K čemu je omalovánkový kalendář? Děti vybarvují vodovkami moc rády a takto jsme zábavnou formou nachystali dárky pod stromeček pro babičky, dědečky a pro tatínka do kanceláře. V článku najdete tipy na tvoření s omalovánkovým kalendářem.

Obsah

Pro koho je PDF určeno

Kalendář v PDF se hodí pro děti od dvou a půl až od tří let. Filka v necelých třech letech vybarvoval obrázky vodovkami, a i když zatím používal jen několik málo barev, měl z výsledku radost. Martínek ve čtyřech letech vybarvil obrázky moc hezky.

Omalovánkový kalendář pro děti na rok 2021

Omalovánkový kalendář pro děti na rok 2021

Co budete potřebovat k výrobě kalendáře

  • PDF šablonu k vytištění
  • Barvy
  • Pastelky (záleží, jak budete kalendář tvořit)
  • Vázací drátek
  • Děrovačku
  • Nůžky

KOUPIT PDF KALENDÁŘ V E-SHOPU ZA 25 KČ

Vybarvování

Kalendář mohou děti vybarvit podle své fantazie. My jsme vyrobili pět kalendářů a každý vypadá zcela jinak.

Jak na to

Kalendář jsem vytiskla a děti jej vybarvily podle své fantazie vodovkami. Když byly všechny listy hotové, nechali jsme lepidlo uschnout. Obrázky jsem seřadila tak, jak jdou za sebou – titulní strana, leden, únor a tak dále. Listy jsem pečlivě srovnala. Děrovačkou jsem proděravěla nahoře na stránce drobně vyznačené tečky a listy jsem svázala vázacím drátkem (návod uvidíte na Youtube).

Youtube – Jak upevnit očka

Youtube – Omalovánkový kalendář

Závěrem

Omalovánkový kalendář jsem vyrobila proto, abychom mohli tvořit větší množství osobních dárků pod stromeček. Tento způsob se ukázal jako skvělý, protože děti milují vybarvování, mohou vyrobit pro každého člena rodiny vlastní kalendář. Máme osobní dárek a navíc spoustu zábavy.

KOUPIT PDF KALENDÁŘ V E-SHOPU ZA 25 KČ

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart