PDF K VYTIŠTĚNÍVŠECHNY ČLÁNKYVYRÁBÍMEVÝTVORY S DĚTMI

Vyrábíme doma: Oblékací panenky – Kolekce Podzim 2019

Nakreslit vlastní oblékací panenky jsem si moc přála. Vytvořila jsem panenky k vystřižení se zahýbacími proužky, takové, které si pamatuji z dětství. Jenže poté, co je děti během 45 sekund kompletně zničily, jsem vytvořila ještě trošku jiné, bytelnější.

Pro koho je hra určena

Navrhla jsem dvě verze panenek. S klasickou, ryze papírovou verzí, si vyhrají děti školou povinné. Možná, že s panenkami zvládnou  opatrněji zacházet i předškoláci. Tříleté děti papírovou verzi zničí. To mám vyzkoušeno. Právě pro ně jsem navrhla bytelnější hru, kterou je potřeba zalaminovat. Na panenku se nalepí suché zipy a dítě může pohodlně měnit oblečení, aniž by panenku vzápětí zničilo. Hra se hodí pro děti od tří let věku. Tříleté děti by měly hrát pod dohledem dospělého.

Co jsem vytvořila

Obě verze jsou téměř identické. Každá obsahuje čtyři panenky a čtyři kolekce oblečení. Ke každé panence patří jedna kolekce oblečení. Oblečky můžete mezi panenkami kombinovat. Z aktuální kolekce „Podzim 2019“ si panenky obléknou pyžamko (součástí je také medvídek na spaní a ponožky), kabát s kloboukem a deštníkem, šaty s kabelkou, kozačky, boty na šněrování, dvě sukně, kalhoty, trička s dlouhým rukávem.

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip: Kolekce Sofie, Anna, Viktorie, Josefína (zleva).

Časový harmonogram výroby

Listy jsem zalaminovala během deseti minut. Se stříháním to bylo horší. Pokud bych vytvořila pouze jednu kolekci, šlo by mi stříhání a lepení poměrně rychle. U čtyř panenek se výroba značně protáhla, ale výsledek se mi líbí. Martínek je nadšený. 🙂 Kolekce jsem rozdělila do pytlíčků. Nejraději má Sofii. Subjektivně musím říci, že mi výroba panenek s laminováním přišla jednodušší. Vystříhat klasickou verzi bylo horší.

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip: Oblečení lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Co budete potřebovat

Klasická verze

K zalaminování

  • Papír
  • Laminovačku a folie (vzala jsem 100 mic)
  • Suchý zip v metráži – na každou panenku cca 40 – 45 cm
  • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)
  • PDF předlohu panenek

Youtube

Na Youtube si můžete prohlédnout, jak panenky vypadají. Video nezachycuje kompletně celou kolekci a ani možné kombinace oblečení, protože by trvalo dlouho. 🙂

Jak na to

Ve velmi krátkém videu uvidíte, jak nalepit suché zipy na panenku. Součástí PDF je také návod, kam umístit na panenku suché zipy.

Papírová verze

Máte-li dobrou barevnou tiskárnu, která umí tisknout na čtvrtku (já ji nemám), jste šťastlivci. Můžete panenky vytisknout rovnou na čtvrtku, vystřihnout a máte hotovo. Mně se na čtvrtku tisknout nepodařilo. Vytiskla jsem PDF na obyčejný papír. Papíry jsem nalepila na čtvrtku, zatížila knihami. Poté, co lepidlo zaschlo, jsem panenky vystřihla.

Verze k zalaminování

Panenky jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. Jednotlivé kolekce jsem vystřihla a rozdělila jsem je na hromádky.

Vzala jsem samolepicí suchý zip v metráži, nastříhala jsem jej tak, aby pasoval na spodní prádlo panenky a hrubou část suchého zipu jsem na místo spodního prádla nalepila.

Kousek suchého zipu jsem nabarvila pastelkou, do tónu panenčiny pleti, a nalepila jsem jej na nohy, abych mohla připevnit boty a kozačky. Fixou jsem nabarvila další část zipu, kterou jsem nalepila na hlavu. Doporučuji použít starou fixu. Suchý zip není k fixám moc šetrný. Jestli byste chtěli barevné spodní prádlo, které by ladilo s oblečením v dané kolekci, můžete si v galanterii pořídit barevné samolepicí suché zipy. Bílé suché zipy lze nabarvit fixou, ale suchý zip fixu trošku opotřebuje. Na oblečení jsem nalepila v místě spodního prádla kousek měkké části suchého zipu. A bylo hotovo.

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Tipy na závěr

  • Oblékání se hodí pro holky i kluky. Alespoň pro ty naše rozhodně. 🙂 Každý má svou panenku. Panenky jsem tedy vyráběla dvakrát.
  • Oblečení z jednotlivých kolekcí můžete mezi sebou kombinovat.
  • Na spodní prádlo můžete, ale nemusíte, využít barevné suché zipy.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

Další obrázky

Oblékací panenky v PDF

Foto&video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.