Nakreslit vlastní oblékací panenky jsem si moc přála. Vytvořila jsem panenky k vystřižení se zahýbacími proužky, takové, které si pamatuji z dětství. Jenže poté, co je děti během 45 sekund kompletně zničily, jsem vytvořila ještě trošku jiné, bytelnější.

Obsah

Pro koho je hra určena

Navrhla jsem dvě verze panenek. S klasickou, ryze papírovou verzí, si vyhrají děti školou povinné. Možná, že s panenkami zvládnou  opatrněji zacházet i předškoláci. Tříleté děti papírovou verzi zničí. To mám vyzkoušeno. Právě pro ně jsem navrhla bytelnější hru, kterou je potřeba zalaminovat. Na panenku se nalepí suché zipy a dítě může pohodlně měnit oblečení, aniž by panenku vzápětí zničilo. Hra se hodí pro děti od tří let věku. Tříleté děti by měly hrát pod dohledem dospělého.

nahoru ↑

Co jsem vytvořila

Obě verze jsou téměř identické. Každá obsahuje čtyři panenky a čtyři kolekce oblečení. Ke každé panence patří jedna kolekce oblečení. Oblečky můžete mezi panenkami kombinovat. Z aktuální kolekce „Podzim 2019“ si panenky obléknou pyžamko (součástí je také medvídek na spaní a ponožky), kabát s kloboukem a deštníkem, šaty s kabelkou, kozačky, boty na šněrování, dvě sukně, kalhoty, trička s dlouhým rukávem.

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip: Kolekce Sofie, Anna, Viktorie, Josefína (zleva).

nahoru ↑

Časový harmonogram výroby

Listy jsem zalaminovala během deseti minut. Se stříháním to bylo horší. Pokud bych vytvořila pouze jednu kolekci, šlo by mi stříhání a lepení poměrně rychle. U čtyř panenek se výroba značně protáhla, ale výsledek se mi líbí. Martínek je nadšený. 🙂 Kolekce jsem rozdělila do pytlíčků. Nejraději má Sofii. Subjektivně musím říci, že mi výroba panenek s laminováním přišla jednodušší. Vystříhat klasickou verzi bylo horší.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

Klasická verze

K zalaminování

  • Papír
  • Laminovačku a folie (vzala jsem 100 mic)
  • Suchý zip v metráži – na každou panenku cca 40 – 45 cm
  • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)
  • PDF předlohu panenek

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

nahoru ↑

Youtube

Na Youtube si můžete prohlédnout, jak panenky vypadají. Video nezachycuje kompletně celou kolekci a ani možné kombinace oblečení, protože by trvalo dlouho. 🙂

nahoru ↑

Jak na to

Ve velmi krátkém videu uvidíte, jak nalepit suché zipy na panenku. Součástí PDF je také návod, kam umístit na panenku suché zipy. Bílý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním).

nahoru ↑

Papírová verze

Máte-li dobrou barevnou tiskárnu, která umí tisknout na čtvrtku (já ji nemám), jste šťastlivci. Můžete panenky vytisknout rovnou na čtvrtku, vystřihnout a máte hotovo. Mně se na čtvrtku tisknout nepodařilo. Vytiskla jsem PDF na obyčejný papír. Papíry jsem nalepila na čtvrtku, zatížila knihami. Poté, co lepidlo zaschlo, jsem panenky vystřihla.

nahoru ↑

Verze k zalaminování

Panenky jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. Jednotlivé kolekce jsem vystřihla a rozdělila jsem je na hromádky. Vzala jsem samolepicí suchý zip v metráži, nastříhala jsem jej tak, aby pasoval na spodní prádlo panenky a hrubou část suchého zipu jsem na místo spodního prádla nalepila.

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Oblékací panenky k zalaminování na suchý zip

Kousek suchého zipu jsem nabarvila pastelkou, do tónu panenčiny pleti, a nalepila jsem jej na nohy, abych mohla připevnit boty a kozačky. Fixou jsem nabarvila další část zipu, kterou jsem nalepila na hlavu. Doporučuji použít starou fixu. Suchý zip není k fixám moc šetrný. Jestli byste chtěli barevné spodní prádlo, které by ladilo s oblečením v dané kolekci, můžete si v galanterii pořídit barevné samolepicí suché zipy. Bílé suché zipy lze nabarvit fixou, ale suchý zip fixu trošku opotřebuje. Na oblečení jsem nalepila v místě spodního prádla kousek měkké části suchého zipu. A bylo hotovo.

nahoru ↑

Tipy na závěr

  • Oblékání se hodí pro holky i kluky. Alespoň pro ty naše rozhodně. 🙂 Každý má svou panenku. Panenky jsem tedy vyráběla dvakrát.
  • Oblečení z jednotlivých kolekcí můžete mezi sebou kombinovat.
  • Na spodní prádlo můžete, ale nemusíte, využít barevné suché zipy.
nahoru ↑

Další obrázky

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto&video: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart