Loni jsme z podzimního listí lepili zvířátka. Letos jsem chtěla s dětmi udělat něco nevšedního a zároveň pro ně velmi zajímavého. Podle reakcí Martínka i Filky se můj záměr vydařil a když jdeme ven, sbírají listí, abychom mohli znovu tvořit. V článku najdete inspiraci na netradiční strašidla z podzimního listí a tempery.

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme nevšedním způsobem strašidla. Natřeli jsme podzimní listy bílou barvou, obtiskli jsme je na černý papír a pomocí tyčinky do uší a černé barvy jsme vytvořili oči a pusu.

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Pro koho aktivita určena

Vyrábění se hodí pro děti od tří let věku. Filka ve třech letech zvládl sám natřít listy. List jsem mu pomohla položit na papír, sám jej přimáčkl a zvedl. Martínek ve čtyřech letech dokázal strašidla vytvořit bez mojí pomoci.

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Strašidla jako otisky z podzimního listí

Co budete potřebovat

  • Listí
  • Bílou a černou temperu
  • Štětec
  • Vatové tyčinky
  • Černý papír
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Dopoledne jsem venku nasbírala spadané listí. Vybírala jsem spíše menší – lípa, dub a javor. Listy je vhodné sbírat ten den, kdy je budete natírat, aby neuvadly.

Děti natřely vždy jeden list bílou barvou a obtiskly jej na papír. Natíraly z té hladké strany. Na papír natiskaly několik lístečků, poté jsme nechali barvu zaschnout.

Na závěr nakreslily na otisky oči a otevřenou pusu a strašidla byla hotová.

Tip: Pokud budou v otisku listu velké díry, které vytvoří nevzhledné černé skvrny, můžete buď list obtisknout znovu, nebo místo vyplnit opatrně vatovou tyčinkou namočenou do bílé barvy.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart