DOPORUČUJI

Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)

Kooperativní hra je určená pro děti od čtyř let věku. Všichni hráči vytvoří společný tým a bojují proti monstrům. Do článku jsem připravila recenzi na Můj první nedobytný hrad a také pravidla.

Můj první nedobytný hrad

Obsah

Recenze: Můj první nedobytný hrad

Společenská hra Můj první nedobytný hrad se u nás setkala s obrovským úspěchem. Dětem se hned zalíbila a rády ji hrají každý den. Jestli hledáte hru pro menší děti od čtyř let a pro předškoláky, bude vás tato společenská hra zajímat. Všichni hráči se spojí v jeden tým a společnými silami se snaží ochránit hrad před spoustou monster. Hráči si lízají karty, které si vzájemně ukazují a společně chytají monstra dříve, než rozbijí hradby hradu a než zničí hrad.

Cílem hry je pochytat všechna monstra, která se hrnou z doupěte a chtějí zničit hrad. Jestli se podaří monstrům zničit hrad, prohráli jste. Hráči musí během hry spolupracovat.

Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)
Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)

Kvalita provedení

Hra je kvalitně provedená. Karty monster jsou vyrobeny z velmi pevného kartonu, hrad a hradby jsou vyhotoveny ze silnějšího kartonu. Herní plán je středně velký a pevný.

Co je součástí balení

 • 1 herní plán
 • 1 hrad a hradby
 • 26 karet hradu
 • 4 přehledové karty
 • 16 žetonů (roztomilých) monster
 • 1 česká a slovenská pravidla hry

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10 minut (na krabici je uvedeno 20 minut)
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let
 • Hra obsahuje: návod, herní plán, 16 žetonů monster, 4 karty s pravidly, 26 karet hradu, hrad, hradby, krabici (k uložení hry a jako doupě monster)
Můj první nedobytný hrad

Pravidla hry

Pravidla hry jsou velmi snadná a jsou dobře popsána v návodu, který je součástí balení. Návod je v krabici v českém a slovenském jazyce. Ještě před první hrou je potřeba složit hrad a hradby a vymačkat z papírového kartonu žetony monster. Vše jde snadno a hladce.

Před začátkem hry připravíte herní plán, karty a žetony monster. Na herní plán položte hrad a hradby. Na první tři kameny na cestě položte tři žetony monster, které jsou označeny hvězdičkou. Každý hráč si z balíčku karet vezme jednu kartu. Zbývající karty slouží jako dobírací balíček. Zbývající žetony monster otočte lícem dolů – budou sloužit jako dobírací balíček. Začíná nejmladší hráč, po kterém se pokračuje ve směru hodinových ručiček.

Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)
Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra) – příprava na hru

Tah každého hráče je rozdělen na čtyři kroky, které se uskuteční v následujícím a ne jiném pořadí:

 1. Z balíčku karet hradu si doberete jednu kartu
 2. Zahrajete jednu kartu nebo požádáte o pomoc spoluhráče
 3. Posunete žetony monster o 1 políčko vpřed
 4. Doberete jeden žeton monster a položíte jej na první políčko. Pokud je balíček monster prázdný, tento krok se přeskočí.

Podrobnosti k pravidlům

 • Kartu doberete tak, že z balíčku karet vezmete jednu kartu, otočíte ji lícem nahoru tak, aby na ní všichni viděli. Kartu položíte před sebe. Pokud se znak na kartě shoduje se znakem na obsazeném políčku, vezmete monstrum a dáte ho do doupěte. Kartu odložíte do odhazovacího balíčku. Pokud nemáte ani jednu kartu, jejíž znak se shoduje s obsazeným políčkem, můžete požádat o pomoc spoluhráče. Jestliže ten má kartu se shodným symbolem, může vám kartu věnovat. Poté se postupuje stejně. Žeton s monstrem umístíte do doupěte a kartu odhodíte do odhazovacího balíčku.
 • Karty s více tvary umožní chytit monstrum na políčku s jakýmkoli tvarem, pokud se shoduje barva. Karty s více barvami umožní chytit monstrum, které stojí na políčku s jakoukoli barvou, pokud se shoduje tvar.
 • Žetony monster se posunují vždy, když hráč zahraje kartu. Žetony se posunou o jedno políčko směrem k hradu. Nevadí, pokud je mezi monstry mezera mezi kameny. Když monstrum narazí na hradby, zničí sebe i hradby. Monstrum jde do doupěte. Jestli monstrum narazí do hradu, je hrad zničený a vy jste jako tým prohráli.

Žetony monster

Aby nebyla hra příliš snadná, nejsou všechna monstra stejná. Některá mají speciální funkce.

 • Tlačoun: Pokud na start umístíte Tlačouna, posuňte žetony všech monster včetně Tlačouna o jedno políčko vpřed.
 • Běžec: Běžec se neumístí na start, ale před první monstrum nejblíže k hradu. Jestliže se monstrum nachází přímo před hradbami nebo před hradem, vstoupí běžec přímo do hradu nebo rozbije hradby.
 • Šéf: Po umístění šéfa na políčko start se posunou všechny žetony monster včetně šéfa o jedno políčko směrem k hradu. Poté doberte nový žeton monstra a umístěte jej na start. A pozor. Pro nově přidané monstrum platí klasická pravidla (i pro běžce nebo tlačouna).
Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)
Recenze: Můj první nedobytný hrad (společenská hra)

Varianty hry

 • Hra pro jednoho hráče: Pokud hraje pouze jeden hráč platí stávající pravidla, avšak na začátek si hráč místo jedné karty vezme hned dvě karty. V každém tahu může zahrát libovolný počet karet.
 • Těžší pravidla: Pokud se vám zdají pravidla až příliš snadná, můžete si hru ztížit. První možností je, že na start umístíte místo tří žetonů monster žetony čtyři. Další možností je, že hru začnete bez hradeb.
 • Jednodušší pravidla: Jestli hrajete hru s velmi malými dětmi, můžete jim pravidla naopak usnadnit. Monstra budou mít všechna stejné schopnosti a Tlačoun, Běžec a Šéf se budou chovat jako ostatní monstra. Karty s více tvary a barvami budou sloužit jako Žolík a mohou chytit všechna monstra na všech políčkách.

Konec hry

Hra končí, pokud monstra zničí hrad nebo pokud chytíte společnými silami všechna monstra a hrad zůstane stát.

Skladování hry

Hra je uložena v papírové krabici s jednou přihrádkou, do které všechny komponenty naskládáte. Krabice slouží při hře jako doupě monster.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, například e-shop Tlama Games a za nízkou cenu na Dobre-knihy.cz.

MŮJ PRVNÍ NEDOBYTNÝ HRAD na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
Můj první nedobytný hrad

Děti tuto hru milují. Desková společenská kooperativní hra je určena pro mladší hráče od čtyř přibližně do sedmi (maximálně osmi) let věku. Starší děti by hra nemusela stoprocentně bavit. Čtyřleté a pětileté děti baví nesmírně moc. Hráči vytvoří jeden tým, ve kterém spolupracují a snaží se pochytat všechna monstra, která útočí na hradby a na hrad. Hra je kvalitně provedena, má snadná pravidla, která jdou pro menší hráče ještě zjednodušit a naopak pro prvňáčky a druháky trošku ztížit.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Snadná pravidla
 • Děti hra moc baví (je ještě oblíbenější než Dlouhý, Široký a Bystrozraký)
 • Lze hrát stále dokola a přitom je hra pořád zábavná i pro rodiče.
 • Pravidla je možné trošku pozměnit a vytvořit jednodušší nebo složitější verzi.
 • Hra trvá tak akorát dlouho (cca 10 minut).
ZÁPORY
 • Cena
Můj první nedobytný hrad

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart