Recenze přírodní barvy na vlasy Radico Colour ME

Přiznám se, že jsem se bála barvu na vlasy Radico použít. Odrazovala mě moje zkušenost s hennou, po které mi zčervenala hlava natolik, že bych se mohla prohánět v býčím ringu místo toreadora. 

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Barva na vlasy Radico COLOUR ME

Přírodní barva na vlasy slibuje, že kryje šediny, je bezpečná a BIO. Jak si stojí ve skutečnosti? V jednom balení najdete sáček s barvou – henna s bylinkami. Tato směs se odlišuje dle barevného odstínu, který si pořídíte. Já jsem si koupila světle hnědou a plavou. Obě barvy mi připadaly stejné, barví podobně. Dále je v balíčku čepice, štěteček a rukavice.

Barva na vlasy Radico COLOUR ME

Barva na vlasy Radico COLOUR ME

Krytí šedin

Barva kryje šediny pouze částečně a je potřeba vlasy obarvit dvakrát, případně vícekrát.

Jak barva chytne

Tuto otázku jsem si kladla nečetně krát. Zajímalo mě, jestli barva chytne a zejména jak. Pozitivní bylo, že odstín, který byl uveden na krabici, směs henny a bylinek skutečně dodržela. Vlasy mi nezčervenaly a ani neměly nepřirozenou barvu. Tmavé odstíny budou na světlejších vlasech držet lépe. Světlé odstíny na tmavých vlasech nebudou moc vidět. Vlasy získají jakýsi lesk, nikoli světlou barvu. Jinými slovy přírodní barvou na vlasy není možné obarvit například černé vlasy na blonďatou, ale světlé vlasy je možné obarvit na tmavě hnědou.

Za jak dlouho se barva vymyje?

Zde může být trošku kámen úrazu. Zatímco se má rudá hennová barva nevymyla ani s pomocí jedlé sody, barva Radico mi vydržela tři umytí. Proto mě trošku zklamala. Ale možná, že s přibývajícím množstvím aplikací bude lépe držet.

Radico barva na vlasy návod

Jak se barva nanáší? Nejprve jsem ohřála ve varné konvici vodu. Obsah krabičky jsem nasypala do misky a zalila jsem jej vodou (od oka) tak, aby vznikla kaše. Na jeden díl prášku by měly připadnout tři díly vody. Poté jsem štětečkem nanesla na vlasy tuto směs. Důležité je, aby byla směs ještě teplá. Nechala jsem ji na hlavě hodinu a půl, ale měla jsem ji nechat na vlasech spíše dvojnásobně dlouhou dobu, tři hodiny. Možná, že by potom barva lépe držela. Když jsem směs nanesla na vlasy, nasadila jsem si čepici, která byla součástí balení. Na ni jsem ještě omotala velký ručník, aby vlasy zůstaly v teple. Příští aplikaci barvy umyji po třech hodinách.

Kolik je potřeba barvy

Dle výrobce je doporučeno:

  • 20-30 g prášku na krátké vlasy
  • 40-60 g prášku na vlasy s délkou po ramena
  • 70-100 g prášku na dlouhé vlasy

Podle mé zkušenosti mi jen tak tak stačila jedna krabička na vlasy pod ramena. Máte-li vlasy do pasu, nebude vám krabička stačit. Já jsem si před aplikací barvy zkrátila vlasy téměř o 25 centimetrů a i tak bylo barvící směsi spíše méně.

Přírodní barvy z drogerie

Jestli přírodním barvám příliš nerozumíte, je Radico bezpečnou a poměrně vhodnou volbou. Koupit si můžete také přírodní barvu v drogerii – malá krabička s názvem Henna za 100 Kč. Nevýhodou této krabičky je, že je hodně malá a pravděpodobně budete potřebovat dvě a více balení. Nemáte žádnou jistotu, jak barva bude držet a také, z čeho je přesně složena. Před dlouhým časem jsem si pořídila hennu, s níž jsem si obarvila vlasy až do pasu. Ani tuto možnost nedoporučuji. Pokud nevíte, jak henna chytne, můžete být z rudé barvy nepříjemně zklamaní. Henna se z mých vlasů nevymyla, a to jsem byla ochotná vyzkoušet snad i čistič na záchod. Ale nepustila. Vlasy musely odrůst. Proto jsem vyzkoušela Radico, jako sázku na jistotu.

Kde barvu koupíte?

Barva Radico Colour ME je špatně dostupná. Objednat ji můžete z e-shopu Econea (za 315 Kč), kde najdete vůbec největší výběr odstínů.

7.8 Hodnocení
Barva na vlasy Radico COLOUR ME

Barva na vlasy mě mile překvapila v tom, že krásně chytla, odstín byl jako na krabičce. Byla jsem zklamaná z toho, že se barva velmi rychle smyla - za tři dny.

Složení
10
Odstín
10
Jednoduchost aplikace
9
Výdrž
5
Dostupnost
5
KLADY
  • Vlasy krásně obarví
  • Vlasy jsou hezky lesklé.
  • Odstín na krabičce odpovídá skutečnosti.
  • Součástí krabičky je čepice, rukavice a štěteček.
  • Bezpečná přírodní barva.
ZÁPORY
  • Rychle se vymyla (3 dny).
  • Je velmi špatně dostupná.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart