Valentýnské přání pro babičku a dědu

Děti si přály aktivitu, ve které budou lepit. Vyrobili jsme velmi snadné, ale pěkné, valentýnské přání pro babičku a dědu. Potřebovali jsme barevné papíry, lepidlo a čtvrtku. V článku na vás čeká inspirace a fotonávod.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho se tvoření hodí

Lepení je vhodné i pro děti, které s ním začínají. Filka v necelých dvou a půl letech trpělivě nanášel kostičky na barevný podklad. Lepení ho moc bavilo, z výsledku měl radost. Martínek zvládl ozdobit srdíčko ve třech a tři čtvrtě letech s přehledem.

Co budete potřebovat

  • Jednu čtvrtku
  • Lepidlo
  • Červený, růžový a černý barevný papír
  • Bílý papír
  • Nůžky
Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z červeného papíru jsem vystřihla dvě srdce. Z bílého a růžového papíru jsem vystřihla malé čtverečky. Děti natřely srdce lepidlem, opatrně a pomalu na ně kladly podle své fantazie čtverečky. Když bylo srdíčko ozdobeno, nalepili jsme na něj černý rámeček. Martínek jej přilepil s mírnou pomocí sám, Filka rámeček roztrhl a musela jsem mu s lepením pomoci. Poté děti natřely srdíčka lepidlem z rubové strany, přehnuli jsme čtvrtku na polovinu a srdce jsme přilepili ke hřbetu čtvrtky tak, aby po vystřižení vzniklo otevírací přání. Na jednu přehnutou čtvrtku se vešla dvě srdíčka.

Tipy na závěr

  • Postup můžete otočit a nalepit nejprve srdce na čtvrtku, poté jej vystřihnout a pak ozdobit. Já jsem zvolila výše popsaný způsob, protože jsem věděla, že by Filka čtvrtku při lepení otevíral a lepil by papírky úplně všude.
  • Vyrábění je velmi snadné a s pomocí dospělého jej zvládne i dvouleté dítě. Starší děti mohou stříhat čtverečky úplně samy.
  • Barvy můžete použít jaké chcete. My jsme zvolili červenou a růžovou, protože se na valentýnské přání hodí, a také proto, že ji mají děti moc rády.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart