DOPORUČUJI

Společenská hra: Jízdenky, prosím! Výhybka – recenze

Zajímavá hra Jízdenky, prosím! Výhybka je vhodná pro jednoho hráče. Nápaditý hlavolam zaujme děti od 8 let věku. Dítě podle karet řeší rébus, kudy pojede mašinka. Pozor. Není to tak snadné, jak se může zdát.

Obsah

Recenze: Jízdenky, prosím! Výhybka

Edice společenských her Jízdenky, prosím, je opravdu povedená. Hra s označením „výhybka je trošku jiná než ostatní deskové hry. Je určena pro jednoho hráče a navíc zaujme netradičním provedením. Vláčky se zasouvají do plastového kolejiště.

Cílem hry je dovést vláčky z výchozí pozice do cílové pozice na co nejméně tahů. Pozice jsou uvedené na kartách.

Společenská hra: Jízdenky, prosím, výhybka - recenze
Plán depa, zelená karta s jednotlivými tahy, plán kolejiště s výchozí a konečnou pozicí, červená karta jako pokročilá varianta

Hra obsahuje 40 karet, které jsou potištěny z obou stran. Na přední straně je uvedena úroveň obtížnosti, na zadní straně jsou nakresleny informace o tom, na kterých kolejích stojí dané vagóny (výchozí situace) a také konečná pozice vlaků. Karty jsou rozděleny podle obtížnosti – začátečník: 10 karet v zelené barvě, pokročilý: 10 karet v modré barvě, zkušený: 10 karet v červené barvě, mistr: 10 karet v černé barvě.

Společenská hra: Jízdenky, prosím, výhybka - recenze
Úložný prostor (šuplíček), mašinky v kolejišti

Hra obsahuje podrobný návod, ve kterém je uvedeno a nakresleno, jak mohou vlaky křižovat cestu, jak se mají otáčet, jaké jsou povolené pohyby. Pro správný pohyb budete potřebovat plán depa, který je součástí hry (ve dvou vyhotoveních). Kolečkem uprostřed panelu (výhybkou) je možné otáčet.

Společenská hra: Jízdenky, prosím, výhybka - recenze
Mašinky – jak jsou velké, černé karty s jednotlivými kroky

Hra je sice určena pro jednoho hráče, ale můžete ji hrát i ve více lidech. Každý sice hraje sám, ale jednotliví hráči mohou mezi sebou soutěžit – kdo vyřeší více rébusů, kdo bude k řešení potřebovat méně tahů.

Kvalita provedení

Plastová krabička obsahuje praktický úložný box na všechny komponenty (karty, návod i mašinky). Provedení je dobré.

Společenská hra: Jízdenky, prosím, výhybka - recenze
Společenská hra: Jízdenky, prosím, výhybka – recenze

Co je součástí balení

 • panel kolejiště s úložným prostorem
 • 40 karet rébusů, plán železničního depa
 • 2 lokomotivy, 5 vagónů, 2 rozbité koleje
 • česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20 minut
 • Počet hráčů: 1 hráč
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, plastovou krabičku s kolejištěm a úložným prostorem, vláčky, 40 karet, plán železničního depa.
Jízdenky, prosím, výhybka

Skladování hry

Jízdenky, prosím, lze skladovat v plastovém kolejišti, které slouží jako skladovací box. Do vysouvacího šuplíku se vejdou všechny karty, mašinky i návod.

Kde hru pořídit

Hra je dostupná například na 4kids.cz nebo na Alza.cz. Rébus s mašinkami je moc hezký a dětem, které rády přemýšlí a řeší rébusy (a navíc mají rády dopravní prostředky), udělá velkou radost.

JÍZDENKY, PROSÍM – VÝHYBKA na 4KIDS.CZ

10 Hodnocení
Jízdenky, prosím, výhybka

Rébus zaujme děti od osmi let věku. Hra je hezky vymyšlená, mašinky musí jezdit po vyznačených kolejích a nelze s nimi uhnout tam, kde koleje nejsou. Mašinky lze rozestavět podle 40 karet, které jsou rozděleny do 4 skupin dle obtížnosti. Hra je určena pro jednoho hráče.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké provedení
 • Děti zaujme
 • Vhodné pro děti od 8 let, ale i pro 10 leté děti
 • 40 karet a 4 úrovně obtížnosti
 • V akci příznivá cena
ZÁPORY
 • Nic
Jízdenky, prosím, výhybka

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart