Vyrábíme doma: Jarní dekorace na okna pro děti od 2,5 let

Když venku začalo jaro, chtěli jsme si s Martínkem vyzdobit okna. Pro dlouhém přemýšlení jsem opět sáhla po barevných papírech a lepidle. Vyrobili jsme berušky, šneky, tulipány a musím říci, že se nám to vážně moc povedlo. V článku se dozvíte krok za krokem, jak s dětmi vytvořit krásné a snadné jarní dekorace do okna.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení dekorací se hodí pro všechny děti, které milují kreativní činnost a rádi lepí. Výrobu dekorací zvládnou děti od 2,5 let. Možná, že budou potřebovat pomoc rodiče.

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme berušky, šneky a tulipány. Berušek jsme celkem vyráběli šest, dva šneky a šest tulipánů. Martínek lepil na berušky tečky, šnekovi ozdobil ulitu a na bílé tulipány nalepil kousky barevných papírů dle libosti. Tvoření ho bavilo.
Jarní dekorace na okna pro děti od 2,5 let

Jarní dekorace na okna pro děti od 2,5 let

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry – červený, černý, modrý, zelený, žlutý (podle toho, kolik budete vyrábět dekorací)
  • Kancelářský papír
  • Lepidlo (používám Novou klovatinu, která drží)
  • Tužku
  • Štěteček na rozetření lepidla
  • Nůžky
  • Izolepu
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Berušky

Nejprve jsem si připravila z černého papíru malé kousky (mohou to být i větší odstřižky), ze kterých jsem vytvořila malé kuličky. Z červeného papíru jsem vystřihla krovky berušky, z černého jsem vystřihla hlavičku a kousek tělíčka, který mezi krovky pasoval. Černé části jsem přilepila k červenému tělíčku a nakreslila jsem na něj tužkou sedm koleček. Do koleček jsem kápla lepidlo. Martínek měl za úkol do každého kolečka s lepidlem přilepit jednu kuličku.

Šnek

Z červeného papíru jsem vytvořila malé kuličky. Ze žlutého papíru jsem vystřihla tělíčko šneka, ze zeleného ulitu. Na ulitu jsem nakreslila tužkou tečky, do kterých jsem kápla lepidlo. Martínek vyplnil tečky barevnými kuličkami.

Tulipány

Z barevných papírů jsem si připravila čtverce, trojúhelníky a kolečka. Bílý kancelářský papír jsem rozstřihla na polovinu, na kterou jsem nakreslila tulipán. Ten jsem natřela lepidlem. Martínek si květ tulipánu ozdobil podle fantazie. Po zaschnutí lepidla jsem tulipán vystřihla. Nakonec jsem si připravila ze zeleného papíru stonky a lístečky. Když jsme měli vše hotovo, nalepili jsme na okna tulipány, šneky a berušky. Zbylými beruškami jsme ozdobili kuchyň. Martínek moc rád lepí a tvoří dekorace na okna, protože výsledky jsou vidět a může se na ně každý den podívat. 🙂

Tipy na závěr

  • Dekorací můžete vytvořit více a můžete je použít i na ozdobení dveří, skřínek.
  • Mladší děti mohou lepit tulipány skutečně velmi dlouho. Použijte pro ně lepidlo, které schne pomaleji (já používám Novou klovatinu).
  • Barvy na dekorace můžete různě kombinovat, jak vám to bude vyhovovat.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart