DOPORUČUJI

Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Hra Písmenka v kostce Kvído od Albi nás nadchla tím, jak je hravá a zábavná. Má snadná pravidla, obsahuje hodně karet, není drahá a vydržíte u ni dlouho. Do článku jsem připravila recenzi na tuto skvělou hru pro celou rodinu.

Písmenka v kostce

Obsah

Recenze: Kvído Písmenka v kostce

Cílem hry je odpovědět správně na vylosované otázky, posbírat jako první všech šest žetonů a vyhrát. Hra Písmenka v kostce slouží k procvičení abecedy a také k procvičení paměti. Hra se hodí pro děti od 5 do 8 let.

Ještě než začnete hrát

Před prvním hraním je potřeba vymačkat z papírového kartonu žetony. Příprava před první hrou je snadná.

Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi
Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Princip hry

Na každé ze 60 hracích karet je napsané jedno písmeno abecedy. Na každé kartě jsou k příslušnému začátečnímu písmenu nakresleny obrázky. Hráči se 15 sekund dívají na kartu, poté ji otočí a odpoví na otázky, které jsou napsány na rubové straně karty. Pokud hráč všechny otázky zodpoví správně, získá bod, který položí na svou bodovací kartu. Body mohou hráči získat také při bonusovém kole, které také je zaměřeno na paměť.

Kvalita provedení

Hra je kvalitně a hezky zpracovaná. Papírové žetony jsou pevné, karet je hodně, všechny karty jsou velmi pevné. Až mě překvapilo, jak je krabička naplněná až k hornímu víčku. Poctivé provedení, krásné obrázky a skvělý nápad dělají z hry Písmenka v kostce perfektní hru vhodnou pro předškoláky, prvňáčky i druháky.

Co je součástí balení

 • Krabice s návodem (pozor: návod nelze stáhnout online – je napsaný přímo na krabici, a tak jej nemůžete ztratit. To se mi zdá praktické. 🙂 )
 • 60 karet s obrázky i otázkami k danému tématu
 • 20 oboustranných bonusových karet pro Kvídovu paměťovku
 • 4 bodovací karty
 • 32 obrázkových žetonů pro bonusový úkol
 • 40 bodovacích žetonů
 • 1 přesýpací hodiny na 15 sekund
 • 1 Kvídovu hrací kostku
Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi
Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Pravidla hry

Začíná ten hráč, který ví, jaké zvíře začíná na písmeno K, nebo nejmladší hráč. Hráč hodí kostkou. Pokud padne písmeno K, V, Í, D, O, vezme si z balíčku karet s písmenky jednu kartu, otočí ji lícem vzhůru, otočí přesýpací hodiny a snaží si zapamatovat, co je na obrázcích nakresleno. Přesýpací hodiny se přesýpají 15 sekund. Malé děti mohou otočit hodinami 2x, aby měly více času na zapamatování. Zapamatovat by si měly detaily obrázků včetně barev. Poté, co uplyne časomíra, otočí kartu na rubovou stranu, kde jsou napsané otázky a odpoví na otázky u písmenka, které padlo na kostce.

Pokud na kostce padne chobotnice Kvído, hrají všichni hráči bonusové kolo. V tomto kole může každý z hráčů získat jeden bod, pokud správně rozmístí po paměti žetony na chapadla tak, jak je má na bonusové kartě chobotnice Kvído.

PÍSMENKA V KOSTCE na ALBI.CZ

Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi
Recenze: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Kdy končí hra?

Hra je u konce, když jeden z hráčů nasbírá šest bodů – šest žetonů.

Hra pro jednoho hráče

Hru může hrát i jeden hráč a to tak, že si vezme kartu s písmenem, snaží si během 15 sekund zapamatovat, co je na kartě nakresleno, a poté odpovídá na otázky z rubové strany. Hráč si odpovědi píše na list papíru a vždy je po každém kole zkontroluje. Když má dobře 5 odpovědí, získá jeden bod. Hráč si může dát časový limit, například 10 minut a zkoušet, kolik za tu dobu získá bodů.

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10 minut
 • Počet hráčů: 2 až 4 hráči (může hrát i 1 hráč, ale není to taková zábava, spíše trénink)
 • Značka: Albi – Kvído
 • Vhodné od 5 do 8 let.

Youtube

Skladování hry

Všechny potřebné kartičky uložíte do papírové krabičky.

DO E-SHOPU ♥
DOPRAVA NA ALBI.CZ NAD 799 KČ ZDARMA

♥ K objednávce nad 799 Kč máte dopravu zdarma.
♥ K objednávce nad 2000 Kč dostanete krásný dárek.

Kde hru pořídit

Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 799 Kč. Hra je skvělá. Zábavná, snadná a zároveň si při ní děti procvičují paměť a písmena. Děti a rodiče hrají hru spolu. Navíc díky praktickému balení v papírové krabičce je hra skladná a můžete ji snadno zabalit do kufru a odvézt s sebou na dovolenou.

PÍSMENKA V KOSTCE na ALBI.CZ

Kvído slaví páté narozeniny

Na webu Kvído najdete 5 zábavných aktivit, za jejichž splnění mohou děti vyhrát dárkové balíčky. V e-shopu Albi.cz platí až do 11.9.2022 sleva ve výši 15 % na produkty Kvído (na prodejně 20 %).

10 Hodnocení
Kvído Písmenka v kostce

Písmenka v kostce je zábavná hra, při které si děti procvičí paměť a také abecedu. Je to skvělá pomůcka pro předškoláky a zejména pro prvňáčky, kteří si hravou formou naučí všechna písmena.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Vynikající zpracování
 • Skvělý nápad
 • Dobrá cena
 • Děti zabaví a zároveň se něco naučí.
 • Dostatek karet (velké množství písmen i paměťových karet)
ZÁPORY
 • Nic
Písmenka v kostce

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart