Strašidla jako otisky z podzimního listí

Loni jsme z podzimního listí lepili zvířátka. Letos jsem chtěla s dětmi udělat něco nevšedního a zároveň pro ně velmi zajímavého. Podle reakcí Martínka i Filky se můj záměr vydařil a když jdeme ven, sbírají listí, abychom mohli znovu tvořit. V článku najdete inspiraci na netradiční strašidla z podzimního listí a tempery.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme nevšedním způsobem strašidla. Natřeli jsme podzimní listy bílou barvou, obtiskli jsme je na černý papír a pomocí tyčinky do uší a černé barvy jsme vytvořili oči a pusu.

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Pro koho aktivita určena

Vyrábění se hodí pro děti od tří let věku. Filka ve třech letech zvládl sám natřít listy. List jsem mu pomohla položit na papír, sám jej přimáčkl a zvedl. Martínek ve čtyřech letech dokázal strašidla vytvořit bez mojí pomoci.

Co budete potřebovat

  • Listí
  • Bílou a černou temperu
  • Štětec
  • Vatové tyčinky
  • Černý papír
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Dopoledne jsem venku nasbírala spadané listí. Vybírala jsem spíše menší – lípa, dub a javor. Listy je vhodné sbírat ten den, kdy je budete natírat, aby neuvadly. Děti natřely vždy jeden list bílou barvou a obtiskly jej na papír. Natíraly z té hladké strany.

Na papír natiskaly několik lístečků, poté jsme nechali barvu zaschnout. Na závěr nakreslily na otisky oči a otevřenou pusu a strašidla byla hotová.

Tip: Pokud budou v otisku listu velké díry, které vytvoří nevzhledné černé skvrny, můžete buď list obtisknout znovu, nebo místo vyplnit opatrně vatovou tyčinkou namočenou do bílé barvy.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart