Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM Denkmit Nature

Ekologické tablety do myčky jsem pořídila v německé drogerii DM. Tablety myjí dobře, pokud se v myčce rozpustí. Při některém mytí se tableta nerozpustila ani z poloviny.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak tablety myjí

Tablety do myčky jsou zabaleny v průhledné fólii, kterou není potřeba sundavat. Fólie se rozpustí při mytí. Funguje to stejně jako například u tablet do myčky Frosch. Tablety myjí velmi dobře, ale při některém mytí se tableta nerozpustila. Stávalo se mi to průměrně na jedno ze sedmi zapnutí myčky. Tablety bych nedoporučila používat na krátké programy okolo půl hodiny.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Složení:5-15% bělící prostředky na bázi kyslíku, polykarboxyláty. Méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, fosfonáty, obsahuje enzymy (proteáza/amyláza)

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Dle uvedeného složení obsahují tablety fosfonáty, které zapříčiňuji zadržování fosforu v čistírnách odpadních vod. I přesto, že výrobky, které tyto fosfonáty obsahují, musí splnit přísný limit pro minimální množství v nich obsažených, u ekologických výrobků bych očekávala, že fosfonáty obsaženy nebudou. Škoda.

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Kde tablety koupíte

Tablety pořídíte v drogerii DM. Jestli hledáte skutečně ekologické produkty, najdete je v e-shopu Econea.cz. Ten poctivě vybírá, které produkty jsou opravdu ekologické. A ty má poté ve své nabídce.

Ekologické produkty na ECONEA.CZ

5.8 Hodnocení
Ekologické tablety do myčky z DM Denkmit Nature

Tablety do myčky myjí poměrně dobře, ale bohužel obsahují fosfonáty, které by ekologické produkty obsahovat neměly. Tablety proto dále kupovat nebudu.

Poměr ceny a kvality
7
Dostupnost
5
Složení
5
Jak se rozpustí
6
KLADY
  • Nízká cena
ZÁPORY
  • Obsahují fosfonáty
  • Hůře se rozpouští
  • Dostupné pouze v drogerii DM

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart