RECYKLUJEME

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Děti milují zmrzlinu, a proto, že se blíží léto, vytvořili jsme jednoduchou zmrzlinovou dekoraci z barevného papíru a kartonu, kterou si pověsily do pokojíčku. V článku na vás čeká inspirace, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti vytvořily z barevného papíru zmrzlinu, kterou nalepily na kus kartonu. Zmrzlinu jsem z kartonu vystřihla a společně jsme ji připevnili na stěnu do dětského pokojíčku.

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka zvládl nalepit zmrzlinu sám. Ukázala jsem mu, jak kolečka patří a také věděl, že je nemá lepit na sebe, ale nad sebe.

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Papírové zmrzliny jako obrázek i dekorace do pokojíčku

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Kus kartonu
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla trojúhelník, jako kornoutek, a sedm barevných koleček, které představovaly kopečky zmrzliny. Děti ozdobily kornoutek pastelkami a nalepily na něj kopečky zmrzliny.

Než začaly lepit, ukázali jsme si, jak vypadá zmrzlina, jaký kopeček je čokoládový, jahodový, malinový, a další příchuti.

Poté se pustily do lepení. Jakmile byla zmrzlina hotová, nalepily ji na karton. Zmrzlinu jsem vystřihla a výtvor byl hotový.

Závěrem

Lepení bude bavit i dvouleté děti. Filkovi a Martínkovi se moc líbilo vytvářet zmrzlinu. Lepit můžete přímo na karton. My jsme nejprve nalepili barevné papíry do tvaru zmrzliny a poté jsme výsledek přilepily na podklad. Bylo to z toho důvodu, že Filka by nalepil kopečky všude, jen ne na kornoutek.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart