Jak na kreslení s batolaty? Tři zábavné a snadné tipy

Filka si rád kreslí. V čerstvých dvou letech neumí namalovat ještě vůbec nic, ale o pastelky se zajímá, čmárá na papír, po stole a někdy i po židlích a v nestřeženém okamžiku také po podlaze. V článku najdete tipy na tři aktivity, které děláme.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jaké koupit pastelky?

Ještě v úvodu bych se na chvíli věnovala pastelkám. Jako úplně první pastelky jsem koupila obyčejné voskovky. Vybírala jsem je pro Martínka, kterého kreslení nezajímalo. Pastelky nepoužíval a teď s nimi zdobíme na Velikonoce vejce. Obyčejné voskovky se mu špatně držely, muselo se na ně hodně tlačit a za moc nestály. Dále jsem mu pořídila sešit omalovánek. Jenže Martínek je nechtěl vybarvovat, protože se sešitem se mu špatně pracovalo, byl zmatený ze změti obrázků a tak omalovánky raději odložil. Kde je cíl, tam je i cesta. Nebo to je naopak? Musela jsem na kreslení jít obráceně. Nejprve jsem nakreslila vlastní omalovánky tak, aby vyhovovaly potřebám malých dětí. Poté jsem se začala pídit po pastelkách.
Pastelky Stabilo Woody 3v1

Pastelky Stabilo Woody 3v1

Babička Martínkovi koupila pastelky Y-Plus Peanut, které se prodávají okolo 70 Kč. Tyto voskovky se poměrně hezky drží, velmi dobře kreslí. Nemusí se na ně tlačit. Jestli máte doma stoleček IKEA Mamut, tak z něj jdou špatně dolů. To je jejich velká nevýhoda, jinak v porovnání s klasickými voskovkami jsou velmi dobré. Filka s nimi kreslil už v roce a tři čtvrtě, ale naprosto nejlepšími pastelkami, které máme, jsou Stabilo Woody 3v1 (celá recenze). Pastelky se nelámou, neničí, Filka je v žádném případě nešetří. Proč 3v1? Fungují jako pastelka, voskovka a vodovka (akvarel). Pastelky koupíte na Bambule.cz.

Kreslení: Nikdy děti do ničeho nenutím

Při kreslení děti do ničeho nenutím. Nechceš si vybarvovat? Tak nevybarvuj. Odpočiň si a vrať se k pastelkám, až na ně bude vhodná doba. Takhle jsem čekala u Martínka přes půl roku. Filka má pastelky moc rád. Zatím neobtahuje a sám nic nenamaluje. Baví ho vybarvování a obkreslování rukou. Martínek miluje kreslení barvami. U pastelek vydrží chvilku. Vybarví několik obrázků, dokreslí kola k autům a shání se po vodovkách.
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Tip č. 1: Vybarvování

Filka miluje vybarvování. Upřímně a rád si vybere obrázek, který chce vybarvit a čmárá pastelkou do té doby, než je se svým výkonem spokojen. Nejraději vybarvuje panenky, občas si vybere zvířátko. Zatím jsem se nedostala k tomu, abych nakreslila více omalovánek, ale když mi to čas dovolí, vyrobím nějaké další. Panenky si můžete stáhnout v e-shopu.
Kreslení vodou na pastelky

Kreslení vodou na pastelky

Tip č. 2: Obkreslování rukou

Obkreslování rukou Filku velmi baví. Položí ruku na papír, já ji obkreslím a společně z ruky vytvoříme panáčka. Sofistikovanější činnost ho zatím příliš nezajímá. Ale to nevadí, vše má svůj čas. Martínek ve třech letech zkouší z rukou vyrobit například motýlka. Filka se spokojí s panáčkem. Vybarvuje mu vlasy, nebo čepici, a když je dílo hotovo, vyžádá si další obkreslování. S pastelkami Stabilo Woody 3v1 Filka vybarvuje nejdříve pastelkou, a poté také štětcem s vodou. Pastelky se při obkreslování trošku rozmazávají. Střídáme obyčejné voskovky a Stabilo.

Tip č. 3: Dokreslování

Starší děti mohou dokreslovat kola u auta nebo části dopravních prostředků. Dokreslování baví Martínka ve třech letech. Filka zatím nedokreslí vůbec nic. Dokreslený obrázek mohou děti vybarvit klasicky jako omalovánky. Nejsnazší je domalovat autu kola. Začínali jsme s touto aktivitou tak, že jsem namalovala auto a Martínek mu dokreslil kolo. Poté jsem mu vytvořila šablonu na dokreslování.
Dokreslování

Dokreslování

Co by vás mohlo ještě zajímat

S prcky můžete také razítkovat nebo lepit samolepky. My jsme zkoušeli obojí. Samolepky mají jedno úskalí – dítě je jen těžko odlepí z fólie. Aby se Martínkovi samolepky dobře odlepovaly, pořídila jsem 3D obrázky. Jen tak na vyzkoušení. Poté jsme se opět vrátili k razítkování. Princip je snadný. Do obrázku, který jsem nakreslila, jsme razítkovali zvířátka. Dětem jsem na papír namalovala lodičku, les, dům a autobus. Rozdělili jsme zvířátka podle toho, kde bydlí, a čím by mohli cestovat. Celý článek: Jak snadno zabavit děti? Razítkujeme do obrázků (+autobus k vytištění zdarma).

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart