RECYKLUJEME

DIY záložky a ozdobné krabičky

Martínek pracuje moc rád s temperami, a tak jsem si řekla, že vyrobíme záložky a krabičky jako dárky pro babičku a dědu. Při výrobě jsme použili tempery, do kterých Martínek namáčel prst a pomocí snadné techniky, kdy otiskával jeden prst na papír, jsme vyrobili krásné dárky.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky jsme vyrobili záložky do knížky. Martínek vytvářel tři různé designy záložek, každý design musel vyrobit dvakrát, protože jsme čtvrtky slepili k sobě. Vznikla tak oboustranná záložka. Stejný motiv jsme udělali také na krabičku od sirek, kterou jsem obalila do čtvrtky. Vytvořili jsme tři motivy záložek: vlčí mák, pampelišku a srdce.
Vyrábíme doma: Záložky a ozdobné krabičky s otisky prstů

Vyrábíme doma: Záložky a ozdobné krabičky s otisky prstů

Pro koho je tvoření určeno

Tato kreativní činnost se hodí pro děti, které rády pracují rády s temperami. Myslela jsem si, že Martínkovi půjde vyrábění snadno, ale ukázalo se, že je činnost poměrně složitější, než jsem předpokládala. Vyrábění se hodí pro děti od tří let a lépe ho zvládnou čtyřleťáci.

Časový harmonogram

Příprava vám zabere malou chvilku. Stačí nastříhat čtvrtku na proužky o šířce 5 centimetrů. Z těchto proužků budou vyrobeny záložky. Do zbytků čtvrtky jsem zabalila krabičky od sirek a bylo vše připraveno. Potom už jen záleží na tom, jaký motiv si ke tvoření vyberete. Tiskání si můžete rozložit do dvou dní, děti se budou na činnost velmi těšit.

Co budete potřebovat

 • Čtvrtku
 • Pravítko
 • Tempery
 • Nůžky
 • Tužku
 • Průhlednou lepicí fólii (kupovala jsem ji v Kauflandu v oddělení školních potřeb za 20 Kč)
 • Lepidlo
 • Krabičku od sirek
 • Zelenou a černou pastelku
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Záložky ozdobíte, slepíte je k sobě a můžete na ně nalepit průhlednou fólii, která zabrání rozmazání barev a záložku hezky zpevní.

Příprava

Čtvrtku jsem rozstříhala po 5 centimetrech, abych připravila papírový podklad pro záložky. Potřebovala jsem k vyrábění dvě čtvrtky. Ze zbytků čtvrtek jsem obalila dvě krabičky od sirek. Když lepidlo na krabičkách zaschlo, pustili jsme se do tvoření.

1. MOTIV: Vlčí mák

Na tácek jsem nanesla červenou a černou temperu. Martínek namočil prst do červené bary a na papír nanesl pět otisků prstu do kruhu, které měly tvořit okvětní lístky. Černou barvou utvořil středy. Zelenou pastelkou jsem dokreslila stonky a záložka byla hotová.

2. MOTIV: Pampeliška

Černou pastelkou jsem namalovala obrys pampelišky. Na tácek jsem připravila žlutou, modrou, červenou a zelenou barvu. Martínek pampelišku ozdobil barevnými tečkami.

3. MOTIV: Srdce

Z malířské lepicí pásky (kupuji v Lidlu po třech kusech) jsem vystřihla šablonu na srdce. Pásku jsem nalepila na záložky i na krabičku. Martínek prstem nanášel do středu šablony tečky a postupně ji zaplňoval. Mohl přetáhnout, protože jsem šablonu po zaschnutí barvy zase sundala. Páska na malování naštěstí po sobě nezanechává žádné stopy.

Dokončení

Když byly barvy zaschlé, přilepila jsem záložky k sobě. Záložky i krabičky jsem polepila průhlednou fólií, kterou jsem koupila v Kauflandu ve školních potřebách. Fólii budou mít možná také v papírnictví, v Lidlu nebo v Tescu. Prodává se v malé roli a můžete ji lepit také na sešity místo obalu.

Tipy na závěr

 • Ač se zdá, že obtiskávání prstů je hodně snadné, malým dětem se jednoduché nezdá. Klidně si činnost rozložte do dvou dní.
 • Záložky a krabičky jsou skvělým dárkem třeba pro babičku k narozeninám, k Vánocům nebo ke dni matek.
 • Průhlednou fólii na záložky dávat nemusíte. Musím ale říci, že s fólií se z obyčejného papírového výtvoru stal skutečně krásně vypadající dárek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart