RECYKLUJEME

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Děti milují zmrzlinu, a proto, že se blíží léto, vytvořili jsme jednoduchou zmrzlinovou dekoraci z barevného papíru a kartonu, kterou si pověsily do pokojíčku. V článku na vás čeká inspirace, jak na to.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti vytvořily z barevného papíru zmrzlinu, kterou nalepily na kus kartonu. Zmrzlinu jsem z kartonu vystřihla a společně jsme ji připevnili na stěnu do dětského pokojíčku.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka zvládl nalepit zmrzlinu sám. Ukázala jsem mu, jak kolečka patří a také věděl, že je nemá lepit na sebe, ale nad sebe.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Kus kartonu
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla trojúhelník, jako kornoutek, a sedm barevných koleček, které představovaly kopečky zmrzliny. Děti ozdobily kornoutek pastelkami a nalepily na něj kopečky zmrzliny.

Než začaly lepit, ukázali jsme si, jak vypadá zmrzlina, jaký kopeček je čokoládový, jahodový, malinový, a další příchuti.

Poté se pustily do lepení. Jakmile byla zmrzlina hotová, nalepily ji na karton. Zmrzlinu jsem vystřihla a výtvor byl hotový.

Závěrem

Lepení bude bavit i dvouleté děti. Filkovi a Martínkovi se moc líbilo vytvářet zmrzlinu. Lepit můžete přímo na karton. My jsme nejprve nalepili barevné papíry do tvaru zmrzliny a poté jsme výsledek přilepily na podklad. Bylo to z toho důvodu, že Filka by nalepil kopečky všude, jen ne na kornoutek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart