Zkušenost s umělým mlékem Hami 6+, 12 +

Kojenecké mléko musí dítěti vyhovovat a chutnat. Zda mu zachutná, poznáte záhy, ale co už hned nerozpoznáte, tak je dobré trávení umělé výživy. To se projeví zpravidla do tří dní. Jaké jsou moje zkušenosti s kojeneckým mlékem Hami?
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Vybírala jsem na základě pozitivních recenzí

Zkoušeli jsme řadu mlék (Milasan, Hipp, Sunar), ale nebylo to ono. Dítě může mít po umělém mléku zácpu, průjem, blinkat, nebo jej bolí bříško. Pokud dítěti mléko nesedne nebo nechutná, neznamená to, že je špatné. Zkrátka nenaplňuje aktuální potřeby dítěte a musíte přejít na jinou značku. Dostávám se k radě nad zlato: nekupujte pro začátek umělé mléko do zásoby. Mohlo by se stát, že dítěti nebude vyhovovat, a budete jej muset vyhodit, případně odprodat. Hami 6+ jsem vybrala na základě pozitivních recenzí. Martínkovi chutnalo a vyhovovalo mu.
Velký výběr za dobré ceny najdete například na Feedo.cz. V obchodě můžete k nákupu dostat malý dárek podle svého výběru. Záleží na tom, zda je na mléko akce a jakého typu. Výhodně koupíte mléko také na Mall.cz.

Mléko Hami na MALL.CZ

Složení

Co najdete uvnitř? (Převzato z Klubmaminek.cz) Hami 6+: Laktóza (z mléka), sušené odtučněné mléko, rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 8,3 %, demineralizovaná syrovátková bílkovina (z mléka), fruktooligosacharidy 0,6 %, fosforečnan vápenatý, emulgátor:  sójový lecitin, uhličitan vápenatý, citronan draselný, citronan sodný, kyselina L-askorbová, chlorid cholinu, chlorid draselný, taurin, L-askorban sodný, L-isoleucin, síran železnatý, chlorid hořečnatý, L-tryptofan, inositol, síran zinečnatý, sodná sůl 5´- monofosfátu, cytidin 5´- monofosfát, DL-α-tokoferyl acetát,  adenosin 5´- monofosfát, sodná sůl inosin 5´- monofosfátu,  L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5´- monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, cholekalciferol, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), jodid draselný, riboflavín, síran manganatý, fytomenadion, seleničitan sodný, D-biotin, kyanokobalamin.
Hami 12+: Sušené odtučněné mléko, laktóza (z mléka), demineralizovaná syrovátka (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), maltodextrín, galaktooligosacharidy (z mléka) 12 %, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), hydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,8 %, uhličitan vápenatý, citronan hořečnatý, mléčné aroma, citronan draselný, kyselina L-askorbová, chlorid sodný, emulgátor (sójový lecitin), chlorid draselný, L-askorban sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, cholekalciferol, DL-α-tokoferyl acetát, D-pantothenát vápenatý, kyanokobalamin, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), nikotinamid, DL-α-tokoferol, retinylpalmitát, riboflavin, D-biotin, pyridoxine hydrochlorid, thiamin hydrochlorid, jodid draselný, fytomenadion.
Hami 24+: Sušené odtučněné mléko, laktóza (z mléka), demineralizovaná syrovátka (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), maltodextrín, galaktooligosacharidy (z mléka) 12 %, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), hydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,8 %, uhličitan vápenatý, citronan hořečnatý, citronan draselný, kyselina L-askorbová, chlorid sodný, emulgátor (sójový lecitin), chlorid draselný, L-askorban sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, cholekalciferol, DL-α-tokoferyl acetát, D-pantothenát vápenatý, kyanokobalamin, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), nikotinamid, DL-α-tokoferol, retinylpalmitát, riboflavin, D-biotin, pyridoxin hydrochlorid, thiamin hydrochlorid, jodid draselný, fytomenadion.

Složení a výživové hodnoty Hami 24+

Příprava a dostupnost

Mléko se připravuje snadno, ale občas se stávalo, že se utvořily hrudky. Neucpávaly savku a ničemu to nevadilo. Nejvíce hrudkovalo Hami 12+. Nadměrně pění a zanechává hodně mastnou láhev, ale pořád ne tolik, jako mléko mateřské. Zakoupíte jej v drogeriích, supermarketech, hypermarketech a online, takže dostupnost je výborná. Mléko obsahuje palmový olej a, jak jsem pozdě zjistila, není ve složení tak dobré jako třeba Nutrilon. Nenajdete v něm rybí olej ani mléčný tuk, což je škoda. Na druhou stranu dopadlo výborně v testech, které dělal časopis dTest a umístilo se na prvním místě. Odborníci se zaměřili na mléka pro děti od jednoho roku a Hami 12+ zvítězilo s 98 %.

Kde mléko koupíte?

Mléko bývá v akci na Feedo.cz, kde můžete k nákupu navíc dostat malý dárek. Nejvýhodněji vychází v multipacku po šesti kusech. Výhodně koupíte mléko také na Mall.cz.

Mléko Hami na FEEDO.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8.5 Hodnocení
Mléko Hami

Umělé mléko dítěti chutná a zasytí jej. Od jednoho roku představuje dobrou koupi v kategorii ceny a kvality. Do půl roku věku je v porovnání s ostatními kojeneckými mléky zastoupen také příznivý poměr ceny a kvality. Od půl roku do jednoho roku zakoupíte kvalitnější mléko za mírně vyšší cenu než Hami 6+.

Poměr ceny a kvality
8
Rozpustnost a chuť
8
Dostupnost
10
Složení
8
KLADY
  • Dobře dostupné
  • Snadné na přípravu
  • Výhodná cena (od 12+) - je často v akci.
ZÁPORY
  • Občas se tvoří hrudky.
  • Nadměrně pění, takže není moc poznat, kolik je v láhvi mléka.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart