Recenze knihy Přichází podzim

Knížku Přichází podzim dostaly děti od babičky. Velmi působivá a krásná publikace dětem ukáže, jaká zvířátka se na podzim v krajině objevují a také, kde je můžeme vidět.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti od dvou let a možná, že zaujme i roční děti. Díky velmi silným listům se publikace jen tak neponičí. Děti velmi fascinuje 3D rozměr, moc se jim líbí práce s vnitřním prostorem, který je do jednotlivých listů vyřezán. Knížka se nehodí pro děti starší čtyř let. Martínkovi se v necelých čtyřech letech publikace velmi zamlouvá, ale zabaví ho maximálně na pět minut.

Co v knize najdete

Velmi povedená kniha ukazuje, co se děje na podzim. Publikaci si zamilujete pro její překrásné ilustrace a kreativní provedení. Malý, spíše cestovní formát, vám dovolí vzít knihu s sebou například na dovolenou, nebo na výlet. Knížka nemá příliš mnoho stránek, ale Martínka zaujala hned na prví pohled. Vypráví stručný příběh o tom, jak zvířátka v lese vnímají podzimní měsíce. 3D kniha ukazuje ptáčky, lišku, veverku i sovu. Knížka se hodí pro děti od dvou do tří až čtyř let. Vypráví jeden krátký příběh, ve kterém vystupují liška, veverka, sova a ptáčci. V příběhu si zvířátka říkají, co mají na podzimu nejraději. Dětem se obrázky moc líbí. Prohlíží si 3D provedení knížky a je velmi spokojen. V knihkupectví koupíte také další díly s názvy: Jaro je tady, Krásný letní den a Zimní krajina. My máme prozatím pouze podzim.

Přichází podzim - Nakoukni do příběhu

Přichází podzim – Nakoukni do příběhu

O knize

 • Ilustrovala: Anne Passchier
 • Počet listů: 5
 • Počet stran: 10
 • Vazba: leporelo
 • ISBN: 978-80-256-2204-9
 • Nakladatelství: Svojtka
 • Rok vydání: 2018
 • Cena: Doporučená prodejní cena je 199 Kč, kniha je právě ve výprodeji za poloviční cenu.

Vazba

Vazba leporelo je velmi pěkně vyhotovena. Překvapí vás neobyčejná síla jednotlivých listů, kterých není v knize mnoho. Listy jsou hladké, matné.  Zaoblené rohy potěší rodiče malých dětí, protože se o roh dítě nepíchne a ani se o něj nemůže poranit.

Přichází podzim - Nakoukni do příběhu

Přichází podzim – Nakoukni do příběhu

Dostupnost

Knížka je dobře dostupná a seženete ji v malých i velkých knihkupectvích. Do 100 Kč ji pořídíte například na Alza.cz. V posledních týdnech knížka zlevnila na polovinu, a je tedy k sehnání za 70 Kč až 100 Kč (a více). Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

Přichází podzim na Alza.cz

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.4 Hodnocení
Recenze knihy Přichází podzim

Krásná a nápaditá kniha děti zaujme svým 3D rozměrem. Ilustrace jsou povedené, specifické a nemusí každému vyhovovat. Nevýhodou je malý počet stránek. Za sníženou cenu do 100 Kč je kniha velmi pěkná.

Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
Poměr ceny a počtu stran
8
Ilustrace
10
Kreativita
10
KLADY
 • Nápadité provedení
 • Zajímavé ilustrace
 • Málo textu - vhodné pro malé děti
ZÁPORY
 • Malý počet stránek

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart