Babička a děda mají ve stejný měsíc svátek. Martínek jim s mojí pomocí vyrobil dvě přání, která jsem nazvala „veselé balónky“. Tvoření mu šlo hezky od ruky, vyzkoušel si stříhání, lepení a také zcela novou techniku – stříkání barev pomocí štětce a sítka.

Obsah

Časový harmonogram

Tvorbu přání jsme si rozdělili do dvou dní. První den jsme pracovali s barevným papírem a barvami, Martínek zkoušel stříhat. Druhý den lepil přání dohromady. Tvorba nám zabrala každý den okolo třiceti minut a více. Martínka kreativní činnost moc bavila a pořád říkal, že chce dělat ještě. Vyráběli jsme dvě přání – jedno pro babičku a jedno pro dědu.

Pro koho je činnost určena

I když na první pohled vypadá lepení jako hračka, postupně jsem při tvoření zjistila, že to pro děti tak snadné není. I když jsme měli všechny komponenty připravené, byla pro Martínka velká práce olepit přání malinkými čtverečky a ještě nalepit balónky. Nakonec vše zvládl, byl na sebe moc pyšný, ale byla to pro něj velká práce. Činnost se hodí pro děti od tří let. Dvouleté dítě by možná zvládlo lepit balónky.

Veselé balónky

Veselé balónky

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku A4
  • Barevný papír podle vašeho vkusu (my jsme měli žlutou, červenou, zelenou a modrou)
  • Černý papír A5
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
  • Kousek alobalu
  • Pastelky
  • Tempery a štětec
  • Sítko
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Dále v článku najdete foto návod a také se můžete podívat na video, ve kterém uvidíte, jak jsme přání vyráběli.

Youtube

Veselé balónky

Nejprve jsme nastříkali na barevný papír barevné skvrny. Udělali jsme to tak, že jsme trošku naředili temperu vodou, nanesli jsme ji na sítko štětcem, otírali jsme štětec o sítko. Barva stříkala na papír.

Veselé balónky

Veselé balónky

Když barva na papíře zaschla, vystříhala jsem balónky. Stejně tak jsem vystříhla balónky z alobalu. Martínek natřel černý papír formátu A5 lepidlem. Ještě předtím jsem papír trošku zastřihla, aby byl mírně menší a nepřečníval. Papír jsme nalepili na titulní stranu přání. Nastříhala jsem z čistých barevných papírů malé čtverečky. Ty Martínek nalepil kolem dokola černého papíru a vytvořil jakýsi barevný okraj. Přečnívající barevné papírky jsem zastříhla.

Veselé balónky

Veselé balónky

Pastelkou jsem namalovala provázky, na kterých budou balónky upevněny. Martínek balónky natřel barevné lepidlem a přilepil je na provázky. Já jsem nalepila balónky z alobalu, protože to bylo na Martínka hodně těžké. Alobal se mačká a hůře se s ním pracuje. Nicméně na přání vypadá velmi pěkně a efektně. 🙂

Závěrem

Vytvořit přání je pro děti velká zábava. Činnost si můžete rozdělit do více dnů, protože velmi dlouhá činnost děti může unavovat a už je zase až tak moc nebaví. Když ji mají po kouskách, těší se na ni více. Martínkovi se přání moc líbilo. Lepidlo a kousky barevných papírů jsem půjčila také Filkovi, který si lepil, co ho napadlo a na výrobu přání moc nehleděl. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.  

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto & video: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart