Vlastně jsme si na stěnu nikdy žádný kalendář nevěšeli. Jenže to se brzy změní, protože děti s moji mírnou pomocí nalepily a vyrobily kalendář pro rok 2021. V článku najdete tipy na lepení a také šablonu kalendáře v PDF ke stažení zdarma.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení nebo kreslení se hodí pro děti od tří let (nejdříve). Myslela jsem si, že kalendář budeme kreslit, ale děti nakonec upřednostnily lepení, které je moc bavilo. Aktivitu jsme si rozdělili a lepili jsme tři týdny.

Co jsme vyrobili

Nejprve jsem vytiskla PDF šablonu na formát A4. Poté děti nalepily tematické obrázky z vystřihaných kousků barevných papírů. Nakonec jsem listy svázala drátkem a kalendář byl hotový.

DIY nástěnný kalendář pro celou rodinu - šablona v PDF zdarma

DIY nástěnný kalendář pro celou rodinu – šablona v PDF zdarma

Co budete potřebovat

  • PDF šablonu k vytištění
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Barvy
  • Pastelky (záleží, jak budete kalendář tvořit)
  • Vázací drátek
  • Děrovačku
  • Nůžky
  • Lepidlo
Omalovánkový kalendář pro děti na rok 2021

Omalovánkový kalendář pro děti na rok 2021

KOUPIT PDF KALENDÁŘ V E-SHOPU ZA 25 KČ

Jak na to

Rozhodněte se, zda budete chtít lepený nebo kreslený kalendář. Děti si vybraly lepenou variantu. Připravila jsem postupně barevné papíry, ze kterých nalepily obrázky. Při lepení jsem jim pomáhala a tvoření jednoho kalendáře trvalo tři týdny. Když byly všechny listy hotové, nechali jsme lepidlo uschnout. Obrázky jsem seřadila tak, jak jdou za sebou – titulní strana, leden, únor a tak dále. Listy jsem pečlivě srovnala. Děrovačkou jsem proděravěla nahoře na stránce drobně vyznačené tečky a listy jsem svázala vázacím drátkem (návod uvidíte na Youtube).

Youtube – Jak upevnit očka

Motivy do kalendáře

Do našeho kalendáře jsme nalepili tyto motivy:

Závěrem

Myslela jsem si, že podobných kalendářů vyrobíme hodně a budeme mít dárky na Vánoce pro příbuzné. Jenže když jsme kalendář vytvářeli, zjistila jsem, že více kusů bude na sto procent nad naše síly. Co s tím? Nakreslila jsem omalovánky jako kalendář. Vytiskla jsem je a děti je postupně vybarvují. Takhle můžeme vytvořit i pět kopií kalendáře. Vybarvování je pro menší děti jednodušší a moc je baví.

Stáhnout PDF zdarma

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart