Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)

Cortex Disney edice je krásně zpracovaná a zábavná hra, která zabaví celou rodinu. Pořídíte ji navíc za velmi příznivou cenu. Do článku jsem připravila návod, recenzi, fotografie a také video, jak hra vypadá.

Cortex Disney

Obsah

Recenze: Cortex Disney

Zajímavá a napínavá hra Cortex Disney se bude líbit zejména dětem na prvním stupni základní školy. Postřehová hra nabízí snadné úkoly, které děti s menšími či většími obtížemi splní. Hlavním úkolem je uhodnout jako první úkoly, získat 4 dílky puzzlí mozku a vyhrát.

Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)

Kvalita provedení

Kvalita provedení je za prodejní cenu velmi dobrá. Hra má hodně karet, které jsou silně jako čtvrtka a mají velmi hezké a pestrobarevné obrázky. Hmatové karty jsou zajímavě vyhotoveny, i když by tyto karty mohly být ještě silnější, aby se při hmatové hře neponičily.

Co je součástí balení

 • 90 karet (74 karet s úkoly, 6 hmatových karet výzev, 10 reliéfních dotykových karet)
 • 6 puzzle mozku (24 dílků)
 • 1 česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10-15 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 6 let
 • Hra obsahuje: návod, karty, puzzle mozku
Cortex Disney

Pravidla hry

Všichni hráči hrají proti sobě pomocí 8 různých úkolů. Tyto úkoly procvičují různé funkce mozku. Vítězem se stane ten, kdo jako první získá 4 dílky puzzle mozku a složí z nich celý mozek.

Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)

Příprava

Položte 10 reliéfních hmatových karet na stůl lícem nahoru. Všichni hráči mají 30 vteřin na to, aby se na ně podívali a ohmatali si je. Po uplynutí této doby karty seberte a položte je stranou lícem dolů. Zamíchejte zbývající karty s úkoly a karty výzev a položte je doprostřed stolu na jednu hromádku lícem (obrázkem) dolů. Typ úkolu, který po otočení karty následuje, je vyobrazen na zadní straně.

Jak hrát

Začíná nejmladší hráč. Hráč otočí první kartu v balíčku. Všichni hráči se podívají na kartu a snaží se najít správnou odpověď. Pokud si některý z hráčů myslí, že zná odpověď, okamžitě položí ruku na kartu. Odpoví a poté odkryje kartu, aby hráči ověřili, zda je jeho odpověď správná. Hráč může na každou kartu odpovědět pouze jednou.

Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Cortex Disney (ADC Blackfire)

Úkoly

Hra nabízí osm úkolů:

 1. Odraz – který tvar odpovídá danému odrazu?
 2. Laso – jakou barvu má laso, ve kterém je nejvíce postaviček?
 3. Paměť – zakryjte rukou kartu a vyjmenujte 4 postavičky, které jsou na kartě.
 4. Bludiště – pokud se vydáte cestou od postavičky v levém horním rohu, ke komu vás to dovede?
 5. Co sem nepatří? – která postavička sem nepatří?
 6. Dvojice – která postavička nebo předmět je na kartě zobrazen vícekrát?
 7. Frekvence (četnost) – který předmět se na kartě vyskytuje nejčastěji?
 8. Hmatová výzva – tato karta umožňuje hráči, který vyhrál předchozí kartu, přijmout hmatovou výzvu- Ostatní hráči vyberou kartu z balíčku 10 reliéfních hmatových karet a předají je lícem dolů vyzyvateli. Poté má hráč 10 vteřin na to, aby se pokusil uhodnout předmět nebo strukturu na kartě pouze pomocí hmatu. Smí odpovědět pouze jednou.

Pokud je odpověď správná, hráč vyhraje další dílek puzzle. Karta s hmatovou výzvou je poté vrácena zpět do balíčku. Pokud je odpověď špatná, hra pokračuje jako obvykle s další kartou v hlavním balíčku.

Skladování hry

Karty jsou uloženy v malé krabičce. Uložení karet je dobré, jen chybí plastový sáček na puzzle mozku.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Tlamagames.com a na Dobre-knihy.cz (nízká cena, osobní odběr v Praze zdarma).

CORTEX DISNEY na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
Cortex Disney

Postřehová hra zaujme děti na prvním stupni základní školy. Některé úkoly jsou snadné a hra je o rychlosti, jiné úkoly jsou těžší a nemusíte s nimi spěchat. Děti se u hry baví a u osmi různých úkolů procvičují postřeh i logické myšlení. Kvalita provedení je dobrá, cena v akci je příznivá.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Postřehová hra
 • Hodně karet
 • Rychlá a zábavná
 • Rozvíjí logické myšlení.
 • Učí koncentraci i rychlosti.
 • Disney edice je designově krásná.
ZÁPORY
 • Nic
Cortex Disney

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart