Už jste psali Ježíškovi? Spojili jsme příjemné s užitečným a vymysleli jsme krásný způsob, jak dát Ježíškovi zprávu, co si děti přejí pod stromeček. Vyrobili jsme společnými silami krásné vánoční dekorace na okno, do kterých jsme ukryli vzkaz pro Ježíška. Jak jsme to udělali, najdete v článku.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme ozdobený stromeček, sněhuláky a sněhové vločky. Pod stromeček nalepil Martínek zabalené dárečky a vánoční dekorace na okno byly hotové. Práci jsme si rozdělili do dvou dnů, protože byla poměrně náročná. Zapojil se také Filka a pomáhal s lepením šály a nosu na jednom ze sněhuláků.

Vánoční dekorace na okna a "dopis" pro Ježíška

Vánoční dekorace na okna a „dopis“ pro Ježíška

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti nejdříve od dvou a půl let až tří let. Při výrobě dekorací na oko můžete také razítkovat (hned se k tomu dostanu). Razítkovat zvládnou i děti, které ještě neoslavily třetí narozeniny. Vánoční dekorace se dětem líbily, ale jejich vytvoření bylo těžší, proto jsme si činnosti rozdělili.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

 • Barevný papír
 • Bílý papír
 • Nůžky
 • Tužku
 • Pravítko
 • Tempery
 • Korková razítka (postup na výrobu)
 • Izolepu
 • Lepidlo v tyčince
Pracovní listy Vánoce v PDF

Pracovní listy Vánoce v PDF v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Níže na vás čeká návod a také video na Youtube, ve kterém uvidíte, jak jsme dekorace tvořili.

nahoru ↑

Youtube

nahoru ↑

Příprava

Nejprve jsem si připravila ze tří zelených barevných papírů stromek. Ze tří bílých papírů jsem vyrobila sněhuláka. Nastříhala jsem si mrkev, šálu, hrnec, barevné čtverce a obdélníky jako dárky, připravila jsem si bílý papír na vločky, kolečka na ozdoby na stromeček, hvězdičku a také proužky na řetěz.

nahoru ↑

Vločky

Papír formátu A4 jsem rozdělila na šest čtverců. Čtverečky jsem přehnula na polovinu, na čtvrtinu a dále na osminu. Vystříhala jsem do nich tvary, obstřihla jsem je tak, aby po rozevření měly různě velké špičky. Poté jsem vločku otevřela. Takto jsem vyrobila deset vloček.

Vánoční dekorace na okna a "dopis" pro Ježíška

Vánoční dekorace na okna a „dopis“ pro Ježíška

nahoru ↑

Sněhulák

Z papíru jako díly budete potřebovat: Tři různě velká kola na tělo, dvě stejně velká kola na ruce, oranžový nos, obdélník na hrnec (vzala jsem modrý), ucho k hrnci, šálu

Slepila jsem sněhuláka ze tří koulí (dvě tělo a jedna hlava), připojila jsem dvě koule jako ruce. Protože papír prosvítá, a dva papíry položené na sobě nevypadaly pěkně, vystříhala jsem do sněhuláka oblouky, do nich jsem vsadila sousední kolo. Vypadalo to lépe. Na hotového sněhuláka jsem tužkou slabě naznačila, kam má Martínek razítkovat. Vzal si korek a obyčejnou kulatou korkovou zátkou na připravené tečky natiskal černá kola. Když barva uschla, nalepil na něj šálu a také nos. Sněhuláka jsme přilepili na okno, kde dostal ještě hrnec na hlavu.

Vánoční dekorace na okna a "dopis" pro Ježíška

Vánoční dekorace na okna a „dopis“ pro Ježíška

nahoru ↑

Stromeček a ozdoby

Z papíru jako díly budete potřebovat: Tři zelené papíry, proužky barevných papírů na řetěz, malá kolečka jako ozdoby, hvězdičku, kmen stromu

Ze tří zelených papírů jsem vytvořila stromeček. Všechna tři „patra“ stromečku jsem slepila k sobě. Martínek barevná kolečka ozdobil razítky z korkových zátek. Poté, co barva uschla, nalepil kolečka na stromek. Společně jsme vytvořili řetěz, který jsem na stromek připevnila. Přilepila jsem také hvězdičku a kmen.

Vánoční dekorace na okna a "dopis" pro Ježíška

Vánoční dekorace na okna a „dopis“ pro Ježíška

nahoru ↑

Dárečky

Z papíru jako díly budete potřebovat: Čtverce a obdélníčky, malé mašličky k dárečkům

Na čtverce jsem nakreslila čáry, které představovaly stužku. Společně jsme nalepili mašličky. Martínek nalepil úplně sám dárečky pod stromeček.

nahoru ↑

Dopis pro Ježíška

Na malé papírky jsem namalovala dárky, které si Martínek s Filkou přejí od Ježíška. Kreslila jsem ty dárky, které máme koupené a schované. Martínek si přeje kuchyňku s nádobím a zástěrou, a také ji dostane. Chce pro sebe a pro Filku panenku miminko, pro každého svoji, mašinku a koleje, plyšáčky a také knížky. Martínek na jeden dáreček pod stromečkem nalepil jedno přání. Jeho vzkaz pro Ježíška. 🙂

Vánoční dekorace na okna a "dopis" pro Ježíška

Vánoční dekorace na okna a „dopis“ pro Ježíška

nahoru ↑

Tipy na závěr

 • Pro tentokrát jsme se pustili do větších dekorací. Vyrobit velkou dekoraci je výrazně náročnější, než sestavit drobnější obrázek.
 • Činnost jsme si rozdělili do dvou dnů.
 • Lepil také Filka, ve dvou a čtvrt letech, ale lepení pro něj bylo ještě poměrně těžké. Výroba se hodí pro děti nejdříve od dvou a půl let  za výrazné pomoci dospělého.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto&video: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart