RECYKLUJEME

Motýlci z kartonu: Jarní dekorace na pověšení

Jarní dekorace z papíru se u nás těší velké oblibě. Martínek si zamiloval motýlky, a tak jsme vyrobili závěsné dekorace, které můžete pověsit na lustr, na trámy nebo na dveře. V článku na vás čeká inspirace.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme motýlky ze zbytků kartonu. Na jednu stranu děti nalepily barevný papír, druhou stranu ozdobily barvami a houbičkou. Tiskání houbičkou je moc bavilo. Nakonec na motýlky nalepily kousky alobalu, které odráží světlo a hází odlesky.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od dvou, možná až od dvou a půl let. Filka ve dvou a půl letech zvládl tiskat houbičkou zcela sám. Děti budou potřebovat pomoc se stříháním. Lepení a barvení je bude moc bavit.

Co budete potřebovat

  • Tempery
  • Houbičku (můžete použít vypranou starou houbičku)
  • Nůžky
  • Kolíčky
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Alobal
  • Kousek provázku nebo bavlny nebo vlasce
  • Brčko nebo korálky
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Houbičku jsem rozstřihla na dvě části. Polovinu jsem připnula na kolíček. Kolíček jsme namočili do temperové barvy a děti tiskaly na kousky kartonu, které nám zbyly z jiného vyrábění.

Když potiskaly karton tmavší barvou, nanesly jsme na houbičku světlejší barvu (žlutou a červenou). Můžete vzít buď novou houbičku, nebo můžete již používanou houbičku propláchnout ve vodě.

Děti ozdobily karton podle své fantazie. Výrobek jsme nechali uschnout. Když byla barva zcela suchá, nalepily na druhou stranu barevný papír. Z bílého papíru jsem připravila šablonu motýla. Podle šablony jsem vystřihla motýlka také z kartonu. Př stříhání je důležité podívat se, jak jsou vedeny dutiny v kartonu, aby bylo možné motýlka navléknout na bavlnku jako korálek. Nakonec děti ozdobily motýlka kousíčky alobalu, které se na slunci lesknou.

Když byly motýlci vystřižení, namotala jsem na špejli kousek bavlnky. Papírové brčko jsem rozstříhala na malé kousíčky. Provlékla jsem bavlnku jedním motýlkem a nad ním jsem přivázala kousek brčka. Poté jsem provlékla dalšího motýlka a opět jsem přivázala brčko. Takto jsem pokračovala, než se vytvořily řetěz s motýlky.

Závěrem

Motýlky můžete pověsit jako dekoraci na lustr, trámy, na dveře nebo kamkoli, kam se hodí závěsné dekorace do bytu. Děti vyrábění bavilo a z výtvoru měly radost. Dekoraci jsem pověsila tak, aby na ni děti ze země nedosáhly, ale zároveň, aby na ni viděly.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart