Recenze knihy Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Knihu Co se děje o Vánocích ilustrovala má oblíbená Anne Suess a, i když její kresby a knihy mám moc ráda, musím bohužel říci, že tahle publikace se obecně moc nepovedla. Na první pohled vypadá krásně, na ten druhý se mi zdá někdy nelogická a zejména nepěkně vytištěná.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti od dvou let. Filka si v ní ve dvou letech rád prohlíží, ptá se, co dělají osoby na obrázku, prohlíží si, jak rozbalují dárky. Rád knihou listuje. Martínek ve třech a půl letech má knihu také rád, ptá se na složitější otázky, jako například: Proč Ježíšek klepe na dveře? Proč balí paní vánoční dárky? Kdo spí v posteli?

Co v knize najdete

Na osmi listech, respektive na čtyřech dvojlistech, jsou zachyceny čtyři scenérie.

První dvojlist: Vánoční trhy

Jako by na vánoční trhy padla mlha. Díky tmavším barvám mohou být detaily na obrázcích nezřetelné. Nápad zachytit vánoční trhy je krásný, ale nepěkný tisk ho celý zkazil. Uprostřed trhů je znázorněn betlém, lidé vybírají vánoční dekorace, sladkosti, nosí domů balíčky. Ježíšek s pytlem rozdává perníčky.

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Druhý dvojlist: Průřez domem

Ve třech patrech domu je zachyceno, co dělají tři rodiny na Vánoce. Mlha venku pokračuje a obrázky nejsou tak hezky barevné, jak by mohly být a jak tomu je v ostatních publikacích Anne Suess. První rodina peče cukroví, druhá připálila večeři, hraje na kytaru a zpívá, třetí chystá vánoční dekorace a balí dárky. Venku na dveře klepe Santa Claus.

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Třetí dvojlist: Rozbalování vánočních dárků

Hezky zpracovaný dvojlist vás zavede do jedné rodiny právě ve chvíli, kdy se rozbalují dárky. Tento obrázek je moc povedený, avšak mohl by být lépe vytištěn.

Čtvrtý dvojlist: Vánoce v lese

Poslední dvojlist zachycuje přípravu krmelců na zimu. Lesem projíždí Santa Claus na saních plných dárků.  Děti sáňkují na sáňkách a bobech, mávají na Santa Clause.

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Co se děje o Vánocích (Anne Suess)

Tisk a vazba

Barva listů se mi zdá bohužel nevýrazná, s nádechem šedo-žluté. Působí divně až ošklivě. Doma máme také další publikace Anne Suess, které mají nádherné pestré barvy. Bohužel to není případ této knihy. Vazba leporelo se časem opotřebuje, což je u velkých knih zcela běžné. Kniha byla zabalena v průhledné folii. Po rozbalení hodně smrděla. Listy zapáchají i po tři čtvrtě roce od rozbalení.

O knize

 • Vazba: Leporelo
 • Listy jsou stejně pevné jako desky.
 • Počet listů: 4
 • Počet stran: 8 + 2 obálka
 • Autorka: Anne Suess
 • Nakladatelství: Knižní Klub
 • Rok vydání: 2016
 • Cena: od 130 Kč do 150 Kč (záleží na tom, kde knihu koupíte)

Pořídit či ne?

Knihu jsme ji od babičky a bohužel patří k méně povedeným knihám, které máme doma. Místy si obrázky možná trošku rozporují. Existuje Santa Claus nebo ne? Pokud ne, proč klepe na dveře domu. Pokud ano, proč balí paní dárky. Čemu nerozumím, je poslední strana se Santa Clausem v lese.  Tohle by mi ale vadilo nejméně. Kvůli čemu bych knihu nekoupila, je velmi nepovedený čínský tisk. I když mám Anne Suess ráda – doporučuji například Co se děje kolem nás nebo Medvědi – tak tohle se nepovedlo. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

5.2 Hodnocení
Co se děje o Vánocích

Bohužel se tato kniha celkově moc nepovedla. Obrázky jsou velmi pěkné, jak je Anne Suess umí nakreslit, místy jim nerozumím. Zde může být chyba v chápání na mé straně. Co mi velmi vadí, je provedení knihy. Tisk je přímo odfláknutý. Kniha smrdí. V porovnání s jinými publikacemi Anne Suess je provedení nejslabší.

Poměr ceny a kvality
4
Kvalita provedení
3
Poměr ceny a počtu stran
2
Ilustrace
9
Kreativita
8
KLADY
 • Hezké ilustrace.
ZÁPORY
 • Kniha smrdí.
 • Je ošklivě vytištěna.
 • Kontury postav jsou slabé a v kombinaci se špatným, až ošklivým tiskem, působí některé obrázky nejasně.
 • Vysoká cena
 • Malý počet listů

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart