Recenze: Mulieres tablety do myčky – vše v jednom BIO

Pustila jsem se do hledání ekologických tablet do myčky, které by mi vyhovovaly. Vyzkoušela jsem ekologické tablety od mé oblíbené značky Mulieres. V balení je 25 tablet, které jsou opatřeny rozpustitelnou fólií.

Mulieres tablety do myčky

Obsah

Mulieres Tablety do myčky – vše v jednom BIO

Ekologické tablety do myčky Mulieres mají skvělé složení. Důkazem toho je získání certifikátů EcoCert a Vegan Society. I přes vyšší cenu jsem chtěla tablety vyzkoušet. Prošla jsem širokou paletu značek ekologických tablety do myčky, a zatím se mi nepodařilo najít tablety s nízkou cenou a dobrým složením (předesílám, že například tablety do myčky z DM Dentmit Nature jsou sice levné, ale obsahují fosfonáty).

Recenze: Mulieres Tablety do myčky - vše v jednom BIO
Recenze: Mulieres Tablety do myčky – vše v jednom BIO

Ekologické tablety do myčky Mulieres jsou vyrobeny z rostlinných a minerálních látek. Při výrobě tablet nebyla použita voda. Tablety neobsahují fosfáty, fosfonáty, parfémy nebo barviva. Každá tableta je opatřena biodegradabilním obalem, který se rozpustí při mycím cyklu. Do myčky je vhodné nasypat sůl (měla by se dávat tak jako tak), při tvrdé vodě je dobré přidat leštidlo (nepřidávala jsem). Tablety se prodávají v malé krabičce po 25 kusech. Není možné zakoupit větší balení za výhodnější cenu (což je trošku škoda).

Dávkování a mytí

Vložíte jednu tabletu i s obalem do dávkovače a zapnete program. Dávkování je pohodlnější než u mycího prášku do myčky. Doporučuje se zapínat mycí cyklus od 45 °C, na velmi špinavé nádobí od 65 °C. Zkoušela jsem na mycím cyklu AUTO 40°C až 65 °C, který trvá 2,5 hodiny, a také na mycím cyklu ECO 50°C, který trvá 4 hodiny. Nádobí bylo vždy perfektně umyté.

Recenze: Mulieres Tablety do myčky - vše v jednom BIO

Certifikáty a ekologie

Tablety získaly dva prestižní certifikáty EcoCert a Vegan Society. Ocení je také veganské domácnosti. Podíl přírodních surovin tvoří v těchto tabletách 98 %. Každá tableta je zabalena v biodegradabilním obalu. Všechny tablety jsou uloženy v recyklovaném kartonu.

Složení

Citronan sodný, uhličitan sodný, peruhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, křemičitan sodný, laurylglukozid, karboxymethylinulin, chlorid sodný, N-acetylacetamid, ethoxylovaný monoacyl a diacylglycerol (acyl z kokosového oleje), ethoxylované alkoholy C16-C18, kyselina sírová, mono-C12-18-alkylestery, sodné soli, subtilisin, glycerin, natrium-glykolát, ethoxylovaný isotridekanol, alfa-amyláza, bentonit

Vlastnosti

Tablety do myčky jsou klasicky velké, nejsou parfemované a ani dobarvované. Mají přírodní bílo-béžovou barvu. Nádobí myjí dobře, nestalo se mi, že bych nebyla s výsledkem mytí spokojená.

Dostupnost a cena

Tablety do myčky jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Mulieres tablety do myčky
Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Jedna tableta vyjde na 8 Kč, což není nic levného. Na druhé straně tablety mají dobré složení, skvěle myjí, jsou ekologické, nebarvené, neparfemované a nabízí dobrý poměr ceny a kvality. Tablety lze koupit pouze v menším balení po 25 kusech, což je trošku škoda. Tablety jsem pořídila na Econea.cz.

TABLETY DO MYČKY NA NÁDOBÍ na ECONEA.CZ

9.8 Hodnocení
Mulieres tablety do myčky

Tablety hezky myjí, mají dobré složení, jsou vhodné i pro domácnosti s veganským přístupem. Tablety jsou opatřeny biodegradabilním obalem, prodávají se v balení po 25 kusech.

Poměr ceny a kvality
9
Složení
10
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
10
Jak funguje
10
KLADY
  • Skvělé složení
  • Dobře fungují
  • Ekologické, rozložitelné
  • Certifikáty EcoCert a Vegan Society
ZÁPORY
  • Škoda, že se neprodává větší balení za trošku výhodnější cenu

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart