Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod

Jak začít s hraním Pokémon karet? Hra Pokémon Battle Academy je koncipována jako desková hra s Pokémon kartami a žetony. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou hru pro děti i dospělé, kteří s Pokémony začínají.

Obsah

Pokémon Battle Academy 2022 recenze

Tato hra pro dva hráče patří do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokemon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Hráči, kteří hrají poprvé, se mohou řídit průvodcem hrou. Pokročilejší balíček Eevee přináší podrobnější strategie a umožňuje hráčům zlepšovat se.

Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod
Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod

V krabici je vše, co potřebujete ke hře – velká metalická mince, mince poškození a karta s kódem k odemknutí dalších vychytávek v online hře TCG LIVE. Nejdůležitější je samotná deska. Battle Academy vypadá jako desková hra. Součástí hry je přehledný tutoriál v angličtině, podle kterého můžete hrát svůj první zápas krok za krokem. Karty jsou naskládány v určitém pořadí a každý balíček má vlastní obrázkový tutoriál.

Během první hry mohou hráči střídavě číst kroky svého tahu a řídit se uvedenými pokyny. Takto se nejzákladnější pravidla naučí i malé dítě. Naučíte se, jak hrát Pokémon karty, kam se dává základní pokémon, co je to aktivní místo, jak používat karty energií i trenérské karty. Součástí hry Battle Academy je také skládací deska, na které jsou znázorněna jednotlivá místa, na která budete pokládat karty.

Balíčky v Battle Academy jsou základní a hra je koncipována pro opravdové začátečníky. Hra je vhodná pro děti od sedmi až osmi let, i když na krabici je uvedeno 6+. Pro šestileté děti je hra poměrně složitá. Třetí balíček s tématem Eevee vnese do hry trošku rozmanitosti.

Cíl hry

Cílem hry je porazit svého soupeře, vyřadit jeho 6 aktivních Pokémonů a vyhrát (získáte 6 prize karet). Na začátku hry si hráči hodí mincí, aby se určilo, kdo hraje jako první. Poté se zamíchají balíčky s kartami, hráči si líznou sedm karet, které drží v ruce a dalších šest vrchních karet z balíčku odloží jako výherní karty. Když porazíte soupeřova Pokémona, vezmete si do ruky vždy jednu kartu z této hromádky. Vyhrajete, pokud posbíráte všech šest karet dříve než váš soupeř. Můžete také vyřadit soupeřova aktivního Pokémona právě tehdy, když nemá na lavičce žádného dalšího. Můžete také hrát tak dlouho, než protihráč vybere ze svého balíčku všechny karty a nemá odkud lízat. Ve všech třech případech můžete vyhrát.

Youtube – jak hra vypadá

Co je potřeba vždy udělat během jednoho tahu – stručně

 1. Vyberte si kartu – toto musíte udělat na začátku každého tahu.
 2. Umístěte základní Pokémony na stůl – tolik, kolik chcete.
 3. Připojte 1 kartu energie k 1 svému Pokémonovi – během každého kola pouze jednou.
 4. Ustupte aktivním Pokémonem – během každého kola pouze jednou.
 5. Vyvíjejte Pokémona – tolikrát, kolikrát chcete.
 6. Hrajte s trenérskými kartami – kolikrát chcete, ale pouze 1 kartu pomocníka na kolo.

Zaútočte aktivním Pokémonem. Pokud nemůžete zaútočit, řekněte svému soupeři, že váš tah skončil. Podrobná pravidla najdete v článku: Jak hrát Pokémon Battle Academy? Český návod podrobně.

Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod
Pokémon karty – Cinderace a Pikachu

Podrobnější informace

 • Rozměry balení (š x v x h): 30,4 x 30,4 x 6,5 cm
 • Počet hráčů: 2

Co je součástí balení

 • 3x předpřipravený balíček s Pokémonem V s papírovou krabičkou (Pikachu V, Cinderace V, Eevee V) – každý balíček obsahuje speciálního Pokémona Cinderace V, Pikachu V, Eevee V. Balíček s Eeevee obsahuje 2 kopie nové promo karty s Galarian Obstagoon.
 • 1x herní deska
 • 1x pravidla ke hraní každého balíčku a pravidla karetní hry Pokémon v anglickém jazyce
 • 1x velká házecí mince
 • 1x set žetonů pro značení hry
 • 1x kód do online hry Pokémon Online
Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod
Pokémon Battle Academy 2022: Jak vypadá anglický návod

Kde hru pořídit

Pokémon Battle Academy 2022 pořídíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Battle Academy jsou předpřipravené balíčky Pokémon V, které jsou určeny pro začátečníky. Další předpřipravené hry najdete zde.

POKÉMON BATTLE ACADEMY na VESELY-DRAK.CZ

10 Hodnocení
Pokémon Battle Academy 2022

Pokémon Battle Academy 2022 obsahuje tři balíčky (Pikachu, Charizard a Eevee), herní desku, jednu minci, žetony poškození a podrobný návod. Je skvělé, že součástí hry jsou tři balíčky místo dvou, protože hra dostane trošku jiný rozměr. Významným doplňkem, který má tato sada oproti počátečním balíčkům Pokémonů, je herní deska. Díky herní desce se z Battle Academy stává desková hra. Herní deska usnadňuje pohyb po stole a díky ní zvládnou hru i úplní začátečníci.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Kreativita
10
Možnosti hraní (pro začátečníky)
10
KLADY
 • Hezké provedení
 • Přehledný návod i pro úplné začátečníky
 • Součástí hry jsou tři základní balíčky karet Pokémonů V (místo dvou), blyštivá mince, žetony poškození a herní deska.
 • V porovnání s cenou za jeden balíček je cena příznivá.
ZÁPORY
 • Návod je pouze v anglickém jazyce.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart