PLENYTESTUJEME

Naše zkušenost s plenkami Kolorky

Na Kolorky jsem narazila náhodou a hned mi padly do oka tím, jak byly krásně barevné. Moc jsem si je přála vyzkoušet, a to se mi také splnilo. S nadšením jsem rozbalovala obal od plenek, když v tom můj muž utrousil: „A tohle je zase co?“ „To jsou Kolorky,“ odvětila jsem nedůtklivě. To je snad jasné, co to je! Kolorky. „Co jsou to ty Kolorky?“ Zeptal se muž. Zkrátka je vidět, že tyto designové plenky vytvořila žena. 🙂

Obsah

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost L, která dle výrobce sedí dítěti od 8 kg do 13 kg. Martínkovi (14 kg) i Filkovi (8, 5 kg) padla plena skvěle. Záleží na proporcích dítěte. Často se mi stalo, že jsem plenku jen tak tak zapnula i přesto, že do horní hranice váhové kategorie bylo daleko. Kolorky váhovou kategorii splňují na výbornou, a dokonce mají mírnou rezervu. Lepící pásky jsou dostatečně dlouhé, nepruží.

Svrchní materiál je příjemný, ale už jsem měla tu čest s daleko zajímavějším (na dotek hebounkým). Jenže Kolorky mají zase jiné přednosti. Jednou z nich je krásný design. Moc se mi líbí a jsem ráda, že pochází z pera českých tvůrců. Na druhé straně je škoda, že nejsou vyrobené u nás (Made in China).

Za celou dobu testování ani jednou neprotekly a nepropustily řídkou stolici, kterou zachytila gumička na zádech. Gumičky v oblasti nožiček jsou pružné, neškrtí a neprosáknou. Plenka pojme dostatečné množství tekutiny a zanechá pokožku suchou. Absorbuje vše do poslední kapky. Filka po nich neměl opruzeniny, neboť na vnitřní straně plenky jsou proužky z aloe vera, které chrání dětskou pokožku před vznikem vyrážky. Buničina odvede vlhkost rychle pryč. Je bělena horkým vzduchem, nikoli chlorem. Jednorázové pleny jsou prosté PVC, chloru, antioxidantů, latexu či ftalátů. Za mě naprostá bomba. Plenky s chemikáliemi způsobují Filkovi opruzeniny po pár hodinách. U Kolorek bylo vše v pořádku.

Kolorky: Jak vypadají a jak sedí? Velikost L, hmotnost miminka 8,5 kg.

nahoru ↑

Více o plenkách

Zapátráte-li na webových stránkách Kolorek, zjistíte, že jsou téměř kosmopolitní. Buničina sloužící k výrobě jednorázových plen pochází z USA, obal z UK, aloe vera z vnitřní strany pleny a SAP jsou z Německa, vývoj a design z České republiky, CREORA Comfort z Korey a kompletovány jsou v Číně, stejně jako zde má svůj původ netkaná textilie, nepropustná folie a lepicí pásky.

Kolorky objednáte pouze v e-shopu www.kolorky.cz. Při nákupu nad 3000 Kč máte dopravu zdarma. Občas se na jejich webovkách objeví kód na 20% slevu (viděla jsem také akci nad 1000 Kč doprava zdarma, měsíční balení za 999 Kč). Jedna plena velikosti S (3 – 6 kg) vyjde na necelých 7 Kč, velikost M (5 – 8 kg) pořídíte za téměř 8 Kč, velikost L (8 – 13 kg) za 9 Kč a velikost XL (12 – 16 kg) za 10 Kč.

Kolorky: Jak vypadají? Savé jádro a gumičky.

nahoru ↑

Co to znamená ekologické pleny

Savé jádro není zřetelné na první pohled, ale plena saje krásně. Po celé délce je dobře rozvrstvena buničina. Absorpční systém tvoří gel s vysokým podílem superabsorpčního polymeru (SAP), který umí pojmout až 300násobek své váhy. Pohltí zápach a bohužel není biologicky rozložitelný. Díky ultraprodyšné tkanině může pokožka volně dýchat a zadeček dítěte se nezapařuje. Plena není stoprocentně biologicky rozložitelná. Netkaná textilie, buničina, lepicí pásky a další komponenty se rozloží, gel SAP nikoli. Každá biologicky rozložitelná část se rozkládá různě dlouhou dobu. Obal plenek je ekologický a vyrobí se směsí polypropylenů, minerálního pojiva na bázi CaCO3, díky němuž se šetří ropné zdroje, a aditiva. To spustí degradaci plastu.

Kolorky: Jak vypadají? Gumička v oblasti zádíček.

nahoru ↑

Tip na výhodný nákup

Nakupte Kolorky výhodně. Víte, kde na ně bývají akce a slevy? Na Feedo.cz. Právě tady na plenky bývají akce a to není vše. K nákupu můžete dostat spoustu dárků. Záleží na tom, jaká je v e-shopu právě akční nabídka. Nyní je na Kolorky Akce na Mall.cz, kde pořídíte nejen měsíční balení, ale také můžete vyzkoušet jeden malý balíček plenek.

Kolorky na FEEDO.CZ

 

8.4 Hodnocení
Plenky Kolorky

Jednorázové EKO pleny Kolorky vás zaujmou svým designem a nižší cenou. Sají dobře a stojí za vyzkoušení. Mně na nich vadí jejich čínský původ. Za podobnou cenu se dají pořídit evropské plenky se stejnými vlastnostmi.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
7
Lepicí pásky
6
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
8
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
6
Poměr ceny a kvality
7
Velikost
10
KLADY
  • Krásný design
  • Dobrá savost
  • Hezky sedí
  • Gumičky neškrtí
ZÁPORY
  • Mluvit o ekologických plenkách není příliš na místě, pokud se materiál na jejich výrobu sváží do Číny z celého světa.
User Rating: Be the first one!

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo