Roztomilá strašidla: Zábavné lepení pro děti

Jako každý rok i letos jsme vyráběli strašidla. A protože se Filka strašidel bojí, vytvořili jsme měkká a roztomilá stvoření, kterých se ani Filka nebojí. V článku najdete tip, jak na to a také odkazy na další DIY strašidla.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky a vaty jsme vytvořili měkká „plyšová“ strašidla, která jsem dětem pověsila do pokojíčku. Minulý rok jsme vyráběli strašidla z listí (návod najdete v tomto článku: Strašidla jako otisky z podzimního listí) a předminulý rok jsme zase využili papírové kapesníky (návod najdete v tomto článku: Strašidýlka z papírových kapesníků.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření zvládnou i tříleté děti, které budou potřebovat pomoc dospělého (na to, aby z vaty vyrobil kuličky). Pokud máte přímo vatové kuličky již koupené z obchodu, bude tvoření o to snazší.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Vatu nebo vatové kuličky
  • Tekuté lepidlo (ne tuhé – to brzo zaschne a kuličky mohou hůře držet)
  • Nůžky
  • Černý papír

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsem nakreslila obrys strašidla. Děti jej vystřihly. Z vaty jsem vyrobila kuličky. Děti na strašidlo nanesly tekuté lepidlo, hezky po celé ploše, a postupně jej zaplnily kuličkami. Nakonec přilepily oči a pusu a strašidlo bylo hotové. Ze zadní strany jsem nalepila provázek, abychom si jej mohli pověsit do pokojíčku.

Roztomilá strašidla: Zábavné lepení pro děti
Roztomilá strašidla: Zábavné lepení pro děti

Závěrem

Kdopak by se strašidla bál, že? 🙂 Lepení kuliček s vatou se může zdát jako snadné, ale pozor. Vata se snadno chytá lepidla a když si namočí děti prsty do lepidla, tak se tvoření může zkomplikovat.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart