Recenze Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Ekologické tablety do myčky sice šetří životní prostředí, ale nešetří vaši peněženku. Hledala jsem cenově dostupnou alternativu, která dobře myje a je ekologická, a našla jsem prášek do myčky na nádobí od značky Yellow&Blue.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Prášek do myčky na nádobí je vyroben ze snadno odbouratelných látek. Prací prášek obsahuje perkarbonát sodný a díky němu vyčistí i velmi špinavé nádobí. Prací prášek neobsahuje ropné deriváty, chlór, enzymy, syntetickou parfemaci ani barviva. Můžete použít leštidlo. Nádobí jsem myla bez leštidla, ale měla jsem v přihrádce tomu určené sůl do myčky od Yellow&Blue. Prášek neobsahuje enzymy, proto je nutné nastavit program s vyšší teplotou. Zkoušela jsem pouze na programy od 50 °C a vyšší. Pokud je nádobí silně znečištěné, lze přidat bělicí prášek Puer nebo jedlou sodu Bika. Víte, jaký je rozdíl mezi prací sodou a jedlou sodou? Více informací najdete v článku Yellow&Blue: Prací soda a jedlá soda: jaký je mezi nimi rozdíl.

Recenze Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Recenze Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Prášek používám místo tablet do myčky. Nádobí je čisté, leskne se, bez usazenin. Prášek myje velmi dobře. Příjemně mě překvapil.

Dávkování

Na jednu myčku se dává jedna polévková lžíce. Prášek se dává klasicky jako tableta do určeného dávkovače na tablety. Jen místo tablety se dovnitř nasype prášek. Zavře se víčko a je to.

Certifikáty a ekologie

Prášek do myčky má certifikát Eco Garantie. Produkty, které mají tento certifikát splňují přísné standardy pro ekologické prací a čistící prostředky i přírodní kosmetiku. Produkt je zárukou kvality, šetrnosti a bezpečnosti k přírodě.

Recenze Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Recenze Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Složení

15-30 % perkarbonát sodný (bělicí činidla na bázi kyslíku), silikáty (metakřemičitan disodný pentahydrát), citronan sodný, prací soda (uhličitan sodný); 5-15 % soda bikarbona; < 5 % neionický tenzid rostlinného původu, < 5 % anionický tenzid

Vlastnosti

Prášek tvoří drobné bílé kuličky. Nevoní, nezapáchá, je sypký, bílý. Prodává se v uzavíratelném plastovém sáčku v balení po 1, 5 nebo 15 kilogramech.

Dostupnost a cena

Prášek do myčky jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Econea: E-shop s ekologickými produkty

Prášek do myčky na nádobí slouží místo ekologických tablet do myčky. Prášek pere perfektně. Jsem sama velmi mile překvapená. Nádobí je dokonale čisté, lesklé, jsem spokojená. Zkoušela jsem na běžně znečištěném nádobí. Prášek se prodává v balení po 1 kilogramu  a také v 5 a 15 kilogramovém balení. Pořídila jsem to nejmenší balení, ale příště bych vzala klidně to větší. Na Econea.cz mají na výběr různě velká balení i různé vůně. Za mě lepší volba, než si prášek míchat doma. Ten domácí prášek na mytí nádobí ztvrdne a cenově vyjde jen o trošku levněji než tento kupovaný od Yellow&Blue.

Prášek do myčky na nádobí
9.8 Hodnocení
Yellow&Blue: Prášek do myčky na nádobí

Prací prášek do myčky mě překvapil. Nečekala jsem, že bude stoprocentně fungovat. Nádobí je hezky umyté, čisté, lesklé. K mytí nic nepřidávám, pouze mám v myčce sůl do myčky.

Poměr ceny a kvality
10
Jak myje velmi špinavé nádobí
10
Dávkování
9
Ekologie (výroba, certifikace, recyklace)
10
KLADY
  • Velmi dobré složení
  • Nízká cena - prášek je skutečně levný.
  • Jedna prací dávka vyjde na 3,5 Kč.
  • Dávkování je snadné.
ZÁPORY
  • Jediná nevýhoda oproti tabletám do myčky je to, že při dávkování musíte použít polévkovou lžíci.

PRÁŠEK DO MYČKY NA NÁDOBÍ na ECONEA.CZ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart