DIY Dekorace na okna do dětského pokojíčku (auta a autobusy)

Protože Martínek miluje nade vše autíčka, pořídili jsme mu koberec se silnicemi, aby mohl s autíčky jezdit, parkovat je a hrát si, jak ho napadne. Jako doplněk jsme společně vyrobili autíčkové dekorace na okno do dětského pokojíčku. V článku se dočtete, jak snadné a pěkné dekorace na okna vyrobit.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je činnost určena

Dekorace na okna z papíru zvládne s pomocí dospělého vytvořit i tříleté dítě. Děti mohou lepit jednotlivé části papíru k sobě a vyrobit autíčko, autobus, letadlo nebo stromeček. Starší děti mohou jednotlivé části stříhat a slepovat úplně samy. Dekorace využijete do dětského pokojíčku, ve školce, škole či školní družině.
Autíčko a autobus

Autíčko a autobus

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme žlutá autíčka, červené autobusy, zelené stromečky a bílé letadlo. Z barevného papíru jsem vystřihla slunce a malé mraky, z bílého papíru jsem vystřihla velké mraky, do kterých jsem zavěsila vločkový řetěz z bílého pečícího papíru.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Pečící papír bílý
  • Silnější nit (nebo tenkou háčkovací přízi)
  • Lepidlo
  • Izolepu
  • Nůžky
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Autobus

Z barevných papírů jsem vystřihla autobus, tři okna, dvě kola a také dva středy kol. Martínek slepil jednotlivé části tak, aby vznikl autobus. Při prvním lepení jsem mu napovídala, kam má co přilepit. Druhé lepení zvládl sám. Vyráběli jsme dva kusy autobusů.

Auto

barevného papíru jsem vystřihla auto, jedno okno, dvě kola a dva středy kol. Tentokrát Martínek zvládl lepení obou automobilů bez nápovědy.

Stromek

Ze zeleného papíru jsem vystřihla tři různě velké trojúhelníčky, z hnědého jsem vystřihla malý obdélník, který představoval kmen stromu. Martínek slepil trojúhelníky k sobě, připevnil obdélníček a bylo hotovo.

Letadlo

Z bílého papíru jsem vystřihla jednoduchý model letadla, z modrého jsem vystřihla tři menší kolečka, která představovala okna. Martínek nalepil kolečka na letadlo a bylo hotovo.

Sněhové vločky a slunce

Ze žlutého papíru jsem vystřihla slunce a paprsky, z modrého a bílého papíru jsem připravila mráčky. Na okna jsem nalepila mraky a vytvořila jsem slunce. Bílý pečící papír jsem přehnula podélně na polovinu a dále opět na polovinu. Čtvrtiny jsem rozstříhala na větší čtverce. Poté jsem postupovala jako při výrobě sněhové vločky z bílého papíru. Papír jsem přehnula na čtvereček, do kterého jsem vystřihla malé otvory a zastřihla jsem jej do tvaru vločky. Vločky jsem navlékla na nit, kam se jich vešlo pět. Na první vločku jsem nit přivázala a udělala jsem uzel, aby nespadla. Ostatní kousky jsem navlékla. Protáhla jsem nit otvorem nahoře a otvorem dole.

Dekorace na okna z papíru

Děti byly nadšené. Dekorace na okna z papíru ve tvaru dopravních prostředků splnily jejich očekávání. Martínek miluje lepení a rád se podílel na výrobě. O to více ho obrázky na oknech těší.

Tipy na závěr

  • Lepení děti hodně baví. Mně trvalo poměrně dlouho, než jsem jednotlivé komponenty připravila, a jestli budete vyrábět s tříletými dětmi, můžete si připravit nastříhané části dopředu.
  • Okno můžete naaranžovat podle své fantazie. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart