Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM Denkmit Nature

Ekologické tablety do myčky jsem pořídila v německé drogerii DM. Tablety myjí dobře, pokud se v myčce rozpustí. Při některém mytí se tableta nerozpustila ani z poloviny.

Obsah

Jak tablety myjí

Tablety do myčky jsou zabaleny v průhledné fólii, kterou není potřeba sundavat. Fólie se rozpustí při mytí. Funguje to stejně jako například u tablet do myčky Frosch. Tablety myjí velmi dobře, ale při některém mytí se tableta nerozpustila. Stávalo se mi to průměrně na jedno ze sedmi zapnutí myčky. Tablety bych nedoporučila používat na krátké programy okolo půl hodiny.

VÝSLEDKY PRAKTICKÝCH TESTŮ EKOLOGICKÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Složení:5-15% bělící prostředky na bázi kyslíku, polykarboxyláty. Méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, fosfonáty, obsahuje enzymy (proteáza/amyláza)

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Dle uvedeného složení obsahují tablety fosfonáty, které zapříčiňuji zadržování fosforu v čistírnách odpadních vod. I přesto, že výrobky, které tyto fosfonáty obsahují, musí splnit přísný limit pro minimální množství v nich obsažených, u ekologických výrobků bych očekávala, že fosfonáty obsaženy nebudou. Škoda.

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Recenze: Ekologické tablety do myčky z DM

Kde tablety koupíte

Tablety pořídíte v drogerii DM. Jestli hledáte skutečně ekologické produkty, najdete je v e-shopu Econea.cz. Ten poctivě vybírá, které produkty jsou opravdu ekologické. A ty má poté ve své nabídce.

Ekologické produkty na ECONEA.CZ

5.8 Hodnocení
Ekologické tablety do myčky z DM Denkmit Nature

Tablety do myčky myjí poměrně dobře, ale bohužel obsahují fosfonáty, které by ekologické produkty obsahovat neměly. Tablety proto dále kupovat nebudu.

Poměr ceny a kvality
7
Dostupnost
5
Složení
5
Jak se rozpustí
6
KLADY
  • Nízká cena
ZÁPORY
  • Obsahují fosfonáty
  • Hůře se rozpouští
  • Dostupné pouze v drogerii DM

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart