Recenze Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí

Před několika lety jsem vůbec poprvé vyzkoušela ekologický gel na nádobí. Od té doby už jiné mycí prostředky nepoužívám. Fungují skvěle, mají perfektní a bezpečné složení. Jakmile jsem uviděla novinku od české firmy Tierra Verde, musela jsem ji vyzkoušet.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí

Gel na mytí nádobí hezky voní. Vůně je jemná citronová, což mi moc vyhovuje. Konzistence je v porovnání například s gelem Ecover poměrně dost řídká, to mi přijde trošku škoda. Zkoušela jsem gel, který má nové složení. Myje vážně skvěle. Nebýt toho, že je řídký, byla bych s ním nevýslovně spokojená.

Zkoušela jsem mýt velmi mastný pekáč a gel si s ním poradil na jedna hvězda. Gel mírně pění. Skrze uzávěr lze regulovat, jak rychle gel poteče.

Recenze Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí
Recenze Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí

Díky perfektnímu a bezpečnému složení lze umývat také ovoce a zeleninu. Pokud se bojíte ovoce a zeleninu umývat gelem na nádobí, můžete použít prášek z mýdlových ořechů. Tyto přírodní preparáty jsou šetrné k životnímu prostředí i k lidskému organismu.

Certifikáty a ekologie

Gel na nádobí má certifikát Eco Garantie. Produkty, které mají tento certifikát splňují přísné standardy pro ekologické prací a čistící prostředky i přírodní kosmetiku. Produkt je zárukou kvality, šetrnosti a bezpečnosti k přírodě. Podíl BIO surovin je 100 %, podíl přírodních surovin v tomto gelu je 99,9 %.

Recenze Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí
Recenze Tierra Verde: Gel na nádobí s BIO citronovou silicí

Složení

Voda, Sodium Coco Sulfate, Sodium Lauroyl Glutamate, Lauryl Glucoside, Caprylyl/capryl Glukosid, Glycerin, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Benzoate, D-limonene, Citral

Vlastnosti

Gel na nádobí má bílou barvu, jemně voní po citronech. Co mě překvapilo, tak je jeho poměrně dost řídká konzistence.

Dostupnost a cena

Gel na mytí nádobí jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Gel na mytí nádobí Tierra Verde myje špinavé nádobí, zaschlé talíře i ovoce a zeleninu. Na mytí je potřeba malé množství gelu. Byla jsem mile překvapená, jak hezky gel voní, jak dobře myje. Nevýhodou je, že je poměrně dost řídký. Pokud gel uskladníte ve velkém chladu, gel může zhrudkovatět. Hrudky v gelu se zase rozpustí, dáte-li gel do pokojové teploty. Za mě mohu tento přípravek jen doporučit. Já jsem vyzkoušela litrové balení, ale prodává se také v menším půllitrovém balení. Gel jsem pořídila na Econea.cz.

Tierra Verde gel na nádobí
9.2 Hodnocení
Gel na nádobí Tierra Verde s BIO citronovou silicí

Gel na mytí nádobí hezky voní, ale hlavně dobře myje. Díky jeho bezpečnému složení lze umývat ovoce a zeleninu. Zvládne i mastné talíře (zkoušela jsem i pekáč). Nevýhodou je jeho řídká konzistence. Pění mírně - v porovnání s obyčejným jarem se mi zdá, že pění méně.

Složení
10
Poměr ceny a kvality
9
Ekologie
10
Účinnost
10
Vlastnosti
7
KLADY
  • Hezky voní
  • Skvělé a bezpečné složení
  • Dobře myje
ZÁPORY
  • Řídká konzistence (například Ecover je výrazně hustší a stojí stejně)

GEL NA MYTÍ NÁDOBÍ na ECONEA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart