Strašidýlka z papírových kapesníků

Nápad na výrobu strašidýlek nám vnukly paní učitelky ze školky. Musím říci, že to je skvělá a snadná aktivita s famózním výsledkem. Moc děkujeme za tip. 🙂 Budete potřebovat kapesníčky, nit, lepidlo a barevný papír.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je činnost určena

Vyrábění se hodí pro děti od tří, tří a půl let. Menší děti se mohou na výrobě také podíle, ale kapesníčky jsou dost tenké a mohou je spíše potrhat. Čtyřleté a pětileté děti mohou zkusit vyrobit strašidýlko úplně samy. Od rodičů budou potřebovat drobnou pomoc s provléknutím nitě na zavěšení.

Co budete potřebovat

  • Kapesníčky
  • Jehlu a nit
  • Lepidlo
  • Barevný papír (černý)
  • Nůžky
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Připravila jsem si dva kapesníčky. Z jednoho jsem udělala kuličku, druhý jsem rozprostřela. Doprostřed rozloženého kapesníčku jsem vložila připravenou kuličku z papírového kapesníčku. Z kapesníčku jsem udělala uzlíček a ovázala jsem jej nití. Z barevného papíru jsem vystřihla malá očička a pusinku. Nalepila jsem ji lepidlem na hlavičku strašidýlka. Nakonec jsem navlékla na jehlu nit a prošila jsem hlavičku jehlou, aby bylo možné strašidýlko pověsit nebo za něco zachytit.
Strašidýlko

Strašidýlko

Jak do výroby zapojit děti

Martínek s Filkou také chtěli vyrábět strašidýlka, ale celý proces od A do Z na ně byl ještě poměrně těžký. Nechala jsem je udělat kuličku z papírového kapesníku, kterou položili na rozprostřený kapesníček. Martínek vyzkoušel zamotat kapesníček jako uzlíček, a poté jsem podvázala hlavičku bílou bavlnkou. Připravila jsem dětem na stůl oči a pusinku. Oba dva zkoušeli na strašidýlko nalepit kousky černého papíru. Martínkovi se to podařilo, Filkovi lepení moc nešlo. Nakonec jsem provlékla jehlu a nit skrze hlavičku. Děti upevnily strašidýlka na stojánek na korále a bylo hotovo.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart