Recenze: Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Knihu Zvířátka na statku dostal Filka od Mikuláše (rozumějte od babičky). Knížka se akorát hodí pro dvouleté děti. Je velmi jednoduchá a děti se snadno na stránce zorientují. Dětem se knížka líbí. Recenze na další Albi knihy najdete v sekci “Albi Kouzelné čtení.”
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je publikace určena

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti od 2 do 6 let. Na první pohled se může zdát, že by kniha nemusela šestileté děti zaujmout. Síla knížky je v mluveném textu a ve zvucích. Jestli mají děti rády zvířátka a je jim oko čtyř až pěti let, doporučila bych vám knížku Svět zvířat

Co v knize najdete

Zvířátka na statku tvoří 14 stránek s tematicky zaměřeným příběhem a také jedna dvojstrana, na které jsou vyobrazena všechna zvířátka. Kniha je namluvená pomalu, aby zachytily text i malé děti. V knížce najdete ovečky, kozičku, prasátko, slepičky a kohouta, kočičku, husy a kachny, koně, koníka a oslíka, kravičky, králíčky, krocany. Hlavním hrdinou je pejsek Čenda, který se objevuje na každé stránce. Příběh o Čendovi vypravuje motýlek, který létá ze strany na stranu. Když navolíte režim “žárovka” a najedete tužkou na motýlka žluťáska Jeronýma, bude vám motýlek vyprávět příběh o ztraceném kůzlátku. Motýlek poletuje ze strany na stranu. Na každé stránce je potřeba najet na motýlka znovu, aby příběh pokračoval.
Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Na panelu si mohou malí posluchači navolit úroveň mluvení. Notičkou v této knížce spustí zvuky a také rozhovory mezi zvířátky. Hned na první stránce se děti dozví, že se uplakané koze ztratilo malé kůzlátko. Pejsek Čenda se vydá na cestu, aby kůzlátko našel. Ptá se ostatních zvířátek, jestli kůzlátko neviděla. Děti se také dozví, jaké zvuky zvířátka vydávají. Během příběhu se neobjevují reálné zvuky zvířat, ale jsou namluveny dospělým. Na poslední dvojstraně, kde jsou vyobrazena všechna zvířátka, uslyší děti reálné zvuky zvířat. Děti si mohou zahrát jednoduchý a složitější kvíz.
Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Povídání a interaktivní část

V pravém dolním rohu najdete ovládací panel, který skrývá pokyny pro tužku. Pokud najedete tužkou na příslušnou ikonu, změní se úroveň vyprávění, případně se tužka přepne do jiného modu. Na každé straně na děti čekají zvuky a hry. V knížce najdete tyto ikonky:
 • Vždy na první straně knihy je ikona zapnutí. Na ikonku musíte namířit tužku, aby tužka pochopila, jakou knihu budete číst. Vedle této ikony jsou tlačítka na ovládání hlasitosti. Hlasitost můžete ovládat také tlačítky plus a minus přímo na tužce.
 • Ikona knihy – tato ikona zajistí, že tužka pojmenuje předměty nebo osoby, které v příběhu vystupují. Pro pojmenování předmětu je potřeba najet na dotyčný obrázek hrotem tužky.
 • Ikona žárovky – jestliže na tuto ikonku najedete tužkou, přepne se level hovoření a tužka začne vyprávět něco navíc. Už nemluví pouze názvy předmětů nebo jména osob, ale řekne, co osoby dělají a také vymýšlí dialogy.
 • Ikona noty – tužka hraje zvuky vody, zvířat, šumí jako les. Záleží na tom, na co ukážete.
 • Ikona kolečka se šipkami – pokud na tuto ikonku namíříte tužku, věta nebo pojem se zopakuje.
 • Ikona čtverečku – konec povídání.
 • Ikona hracích kostek – tužka dává různé hádanky a úkoly, které mají děti plnit.
Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

Albi kniha Zvířátka na statku (Kouzelné čtení)

O knize

 • Nakladatelství: Albi
 • Namluvil: Jaroslav Plesl
 • Počet zvuků a textů: 1000+
 • ISBN: 978-80-87958-18-6
 • Rok vydání: 2018
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 16
 • Rozměry: 23 × 28 cm
 • Doporučená cena: 399 Kč  – Knížku pořídíte levněji online, případně můžete využít různých slevových kódů, pokud je zrovna nějaká podobná akce.
Zvířátka na statku

Vazba

Kniha má vazbu leporelo – všechny listy jsou stejně silné. Rohy knížky jsou zahnuté. Listy jdou ohnout – dětem se to už bohužel podařilo, vazba jde roztrhnout. Doporučuji dávat na knížku pozor.  Kniha vypadá jako klasické leporelo. Je pěkně natištěná, kvalitní. Když na listy posvítíte (zkoušela jsem LED zářivkou) a přiblížíte svůj pohled na obrázky uvnitř knihy, spatříte na nich malé drobné tečky. To budou kouzelné kódy prostřednictvím kterých tužka zpracovává informace o tom, na které straně knihy se právě nachází a co má říkat.

DO E-SHOPU ♥
DOPRAVA NA ALBI.CZ NAD 500 KČ ZDARMA

♥ K objednávce nad 500 Kč máte dopravu zdarma. ♥ K objednávce nad 2000 Kč dostanete krásný dárek.

Kde knihu koupíte a kolik stojí

Knížka je perfektně dostupná. Seženete ji online nejen v knihkupectví, ale také v hračkárnách. V kamenné prodejně ji koupíte například v obchůdku s Albi knihami, nebo ve větším knihkupectví. Kniha se prodává pouze samostatně. Knihu koupíte v knihkupectví Dobrovský a na Albi.cz.

Zvířátka na statku v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8.9 Hodnocení
Zvířátka na statku

Ilustrovaná knížka je určena pro děti od 2 let do 6 let. Myslím, že kniha se spíše hodí pro děti na spodní věkové hranici (od 2 do 4 let). Děti provází pejsek Čenda, příběh vypravuje motýlek Jeroným. V knize nenajdete také písničky.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
9
Ilustrace
7
Počet stran
10
Zvuky
9
Dialogy
9
Koncepce a promyšlenost
9
KLADY
 • Dobře propracovaná.
 • Hezký příběh, i když musí člověk přijít na všechny zapeklitosti - je potřeba najet tužkou na motýlka, když máte zapnutý režim žárovky a naopak na motýlka nenajíždět, když je puštěna nota.
 • Kniha se hodí pro dvouleté děti - jako jedna z mála Albi knih.
 • V knížce najdete také reálné zvuky zvířat.
ZÁPORY
 • Vyšší cena
 • Tříleté děti kniha nemusí bavit (Martínek je na ni ve třech a půl letech už velký) a zdá se mi, že je skutečně na velmi krátké časové období.
Zvířátka na statku
Přeji vám krásné poslouchání. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart