druhou stranu není ani hrozná. Zlatá střední cesta. Zubní pastu Lavera koupíte s obsahem natriumfluoridu i bez fluoridu, zubní pasta pro děti fluorid neobsahuje. Pro starší děti je určena pasta Sensitive&Repair. Pasta je bílá, bez barviv a umělých aromat. Spotřebujete ji na jedno čištění malé množství.
  • Lavera Complete Care – Chuť není špatná, ale musela jsem si na ni zvykat. Čistí skvěle, obsahuje natrium fluorid.
  • Lavera Complete Care bez fluoridu – Chutná velmi dobře (nejlépe z past Lavera, které jsem zkusila). Neobsahuje fluorid. Pastu střídám s pastou Lavera Complete Care.
  • Lavera Sensitive&Repair – Přišla mi chuťově nejméně „atraktivní“. Má všechny vlastnosti jako ostatní pasty Lavera – čistí skvěle, je šetrná k dásním i dutině ústní.
Zubní pasta Lavera složení

Zubní pasta Lavera složení

Kde produkty značky Lavera koupíte

Zubní pastu jsem pořídila výhodně v německé drogerii DM. Klasické balení obsahuje 75 mililitrů, ale občas se stane, že na prodejně narazíte na 100 mililitrové balení za původní cenu. V německé drogerii DM stojí pasta necelá 2,5 eura, dětská pasta necelá 3 eura. V České republice je značka Lavera dobře dostupná. Koupíte ji v drogegii DM i v online obchodech. Dekorativní kosmetiku (rtěnky, makeup a tvářenky), zubní pasty, šampony a sprchové gely, tělová mléka a produkty z řady péče o děti koupíte na Mall.cz a také na Lekarna.cz, kde ji mají kosmetiku Lavera za solidní ceny. Bio kosmetiku koupíte například v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete ze široké nabídky zboží (dekorativní kosmetika, barvy na vlasy, prací prášky).

Zubní pasta lavera na LEKARNA.CZ

Závěrem

Zubní pasty Lavera, které jsem vyzkoušela, mi moc nechutnají, ale jsem s nimi stoprocentně spokojená. Neslézá mi kůže v puse. Pasta dobře čistí, zuby jsou hladké, vyleštěné. Pasta je skvělá a ráda ji doporučím dál. Jestli jezdíte na nákupy do Německa, můžete ji při dalším nákupu pořídit v německé drogerii DM (pastu mají také v Rossmannu). V České republice pastu koupíte v drogerii DM a online v e-shopech s přírodní kosmetikou.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.7 Hodnocení
Zubní pasta Lavera

Velmi dobrá pasta na zuby mi stoprocentně vyhovuje. Klasické zubní pasty mi vadí, protože se mi loupe kůže v puse. S pastou Lavera tyto problémy zmizely. Pastu navíc kupuji velmi levně v německé drogerii DM. Jsem velmi spokojená a ráda doporučím výrobek dál.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Dostupnost
9
KLADY
  • Dobře čistí
  • Málo pění
  • Můžete si vybrat pastu s fluoridem a bez fluoridu.
  • I fluoridové pasty NEJSOU alergenní.
ZÁPORY
  • Chuťově nemusí všem vyhovovat, ale i tak chuť pasty není vyloženě špatná. Je průměrná.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart