Recenze: Dětský zubní gel Alterra z Rossmannu (75 ml)

Vybírám dětem novou zubní pastu. Až doposud jsme používali zubní gel Weleda, ale děti už jsou na něj velké, a tak zkoušíme nové druhy. Koupila jsem dětský zubní gel Alterra z Rossmannu. Jak gel vypadá a jak chutná?

Obsah

Dětský zubní gel Alterra

Dětský zubní gel příliš pění. Je průhledný, má růžovou barvu, krásně voní a chutná po malinách. Nevýhodou je přílišné pěnění, které dětem může vadit. Na obale je uvedeno, že je gel vhodný pro děti od 0 do 6 let. Pro děti do 4 let bych gel nedoporučila. Jednak obsahuje fluorid sodný (500 ppmF), za druhé velmi pění, a to může malým dětem vadit (vím to z vlastní zkušenosti). Pro děti od 4 let je pasta dobrá (i když jsou na trhu i lepší pasty – například Lavera, Jack’n Jill nebo jahodová pasta LaSaponaria). Malé děti pastu polykají, neumí si po vyčištění zubů vypláchnout pusu, a proto je pro ně vhodnější například zubní gel Weleda.

DĚTSKÉ ZUBNÍ PASTY na ECONEA.CZ

Vlastnosti

Pasta velmi pění – až moc. Pro děti přílišné pěnění není vhodné. Toto bych označila za nevýhodu. Je barevná, hezky voní.

Recenze: Dětský zubní gel Alterra z Rossmannu (75 ml)
Recenze: Dětský zubní gel Alterra z Rossmannu (75 ml)

Certifikát

Pasta má certifikát NaTrue.

Složení

Glycerin, Silica, Aqua, Xylitol, Xanathan, Gum, Rubus Idaeus Fruit Extract, Fragaria Vesca Fruit Extract, Maris Sal, Sodium Floride, CI75470, Levulinic Acid, Aroma, Benzyl Alcohol

Kde pastu koupit

Pastu jsem koupila v drogerii Rossmann. Výhodou je nízká cena okolo 50 Kč. Nevýhodou je přílišné pěnění. Přírodní ekologické pasty najdete v e-shopu Econea.cz, kde si vyberete z velkého množství zubních past nebo gelů pro děti.

DĚTSKÉ ZUBNÍ PASTY na ECONEA.CZ

Recenze: Dětský zubní gel Alterra z Rossmannu (75 ml)
Recenze: Dětský zubní gel Alterra z Rossmannu (75 ml)
8.3 Hodnocení
Dětský zubní gel Alterra

Zubní gel velmi hezky voní, má růžovou barvu, je průhledný, pevný. Hodně pění, což může být pro malé děti jako nevýhoda.

Poměr ceny a kvality
8
Složení
9
Vlastnosti (vůně, barva, dávkování)
6
Jak funguje
10
KLADY
  • Složení
  • Cena
  • Vůně
  • Chuť
ZÁPORY
  • Dostupnost - nelze koupit online
  • Příliš pění

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart