Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku

Co roste venku za kytičky? Chtěla jsem dětem přiblížit ty neznámější jarní kytičky, a tak jsme vytvořili obrázek jarní louky. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl až tří let. Starší děti se budou zajímat také o názvy kytiček. V článku na vás čeká inspirace na jednoduchý, ale pěkný výtvor.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme obrázek jarní louky. Snažila jsem z barevného papíru vytvořit co nejvěrnější podobu květin, které rostou na jaře. Nejprve jsme si řekli, jak se která kytička jmenuje, jak roste, a poté je děti lepili na papír. Kytičky jsme také hledali venku a opakovali jsme si názvy podle obrázku. Perfektní je, když si vezmete obrázek ven. Můžete najít několik květinek podle výkresu.

Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku

Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku

Pro koho je lepení určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl až tří let. Filka ve dvou a půl letech zvládl nalepit kytičky na papír, ale myslím, že jejich názvy mu šly jedním uchem tam a druhým ven. Martínek si zapamatoval kytičky také proto, že jsme je venku hledali a podrobněji prohlíželi.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Bílý papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Nejprve jsem si připravila na bílý papír předlohu květin. Nakreslila jsem oválek jako jetel, kolečko jako podběl, tulipán, sedmikrásku a sněženku. Poté jsem kytičky vystřihla a dle předlohy jsem stříhala barevný či bílý papír. Když jsem měla květy hotové, chvíli jsme si s dětmi povídali, jak se jmenují a jak rostou, že tulipán má květ nahoru, ale sněženka zase dolu.

Děti poté lepily květinky na zelený papír, který představoval louku. Starší děti si mohou kytičky připravit úplně samy a mohou polepit papír ještě více.

Závěrem

Toto tvoření bylo užitečné hned z několika důvodů. Děti si procvičily práci s lepidlem, trénovaly jemnou motoriku a zároveň se naučily pět jarních kytiček, které můžeme vidět v parku nebo na louce. Lepení je bavilo. 

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart