PDF ZDARMA

DIY dekorace na okna – včelky a kytičky

Když jsme vyráběli berušky na okna, Martínek byl výsledkem nadšený. Protože se nám dekorace poničily, sundala jsem je, okno jsem umyla a společně jsme vyrobili nové ozdoby do oken. Vytvořili jsme včeličky a kytičky. Vyrobit dekorace není těžké, nepotřebujete drahé speciální pomůcky, a přesto výsledek vypadá skvěle. V článku najdete postup jak na to, předlohu k vytištění zdarma a také video.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme vlčí máky, slunečnice a včeličky. Celkem jsme vyráběli tři včelky, šest vlčích máků a šest slunečnic. Martínka lepení moc bavilo. Slunečnici slepil ze dvou kusů, na vlčí mák nalepil do středů papírové kuličky a včelce udělal proužky a křidélka. Nakonec jsme museli všechny výrobky naaranžovat na okno. 🙂

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti okolo tří let. Lepení kuliček na vlčí máky by zvládlo i dvouleté dítě. Tříletým dětem je dobré všechny květinky nastříhat. Předškoláci mohou stříhat sami. Vyrábění by možná zaujalo i prvňáčky. Je jednoduché, efektní a děti z něj mají upřímnou radost.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry (měli jsme červené, žluté, zelené a černé)
  • Lepidlo v tyčince
  • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
  • Bílý pečící papír (kousek na křidélka)
  • Nůžky
  • Tužku
  • Můžete využít předlohu k vytištění, kterou vytisknete na bílý papír, vystřihnete, a podle vzoru snadno vystřihnete kytičky a včelky z barevného papíru.
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Včelky

Nejprve jsem z barevného papíru vystřihla tělíčko, hlavičku, dva černé proužky. Dvě křidélka jsem vystřihla z bílého pečícího papíru. Hlavičku a tělíčko jsem slepila k sobě. Pro jednoduchost jsem na tělíčko včeličky nakreslila dva proužky, aby Martínek věděl, kam má nanášet lepidlo. Martínek použil lepidlo v tyčince, se kterým umí dobře pracovat a sám vytvořil včeličku. Když byly všechny komponenty na svém místě, zastřihla jsem přečnívající proužky a bylo hotovo.
Včelka

Včelka

Slunečnice

Velmi snadné tvoření. Vystřihla jsem květ a střed. Martínek slepil dvě části dohromady a bylo to.
Slunečnice

Slunečnice

Vlčí mák

Z červeného papíru jsem vystřihla květ, rozstříhala jsem černý papír na menší kousky, ze kterých jsem udělala kuličky. Na střed kytičky jsem nanesla tekuté lepidlo, protože to jde opravdu dost ztuha, když není tuba úplně plná. Martínek pokládal na střed kuličky, a nakonec je trošku přimáčkl na lepidlo, aby dobře držely.

Dokončení

Dekorace jsme naaranžovali na okna. Vlčí mák měl kratší stonek než slunečnice. Stonek jsem udělala ze zeleného papíru formátu A4 z té kratší strany. Na vlčí mák jsem potřebovala jeden kus, na slunečnici dva kusy. Včelky jsem nalepila nad kytičky, ale není to pravidlo. Naaranžovat okno můžete podle toho, jak se vám to bude líbit, nebo podle typu okna (velké, malé, střešní).
Dekorace na okna - včelky a kytičky

Dekorace na okna – včelky a kytičky

Tipy na závěr

  • Stříhání je poměrně náročné a malé dítě jej nezvládne. Můžete si jednotlivé komponenty připravit večer, abyste mohli druhý den lepit. Děti nevydrží čekat.
  • Kuličky jme na vlčí mák lepili tekutým lepidlem, protože to drží lépe než tuhé lepidlo v tyčince.
  • Na okno jsem dekorace nalepila izolepou. Zase. 🙂 Můžete vyzkoušet lepení obyčejným lepidlem. Mně izolepa vyhovuje, protože jde dobře dolů. Alespoň na našich starých špaletových oknech žádnou neplechu nedělá.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart