Vyzkoušeli jsme poměrně snadné, ale velmi efektní kreslení vodovkami. Vytvoření obrázku zvládl i tříletý Filka, který si kreslil, jak ho napadlo, ale i tak byl výsledek překrásný. V článku najdete tip na zajímavé jarně letní tvoření.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je vhodné pro děti alespoň od čtyř let a více. Martínek v čerstvých pěti letech tak tak zvládl obrázek vytvořit. Filka Papír sice vybarvil, ale nadřel se (a ještě do něj skoro vydřel díru 🙂 ). Děti si u tvoření procvičí práci se štětcem, mohou kombinovat barvy, aby šly hezky za sebou, mohou také stříhat a procvičí si jemnou motoriku při lepení malých částí. Starší děti, které již chodí do školy, mohou místo lepených květin nakreslit kytičky tuší nebo se pokusit o jemnou kresbu třeba černou temperou. Motýlky s 3D efektem je potřeba vždy přilepit z barevného papíru.

DIY jarní louka za soumraku
DIY jarní louka za soumraku

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Vodové barvy (u starších dětí také černou temperu)
  • Štětec
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je velmi snadný, ale pro malé děti těžký. Z černého papíru jsem vystříhala květiny a motýlky. Na papír jsem nakreslila pruhy. Děti měly za úkol vybarvit každý pruh jinou barvou. Nejlepší je, když jdou barvy hezky za sebou. Spodní pruh měl být černý, protože z něj vycházely květiny.

Filka si ve třech letech vybarvoval, jak chtěl, nerespektoval žádné čáry. Martínek kreslil přesně podle čar a hodně se soustředil. K vytvoření výkresu jsme použili teplé barvy.

DIY jarní louka za soumraku
DIY jarní louka za soumraku

Když barva zaschla, děti přilepily kytičky a nakonec lepidlem přichytily také motýlky. Přilepily je za střed (tělíčko).

Závěrem

Tento výkres se mi velmi líbí a už nám zdobí nástěnku v pokojíčku. Alespoň dočasně, než jej darujeme babičce. 🙂 Starší děti mohou květiny nakreslit barvami, tuší nebo mohou použít fix, který drží na vodovkách. My jsme zvolili snadnou cestu, kterou bylo lepení. Takto zvládne výtvor i malé dítě, které by květiny ještě samo nedokázalo nakreslit.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart