Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku

Co roste venku za kytičky? Chtěla jsem dětem přiblížit ty neznámější jarní kytičky, a tak jsme vytvořili obrázek jarní louky. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl až tří let. Starší děti se budou zajímat také o názvy kytiček. V článku na vás čeká inspirace na jednoduchý, ale pěkný výtvor.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme obrázek jarní louky. Snažila jsem z barevného papíru vytvořit co nejvěrnější podobu květin, které rostou na jaře. Nejprve jsme si řekli, jak se která kytička jmenuje, jak roste, a poté je děti lepili na papír. Kytičky jsme také hledali venku a opakovali jsme si názvy podle obrázku. Perfektní je, když si vezmete obrázek ven. Můžete najít několik květinek podle výkresu.

Pro koho je lepení určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl až tří let. Filka ve dvou a půl letech zvládl nalepit kytičky na papír, ale myslím, že jejich názvy mu šly jedním uchem tam a druhým ven. Martínek si zapamatoval kytičky také proto, že jsme je venku hledali a podrobněji prohlíželi.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Bílý papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Nejprve jsem si připravila na bílý papír předlohu květin. Nakreslila jsem oválek jako jetel, kolečko jako podběl, tulipán, sedmikrásku a sněženku. Poté jsem kytičky vystřihla a dle předlohy jsem stříhala barevný či bílý papír. Když jsem měla květy hotové, chvíli jsme si s dětmi povídali, jak se jmenují a jak rostou, že tulipán má květ nahoru, ale sněženka zase dolu.

Děti poté lepily květinky na zelený papír, který představoval louku. Starší děti si mohou kytičky připravit úplně samy a mohou polepit papír ještě více.

Závěrem

Toto tvoření bylo užitečné hned z několika důvodů. Děti si procvičily práci s lepidlem, trénovaly jemnou motoriku a zároveň se naučily pět jarních kytiček, které můžeme vidět v parku nebo na louce. Lepení je bavilo.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart